Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 25 Maj 2022, 10:42

Takvi su svi savremeniji benzinci kojima svecice dolaze sa gornje strane nije taj jedini kome moze da procuri ulje na kucistu bregastih i da se sliva na svecice a uopste i nije bitno gde se sliva i da se sliva negde spolja opet bi morao isti posao da radis, jednostvno takva koncepcija motora od ko zna kad, nije nikakva novina a i nije moglo drugacije da se resi

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 26 Maj 2022, 20:45

OMP je napisao:
18 Maj 2022, 17:48
Pozovi ih i raspitaj se oko detalja pre nego posaljes.... sto se tice same korekcije dizni, dijagnostike cesto pokazuju razlicito, ne znam kako si gledao ali kao najbolje je proveriti ih voznjom u 5. ili 6. brzini na nekih 2500rpm a najrealnije stanje ce se viditi kad se skinu i provere na stolu, aparatu ili kako se vec to zove.
2.5 je prevelika korekcija, koliko se secam kod tih motora ne bi trebalo preko 1.5 (taj broj oznacava milimetara kubnih po taktu ako se ne varam)pa i do 2 moze da se tolerise ali nikako i preko toga, takodje ne smeju biti ni u minusu, onda nalivaju vise goriva.
Poslao sam dizne onom servisu u obrenovac. Ubrzo su me pozvali i rekli da su 3 dizne solidne i da ih treba samo ocistiti, a da na jednoj treba srediti prelivni ventil.
Uglavnom dizne su vratili nazad i montirane su. Razlika u odnosu na pre je da motor tise radi i da nema vise zvuka "čukanja" koji se javljao u leru i na nizim obrtajima u voznji.
Sto se tice vibracija na leru ne osetim neku posebnu razliku.

Prikacili smo posle montaze jos jednom na dijagnostiku. I dalje to nije savrseno (mada su pre slanja 2 dizne pokazivale 2.6 i 2.7).
Doduse ovi iz obrenovca su mi rekli da se ne oslanjam previse na parametre od dijagnostike jer to nije precizan pokazatelj.


Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 26 Maj 2022, 22:51

Ova na 3. cil. bas odskace mada i ove sto idu u minus ne bi trebalo tako bolje u plus ali opet pitanje je tacnost dijagnostike kako sam vec rekao a i sto oni potvrduju, jesi probao u voznji da ih citas ili ler samo?

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 27 Maj 2022, 23:52

Nije probana dijagnostika u voznji, nego samo u leru. Mehanicar je u guzvi sa poslom pa nisam mogao da ga cimam. Generalno motor radi tiše, nestalo je čekićanje, cak i u leru su za nijansu manje vibracije. Tako da to mu je sto mu je. Za toliko star dizelas ne moze se ni ocekivati da radi bas kao benzinac.
Da li je neki servis mogao bolje odraditi dizne, ne znam, moguce. Svakako sam kod ovih u obrenovcu platio dosta manje od drugih koje sam pitao. Plus samo jednu diznu su remontovali a tri ocistili, mogli su reci da su sve za remont.

BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10

Re: Servis - Razno

Post od BigMazzy » 28 Maj 2022, 02:12

Згази ти то мало у обртаје да се отчепи како треба, продуваш и дпф и егр, неће му ништа фалити.

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 28 Maj 2022, 09:35

Fabricki nemam dpf, a egr je ugasen. :)
Ali u pravi si. Vozi se iskljucivo u gradu, verovatno motor čezne za otvorenim putem :D

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 28 Maj 2022, 15:23

Pa dobro ako ima nekih razlika u radu i voznji ok, svakako i nece raditi ko benzinac ni da je nova a svakako bi je trebalo malo produvati na otvorenom po mogucstvu sto duze takodje bih i sipao neki aditiv za dizne preventivno.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od Skipper » 28 Maj 2022, 22:45

Da li se auto iz Švajcarske sa važećim tehničkim pregledom može unapred smatrati dobrom kupovinom? Da ne zapucam xxx km bezveze i da trošim gorivo i putarine.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Gazu » 29 Maj 2022, 18:50

Pitanje jedno za astru... Rađen joj je nedavno mali servis. Gledao majstor odozdo na dizalici auto. Rutiski da se pogleda i trap, i bilo je i neko zvečanje koje me je iritiralo... No, učinilo mu se da je možda auto prevruć (mada sam ga ipak to jutro malo više vozio nego što je on mislio), i i posle servisa je pominjao da mu se čini da bi moglo biti da su te pregradice u loncu auspuha počele da propadaju... (Lonac već sad nije original.)

I zato mene sad zanima da li nešto oko lonca auspuha može uticati na katalizator? Ako se auspuh kod lonca jače greje, zbog čega to može biti, da li to biva baš kad trune lonac, i da li zbog tako nečeg hoće i katalizator da ode odsvira svoje?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 29 Maj 2022, 22:11

Skipper je napisao:
28 Maj 2022, 22:45
Da li se auto iz Švajcarske sa važećim tehničkim pregledom može unapred smatrati dobrom kupovinom? Da ne zapucam xxx km bezveze i da trošim gorivo i putarine.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Nema pravila ali uglavnom da.... bitno je kad je zadnji put radjen tehnicki posto moze biti star 2 i vise godina a za to vreme svasta moze da fali autu, sto je sveziji MFK sanse su vece da je auto dobar a naravno ne znaci da je los ni ako mu je istekao MFK

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2261
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od Skipper » 30 Maj 2022, 00:28

Konkretan primerak što gledam ima mfk do maja naredne godine. Iz papira se vidi da ga vozila makedonka, verovatno albanskog porekla, pa ipak treba biti na oprezu zbog održavanja.
Hvala na odgovoru.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 30 Maj 2022, 08:59

Treba se raspitati detaljno kod prodavca ako je spreman na takvu komunikaciju, obicno ne lazu za detalje ako uopste zele da detaljisu, ima nekih koji nece da pricaju puno a ima onih koji hoce da posalju i dodatne slike, video, da kazu sta znaju o autu ako znaju, itd. tako da ga treba ispitati sto je vise moguce, ja tako radim pa onda sam procenim sta mi je ciniti.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Gazu » 31 Maj 2022, 00:01

Gazu je napisao:
29 Maj 2022, 18:50
I zato mene sad zanima da li nešto oko lonca auspuha može uticati na katalizator? Ako se auspuh kod lonca jače greje, zbog čega to može biti, da li to biva baš kad trune lonac, i da li zbog tako nečeg hoće i katalizator da ode odsvira svoje?
Društvo, možda je pitanje glupo, ali ako je tako, samo mi to i napišite.😁 Jel iko čuo da ima neka veza između stanja auspuha, odnosno lonca auspuha, i katalizatora, tj. da truliji auspuh može da zezne katalizator? Jer kod mene auspuhu odokativno ne fali ništa, možda se samo čuje da nije skroz zdrav kad ga lupkam odozdo. Al dok je takav, ja ga radije ne bi dirao, osim ako ima baš neka potvrđena priča da lošije stanje auspuha utiče na katalizator.

Ako lupam gluposti, samo mi recite "ne prdi, i vozi".😄

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Servis - Razno

Post od nidza » 31 Maj 2022, 00:49

Ma jok. Sve iza katalizatora mu je svejedno, samo da nije zapušeno.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7975
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 31 Maj 2022, 07:47

ne prdi, vozi :D

Odgovori