Pežo 206 - Ručica migavaca

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Neshco
Postovi: 32
Pridružio se: 10 Nov 2015, 14:14
Garaža: Peugeot 206sw 1.6 16v 2002. Opel Zafira 1.9cdti 2005.
Lokacija: Norge

Re: Pežo 206 - Ručica migavaca

Post od Neshco » 13 Nov 2015, 09:04

RS TEAM je napisao:Evo ti oe broj ablendera 6239.AV
Hvala druže! Ja ga valjda sredih, videćemo šta će vrme da pokaže :)
Potrebnije mi je za ove viljuške ako možeš da mi kažeš, bilo bi super.
Juče sam rasturio ablender, išlo je prilično lako, imam i fotografije, ali ih nemam sad pri ruci. Uklonio sam svu mast onako ovlaš, nisam isušivao nigde ništa, sem na mestima gde su kontakti, tu sam acetonom sve uklonio, onda gumicom očistio kontakte, nisam hteo staklenu olovku da koristim da ne skinem pozlatu, a onda samo dodao mast na mestima gde je i bila. Čudno da je bilo masti i na dva flet kabla koja izlaze iz ručica i brisača i migavaca, pa sam to temeljno očistio i odmastio. Nekad znam da se stavlja neprovodna mast radi zaštite, ali nisam siguran da je to ovde slučaj, jer ovo je ista mast kojom je podmazana plastika, žuta podseća na tovatnu mast.
Kakogod, sklopio sam sve to uredno, vratio nazad. Sinoć je sve radilo perfektno sem lampice za airbag, ona je i dalje gorela. Ipak, ablender je radio odlično.
Jutros kada sam ustao lampica za airbag više nije svetlela. Zvuk kod paljenja i gašenja migavaca je fenomenalan. Pre ovoga je bio onako oštar, čulo se ono klak i kao da je plastika vibrirala, a sada je prigušen, jer je podmazan verovatno i evo do posla sve je radilo besprekorno bez ijedne greške. Videćemo nadalje i u vezi ručice i u vezi airbag lampice, jer tako je nekad znala da radi dugo, pa onda ne, itd. Do juče je bar mesec dana gorela non stop. Biće da jesu kontakti i da ću ako se ponovi da odradim i te kontakte i ispitam kablove da nisu u prekidu, a i ispod sedišta one što kaže Sale.
sale vti je napisao:Odradio sam dosta tih pezo masina, Cak i vcr jednu, i u sustini nije tesko, samo treba strpljenja. Imas vise vrsta i modela. na nekima je osvetljenje gde je cajger diodno a na nekima sijalice. Tamo gde su sijalice su one od 12v 1,2w, ni jedna druga.

Sto se tice ablendera, ide sa sve spulnom kao sto si i video na videu koji si okacio, i postoji mogucnost da se sredi, i ablender, i svetla i migavci. Ako spulna ode, nece paliti pa gasiti gresku samo od sebe, vec ce konstantno biti upaljena. Verujem da je pre problem u kontaktima ispod vozacevog i suvozacevog sedista, ako vec nisi dijagnostikom utvrdio da je bas "driver^s air bag failure" :)

Evo ti par fotkica, pa ako imas jos neko pitanjce vici :)


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Hvala Sale!
Videćemo šta će vreme da pokaže, nadam se da je ovo bio problem sa airbagom, ako nije, barem znam da treba da idem dalje. Ne znam samo da li je moguće da se lampica ugasi sama, odnosno da li je to normalno da ECU ugasi sam od sebe grešku, odnosno obriše je?
Što se tiče dijagnostike, ja imam onu univerzalnu kinesku, hteo sam i u vezi toga da pitam ljude da li su zadovoljni sa onim kineskim Lexia dijagnostikama. Sa ovom recimo ne mogu da uključim CD changer ili tako neku sofisticiraniju stvar, a ovde da mi ukljuće košta kao dve kineske da kupim, pa ću je verovatno kupiti ako neko ima dobra iskustva da potvrdi.
Sada je na redu da razbucam tu konzolu u sredini i promenim sijalice. Kod mene su sijalice u tabli i na onom satu, ne verujem da je LED bilo gde.
Jedino me brine na tom istom satu zašto su sve tri sijalice stale u isto vreme. Ok kapiram da su verovatno izgubile napajanje iz nekog razloga, ali to se desilo malo nakon što sam zamenio pregorele sijalice, a zamenio sam ih istim takvim.
Hvala na fotografijama Sale. Razlika u odnosu na moj panel za klimu i grejanje je što je moj onaj digitalni, ali verujem da nema razlike što se tiče demontaže.
Okačiću fotke čim ih skinem iz aparata, možda još večeras.

