Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Servis - Razno

Post od Heinz » 11 Jan 2024, 14:32

Ako se usijao onda leda nema više.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
MarjanKG
Postovi: 232
Pridružio se: 02 Avg 2022, 15:45

Re: Servis - Razno

Post od MarjanKG » 11 Jan 2024, 14:33

Mraz me odsekao sinoć i jutros. Vlaga koja se uvukla na džekovima od senzora vazduha i senzora temperature motora, izazvala je pucketanje na instalaciji. Oteram kod električara i ispričam da mi je stajao na parkingu i šta sam osetio miris na paljene gume, koji je izvetreo čim se zagrejao motor. Dođem kućim, ostavim ga napolju naravno i prenoći. Oko 12h , dam kontakt i čujem zvuk pucketanja. Odem kod električara, zagrejem motor i ništa se ne čuje, normalno radi. Čovek reče da je vlaga odradila svoje i da teram normalno, najbolje da je negde u toploj garaži i da se osuši. Sad mi kaže brat, da lepo naprskam džekove silikon sprejom da ne bi zadržavao vlagu. Da li vredi probati?

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


DesertRose
Postovi: 56
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: Servis - Razno

Post od DesertRose » 11 Jan 2024, 15:40

Vozila ga nekih 20ak km i popustilo, vise nije ni malo vruc disk. Majstor misli da je voda usla i zaledila ali ce svakako skinuti da vidi da klesta nemaju neko drugo ostecenje. Jel to stvarno moze iz tog razloga da blokira?

A sto se rucne tice ja je svakako ne dizem jer je pocela mnogo visoko da hvata, auto kad mi je na uzbrdici i kad je dignuta rucna nesto"krca". Takodje kao da ne hvata odmah jer u toku voznje mogu da je malo pridignem u nista ni ne zapisti. Znam da se rucna kod Vagena i Audija ne steluje. Sad ne znam kako ce to da mi resi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8126
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 11 Jan 2024, 15:54

Istegle se sajle rucne pa zato visoko hvata ali to nema veze sa signalom upozorenja tj pistanja jer on reaguje na prekidac koji je ispod same poluge u kabini i cim malo podignes rucnu prekidac se aktivira i mora da pisti bez obzira dal rucna radi ili ne.
Svaki auto ima stelovanje rucne iz kabine pa i tvoj audi, pronadji na YT tutorijal obicno se skida deo ili cela konzola oko rucne kocnice i tu ima sraf kojim se dotezu sajle tako da za to ne treba majstor, ja sam to stelovao na bas mnogo kola nisam jos video auto koji to nema samo je kod nekog pristupacnije reseno a kod nekog ne.
To sto ti blokirao tocak neka pogleda majstor ali mi nelogicno da su sama klesta zaledila ako rucna nije dirana, mozda ima neki drugi problem.



Edit.
evo da ti olaksam, video kako se steluje, to je kod svih generacija A3 vrlo prosto reseno tako da ti ne treba majstor ;)


DesertRose
Postovi: 56
Pridružio se: 28 Jun 2023, 11:18
Garaža: Audi A3

Re: Servis - Razno

Post od DesertRose » 11 Jan 2024, 16:40

Rucna mi je bila podignuta dan pre nego sto poceo sneg i odmah sutradan kad sam ga vozila bilo je ok. Posle toga kad je otislo u minus nisam je vise podizala. E sad ne znam sta je to moglo da je desi da to bude blokirano i da samo popusti odjednom. Svakako ce pogledati sta je u pitanju. Ali on sumnja da je bilo vode koja je zaledila pa dok se to nije otopilo to je tako bilo ukoceno.

A za rucnu mi je on rekao da se ne steluje nego da je u direktnoj vezi sa necim ( ja sam zaboravila sa cim :glavomuzid: ) ali svakako cu da proucim video.
Nisam bas upucena u sve to, al se trudim da naucim sto vise. Svakako mi se ne svidja sto je to tako popustilo i sto mi je bas nesigurno povlacenje rucne. Ja inace krecem na vagu kad je uzbrdo ali svakako hocu da mi to sve radi kako treba.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8126
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 11 Jan 2024, 17:06

A4 ima automatski stelac rucne ali i tu ima fora kako da se dosteluje

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6254
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Servis - Razno

Post od Heineken » 11 Jan 2024, 18:20

nidza je napisao:
08 Jan 2024, 23:44
Heineken je napisao:
AleksandarAca je napisao:
08 Jan 2024, 20:01
Mozda istrosen aku. Sad je prvi minus, moguce da pokazuje znake slabosti....

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Auto je kod mene vec treca,cetvrta godina ja ga nisam menjao, a deluje mi staro. Ispitacu ga ovih dana ako nesto ne crkne u medjuvremenu.
Verovatno puni akumulator. Da li se vozio pre tog simptoma na kraćim relacijama?
Bio su u pravu, stavljen novi aku..

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10451
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Servis - Razno

Post od sebekkg » 11 Jan 2024, 19:15

Nije loše imati barem einhell punjač za akumulator. 2-3 puta godisnje ga samo dopuniš za sat dva i nema zime. A tako znaš u kakvom je stanju akumulator.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8126
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 11 Jan 2024, 19:24

ja sam moj letos dopunjavao, praktikujem jednom godisnje da ga nakacim

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3212
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Servis - Razno

Post od Dare4x4 » 11 Jan 2024, 19:36

Zašto dopunjavati punjačem ako se auto vozi redovno? Koja je razlika između sat vremena vožnje i sat vremena na punjaču?
Nikada nisam punio akumulator dok ne primetim da se ujutru muči, a tada mu obično više nema leka.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3815
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Servis - Razno

Post od Kornjaca Rade » 11 Jan 2024, 20:08

Dare4x4 je napisao:Koja je razlika između sat vremena vožnje i sat vremena na punjaču?
Razlika je sto se vise napuni od sat voznje nego od sat na punjacu :) . Alternator puni mnogo vecom strujom od punjaca.

Ako se voze iole duze relacije redovno nema potrebe da se dopunjava.


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8126
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 11 Jan 2024, 20:26

Moje svakodnevne relacije su max 10min voznje tako da kod mene ne moze da se dopuni u voznji a i nekad sam negde cuo da je kao dobro povremeno dopunjavati akumulator, svakako mu ne skodi jednom godisnje a meni se to obicno namesti kad skidam akumulator da bih upalio neki drugi auto onda premerim i po potrebi, a uvek je trebalo, iskoristim i da ga dopunim pre vracanja na svoj.

Korisnikov avatar
MarjanKG
Postovi: 232
Pridružio se: 02 Avg 2022, 15:45

Re: Servis - Razno

Post od MarjanKG » 12 Jan 2024, 12:35

Napon na akumulatoru mi je 12.7 V. Da li je to OK ili mora drugi.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


A170T
Postovi: 2155
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Servis - Razno

Post od A170T » 12 Jan 2024, 14:40

Posle koliko vremena je 12.7? Ali svakako bitnije je koliki je pad napona tokom verglanja. Akumulator menjaš kad krene da ti pravi probleme, nema nekog određenog pravila.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8126
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 12 Jan 2024, 15:01

12.7 je odlicno toliko je nov, kad padne na 12.5 ili manje treba ga dopuniti

Odgovori