Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9086
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 31 Jan 2024, 14:13

Darko je napisao:
17 Jan 2024, 09:32
Pitanje za mercedes 1.8K sto vozim.

Imam problem sa prvim paljenjem ujutru da dugo vergla.
Znaci samo to prvo paljenje. Ako ga ugasis i palis ponovo pali bez greske. Posle kad je zagrejan motor takodje nema problema. Problem je kad odstoji.
Isao sam na 3 4 dijagnostike (i u ovlasceni) nigde nije pokazao nijednu gresku sa motorom.
Preventivno sam ocistio dizne ultrazvucno, promenio svecice, promenio senzor bregaste. Medjutim nije resilo problem.


Evo video prvog paljenja na hladno. Ujutru i posle je video kad ga ugasim i upalim ponovo.

Da li neko ima ideju? Da li moze biti pumpa goriva? Nepovratni ventil? Senzor radilice?






Update:

Preuzeo auto posle nedelju dana u B. Petrovcu. Cekali smo da deo stigne iz madjarske.

Moralo je komplet da se uzme creva, plovak i ventil pritiska koji se nalazi u plovku. Ventil je uliven u plastiku i ne moze se pojedinacno menjati.

Jutros je upalio na klik, ali testiracu narednih dana.
Cak su nestala i neka mikro stucanja na 2000rpm. Ocigledno da je imao problem sa dovodom goriva.

Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13135
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Saša » 31 Jan 2024, 14:39

Koliko te koštala popravka?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8101
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 31 Jan 2024, 15:19

rekoh ja da je nesto oko toga

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9086
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 31 Jan 2024, 15:42

Saša je napisao:
31 Jan 2024, 14:39
Koliko te koštala popravka?
21k su delovi i 6k ruke.

Probao sam naci ovde po prodavnicama, niko nije imao, cak ni polovno po otpadima. Pa je ostala samo ta varijanta iz madjarske preko servisa.

lami
Postovi: 3291
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Servis - Razno

Post od lami » 31 Jan 2024, 15:46

Bar je reseno. S obzirom da se nije vozio, moglo se ocekivati da neke takve stvari ces morati da zamenis. Jesu li pretresli i ostatak auta, kad su ocigledno strucnjaci ili samo zamenili ovaj deo?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9086
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 31 Jan 2024, 15:50

Zamenili taj komplet (ventil, creva i plovak).
Bilo bi jeftinije da moze ventil pojedinacno da se zameni.

Pregledali su auto, pohvalili, sve je top. Rekao sam da obrate paznju da li se cuje lanac kad je hladan motor, rekose da je sve kako treba.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9086
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 01 Feb 2024, 08:56

Jutros na -4 :bravo:



A170T
Postovi: 2143
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Servis - Razno

Post od A170T » 03 Feb 2024, 11:07

A170T je napisao:Na ovoj slici je prikazana zadnja opruga za W168 A klasu (ignorisati strelice). Taj sistem opruga je baš loše konstruisan jer opruga naleže na gumeni šeširić koji sprečava da se opruga pomera prilikom vožnje. Ti šeširići nisu skupi (300 din), ali isto tako ih sama opruga uništi za par meseci. Nakon toga se dešava da opruga krene da se čuje preko neravnina, jer trlja metal o metal. Dakle nema nekog trajnog rešenja osim da smaram nekog mehaničara svakih par meseci da podiže auto, zeza se sa oprugama... Da li bi pomoglo da naprskam malo nekog WD spreja ili bih samo pogoršao situaciju? U suštini opruga stoji pravilno, ali umeju malo da nerviraju ti zvukovi.
Slika

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Umetnuo sam parče unutrašnje gume od bicikla na tom mestu gde se vidi da je opruga trljala o metal. Da, znam da je to jako tanko ali nisam mogao da ubacim ništa deblje zbog same opruge koja ne daje mnogo mesta čak i kada se auto maksimalno podigne. Probaću danas da nabavim 2 podloge za oprugu, pa kad bude došlo na red zameniću i njih.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


A170T
Postovi: 2143
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Servis - Razno

Post od A170T » 03 Feb 2024, 13:57

Zakrpa deluje, škripa je redukovana za 50%, ako ne i više. Inače sve pohvale za radnike u prodavnicama auto delova Ništa ne umeju bez šifre artikla, a da ustanu sa stolice i da pokušaju da nađu nešto slično onome što tražiš... Ne daj Bože, zemlja bi se otvorila

Послато са MI 9 помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8101
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 03 Feb 2024, 14:23

Pa moraju preko sifre da traze da vide da li uopste toga ima u magacinu niko ne zna na pamet sve te delove koje imaju na stanju ili koje neko trazi a neke vrv nikad i ne vide jer ih niko ne zatrazi a sad da ti trazi po magacinu nesto sto bi moglo da odgovara nije realno i nece niko da se cima sigurno. A naravno nisu ni dovoljno strucni da poznaju tu tematiku pa da iz glave nesto mogu da skontaju i preporuce.