Neshco
Postovi: 32
Pridružio se: 10 Nov 2015, 14:14
Garaža: Peugeot 206sw 1.6 16v 2002. Opel Zafira 1.9cdti 2005.
Lokacija: Norge

Re: Pežo 206 - Ručica migavaca

Post od Neshco » 13 Nov 2015, 13:17

Zaboravio sam jutros da testiram onaj taster na desnoj ručici koji menja displej za board computer, jer nisam ni mogao u vožnji pošto nema pozadinskog svetla i ne vidi se. Izgleda da će opet na kanal. Ne radi. Mada mi sad i nije tako hitno, bitnije mi je da ovo ostalo radi, to ionako retko koristim, samo mi ide na nerve kad nije sve tip top. Na kraju ako se baš zainati, zainatiću se i ja pa će da popase novi :)
Inače u svom onom guglanju, kažu da ih ima više proizvođača koji rade i za Citroen i za Pežo i da je Delphi solidan a neki DAV đubre. Tako bar kažu ovde.
Poručio sam i Lexiu kod braće kineza, pa ćemo videti kad stigne šta i kako radi. Valjda ću moći njime da uključim onaj CD changer.

Neshco
Postovi: 32
Pridružio se: 10 Nov 2015, 14:14
Garaža: Peugeot 206sw 1.6 16v 2002. Opel Zafira 1.9cdti 2005.
Lokacija: Norge

Re: Pežo 206 - Ručica migavaca

Post od Neshco » 13 Nov 2015, 22:11

Promenio sam danas lampicu dole na klimi i to radi lepo.
Na red je dosao displej za sat. Odnosno pozadinsko svetlo.
Nisam uspeo da ga nateram da radi. Merio mu napon, ništa. Displej naravno radi, ali pozadinska svetla ne.
Pokušavao sam da palim i gasim svetla, jer kad su svetla uključena, svetla se smanje, ali ništa.
Evo slike ploče:
Slika
Ovaj kvadrat u vrhu je konektor koji dolazi sa automobila.
Skroz dole konektor na koji se kače sijalice i tasteri za podešavanje sata i datuma. Ima ukupno 4 voda na konektoru, unutrašnja dva su za pozadinska svetla, markirana žutim elipsama.
A levo se nalazi nešto što ne znam šta je, pa možda neko od vas zna. Da li je tranzistor ili nešto drugo, pojma nemam. Vidi se da je oko njega grejalo, vrlo je moguće da je stradao. Inače sa njega ide jedan vod ka sijalicama.
Ako neko ima šemu ili predlog, bio bih mu zahvalan.
PS
Kad sam proveravao osigurače, video sam konektor otkacen sa papučice kvačila, liči na onaj sa stop svetla. Pomislio sam da je on, ali nije. Čemu služi kad nemam tempomat?
I jedna zanimljiva stvar. Kad je ovaj displej otkačen, radio ne radi. Odnosno, radio mi je radio, i ja sam otkačio displej sa konektora, prošlo je 5 sekundi možda i prestao je. Kad sam ga opet uključio, nastavio je da radi. Verovatno neka zaštita od krađe.

