Golf 5 1.9 PD TDI, zvuk iz prostora kaisa nakon velikog servisa

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Mlos55
Postovi: 5
Pridružio se: 15 Nov 2022, 22:04

Golf 5 1.9 PD TDI, zvuk iz prostora kaisa nakon velikog servisa

Post od Mlos55 » 11 Dec 2022, 18:41

Na autu je uradjen veliki servis u ovlastenom VW servisu. Stavljeni OEM dijelovi, koje je proizveo Contitech (sve isto kao i iz fabrike). Sve postavljeno po VW uputstvima (gledao majstore dok su radili). Medjutim, ima ovaj cudan zvuk koji dolazi iz prostora kaisa. Citajuci ovde i po drugim forumima naisao sam na 3 odgovora, ali nijedan do kraja potvrdjen.
1. Normalan zvuk dok zupcasti ne nalegne
2. Pretegnut zupcasti
3. Nije u pitanju zvuk kaisa nego donjeg crijeva interkulera koje je skidano da bi se sve postavilo pa semering propusta malo kompresovanog vazduha.
Auto je od velikog servisa presao oko 900km i zvuk je isti od pocetka. Da napomenem da nije u pitanju zvuk turbine. Kada je motor hladan, mijesaju se ovaj zvuk i zvuk turba, ali zvuk na snimku je sa ugrijanim motorom i turbo se ne cuje uopste. Najbolje se cuje na nekih 1500-1800 obrtaja i to kad se pusti gas. Npr. u uskim ulicama sa zgradama okolo, kad se pusti gas u drugoj brzini na nekih 1800 obrtaja i pusti da obrtaji padaju, tad se bas cuje. Ima li neko ideju sta je u pitanju, je li ovo normalno ili ne. Servis gdje sam radio je malo dalje od mene, pa me zanima da li treba da idem da rade provjeru ili je sve normalno i samo treba da nalegne. Ne znam da li je mikrofon telefona uspio da jasno pokupi, ali mislim da ovaj mnnnn zvuk sto se cuje nakon pustanja gasa.
https://youtube.com/shorts/nBSbAR57U7U?feature=share

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Golf 5 1.9 PD TDI, zvuk iz prostora kaisa nakon velikog servisa

Post od srdjanyo » 11 Dec 2022, 19:38

Da li je menjana remenica alternatora?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Mlos55
Postovi: 5
Pridružio se: 15 Nov 2022, 22:04

Re: Golf 5 1.9 PD TDI, zvuk iz prostora kaisa nakon velikog servisa

Post od Mlos55 » 12 Dec 2022, 11:48

Remenica nije mijenjana sada, ali jeste mijenjana izmedju dva velika. Stavljena oem vw. Kada je remenica pravila problem sam zvuk motora se promijenio, pk kais oscilovao i izbacivao gresku akumulatora na instrument tabli pri davanju jaces gasa. Sada nije takva situacija, sve radi normalno, samo je ovaj zvuk nadodat na normalan zvuk motora. I ovaj zvuk se pojavio nakon velikog servisa, nije ga bilo do poslednjeg kilometra sa starim dijelovima.

Odgovori