A170T
Postovi: 2143
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Servis - Razno

Post od A170T » 03 Feb 2024, 15:16

Razumem ja da oni ne znaju šta im se sve nalazi u magacinu. Ali oni kada im kažeš "Treba mi podloga opruge za Mercedes A klasu", nisu ni hteli da se zainteresuju da potraže to što me zanima. Već sam ja morao preko prodajadelova.rs da nađem taj deo, da napravim screenshot ekrana i da im pokažem da bi oni ukucali šifru proizvoda koga naravno nemaju na stanju

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3275
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od srdjanyo » 05 Feb 2024, 20:50

srdjanyo je napisao:
ljubitelj je napisao:
srdjanyo je napisao:
22 Jan 2024, 13:10
Odradili su dijagnostiku. Ipak je dihtung na glavi. Sutra će mi javiti kolika je cena da se to reši.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Da je moj auto ja bih ovako uradio.
Ako je dihtung, samo skinuti glavu, ništa ne ravnati ni obradjivati ni rasklapati glavu itd.
Dobro očistiti prvo mehanički a potom hemijski blok i glavu i staviti novi dihtung i nove šrafove glave.

Zapravo zavisi šta se očekuje kao još mogući radni vek auta kao celine i samog motora. AKo se planira još 150-250,000km vožnje onda uraditi kako bog zapoveda, ako se planira 30-80,000km još onda samo onaj minimum koji sam naveo.

Problem može da bude ako se ipak ustanovi da je problem sama glava, da je napukla i da ne zaptiva interno više pa tu meša ulje i vodu. E onda je mnogo drugačija matematika zavisno od izvora polovnih ili novih delova kao dostupnih. Ako je dizel, mislim da jeste, onda obavezno uraditi hidro test glave.
Uradićemo kako Bog zapoveda. Ali ne u Novom Sadu već u Šapcu.
Dobio sam ponudu i ona se kreće od 90 do 100000 dinara. Uključuje obradu glave, ventile, novi dihtung glave i veliki servis.
U Šapcu sam dobio ponudu za nepunih 500 €:
- obrada glave
- ventili
- veliki + mali servis
- zamena zadnjih kočnica (doboši, pakne, štelovanje sajle)
- kontrola rashladnog sistema (termostata, termoprekidača)
- zamena rashladne tečnosti.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
Stigao je auto.
Motor opran, sve na svom mestu.
- Obrada glave motora
- novi ventili
- gumice ventila
- hidropodizači
- dihtung glave
- dihtung usisne grane
- dihtung izduvne grane
- dihtung dekla glave
- set zupčastog (Gates)
- pumpa vode
- pk kaiš
- novi hladnjak motora
- termodavač
- termoprekidač na hladnjaku
- semering radilice (prednji)
- semering bregaste
- gumice dizni
- opruge pakni zadnjih kočnica
- novi doboši (majstor poklonio)
- davač pritiska ulja
- ulje Shell Helix HX7 5W40 5 litara
- 4 filtera
- antifriz
- polovna tandem pumpa
- polovni veliki ventilator hladnjaka
cca = Novi delovi 515 €, polovni delovi 100 €, hidrotest +obrada glave 150 €, ruke 185 €
Ukupno 950 €.


Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8101
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 06 Feb 2024, 08:18

mnogo

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7289
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dag81 » 06 Feb 2024, 09:00

Pa i nije realno, ima dosta stavki uz glavu sto su sredjeni.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Lucha99
Postovi: 4
Pridružio se: 30 Jul 2023, 10:45

Re: Servis - Razno

Post od Lucha99 » 06 Feb 2024, 09:35

Zdravo ljudi. Nedavno sam kupio golf 7 2.0 tdi. 150 ks. Pa bih da mu uradim mali servis. Koje filtere da uzmem? Po onome sto sam gledao favoriti su mi Mahle-knecht, Mann i Hengst. Cena nije bitna nego da bude sto kvalitetnije. Hvala.

Odgovori