Neshco
Postovi: 32
Pridružio se: 10 Nov 2015, 14:14
Garaža: Peugeot 206sw 1.6 16v 2002. Opel Zafira 1.9cdti 2005.
Lokacija: Norge

Re: Pežo 206 - Ručica migavaca

Post od Neshco » 25 Nov 2015, 23:35

Pozdrav drugari,
jedan update. Ablender, odnosno migavci uredno rade (to mi jeste najbitnije), ali ima problema sa prekidačem svetla, taster za računar takođe, tako da će to sve u djubre i ide novi ablender, šta sad da se radi.
Danas uzmem da zamenim svećice, nisu menjane bar 20-ak hiljada, koliko ja znam, a verovatno i mnogo više. Primetio sam da skazaljka na leru, onako blago kao da preskoči, ali neprimetno. Nikakav specijalni problem, nikad se nije ugasio zbog toga i nešto slično, pa reko ajde da ih promenim. Kupio neke noname, ali po specifikaciji kao odgovaraju auto, evo je kutija kako izgleda:
Slika
Slika
Slika

Četvrta svećica, sa leva na desno izgleda kao da nije bila dobro stegnuta. Nemam pojma da li je to slučaj ili ne, uglavnom, imao sam prilike da vidim kada stradaju karike i kada ulje zatrpa svećicu, ovde to ne izgleda tako, a i svećica je masna gore gde ne bi trebala, dok su ostale tri odlične. Ok, ne bi mi to bilo tako čudno da nisam ovde pročitao da je ovaj čovek imao isto iskustvo, odnosno da je ta ista svećica bila navodno loše stegnuta.
Evo kako izgleda masna svećica:
Slika
Slika
Slika
Slika

A evo kako izgledaju ostale tri, otprilike sve su kao ova, relativno normalne:
Slika
Slika

Ne znam, meni to izgleda kao nedovoljno stegnuta svećica, baš me zanima šta misle profesionalci.
Inače sam nove navijo moment ključem na propisan moment. A i zazor na ovima mi je onako baš velik. Jel se to elektroda troši pa se povećava ili je nešto drugo u pitanju?
Možda da proverim kompresiju ipak? Nemam doduše čime, ali ako se mora, kupiću i taj alat.
Pozdrav svima.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15146
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Pežo 206 - Ručica migavaca

Post od Kuzmanovic » 26 Nov 2015, 00:56

Dok cekas odgovor nekog iskusnijeg, da napisem par reci kao neko ko nema bas puno iskustva sa svecicama, posto tek godinu dana vozim benzinca.

Prvo Brisk svecice nisu no name, uvoze se i kod nas. Na forumu imas temu o svecicama (kucaj u pretrazi svecice) i tamo ces procitati i pozitivna i negativna iskustva sa njima, clan foruma je uvoznik i predstavnik Brisk svecica.

Problematicna svecica deluje kao da nije dovoljno bila stegnuta i da je prolazilo gorivo i mozda malo ulja. Da li si video okolo rupe da li ima tragova goriva ili tako necega? Takodje se na njoj vidi kako je zazor na elektrodi veci nego na ostale tri, verovatno je to posledica lose pritegnute svecice. Elektroda se svakako trosi tj. povecava se zazor i svecica postaje manje efikasnija.

Mislim da nemas razloga za paniku, ako ti automobil dobro pali i ako ne osecas nista cudno, onda nema potrebe da meris kompresiju. Posle nekog vremena proveri da li je svecica zategnuta i to je to.

Sent from my Tapatalk using Alcatel One Touch Idol

Neshco
Postovi: 32
Pridružio se: 10 Nov 2015, 14:14
Garaža: Peugeot 206sw 1.6 16v 2002. Opel Zafira 1.9cdti 2005.
Lokacija: Norge

Re: Pežo 206 - Ručica migavaca

Post od Neshco » 26 Nov 2015, 20:36

Hvala druže Kuzmo!

zoleprole
Postovi: 32
Pridružio se: 18 Nov 2013, 15:55
Lokacija: Kać

Re: Pežo 206 - Ručica migavaca

Post od zoleprole » 04 Dec 2015, 19:00

Jel zna neko nekog u NS ko servisira amblendere za Peugeot 206?
Standardno mi prekida stalno.

Odgovori