Korozija na novijim vozilima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
jeepbole
Postovi: 7
Pridružio se: 08 Apr 2016, 22:34

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od jeepbole » 08 Apr 2016, 23:31

Pozdrav svima, ja bih zeleo da cujem misljenja strucnih ljudi, ljudi koji su imali slican problem sa korozijom poda auta. Naime rec je o jeep grand cherokee 2006 kupljen pre neki dan u gradu Chur na istoku Svajcarske (planinsko mesto). Motor, menjac interijer pogon sve fantazija extra ocuvano ali kad sam video vesanje, pod sa takvom korozijom zamalo da se slogiram :klanjamse: , neznam koliko je to lose. Sad me to toliko muci da sam morao da sa vama podelim ovo za pocetak pa da vidim sta dalje. Do duse auto sam uzeo po dobroj ceni i ulozio bih za ove korozije i vise novca. Sta da poprskam po rdji da makar suzbijem dalje sirenje dok ne odem na generalno sredjivanje i interesuje me kako najbolje i gde u srbiji i da li je uopste moguce ovo kvalitetno uraditi i produziti zivotni vek koroziranih mesta da bar narednih 10 godina budem miran od rdje ? Evo i fotki...
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od ivica122 » 09 Apr 2016, 09:01

Neki su na forumu već pominjali, ako hoćeš sam da probaš nešto da sređuješ, treba ti konvertor korozije a izgleda da je najjeftiniji Presto. Ima ga i u spreju pa se lako nanosi i zalazi i u šupljine ili nezgodne uglove. On razgrađuje koroziju i ostane ti samo metal. Posle Presta ti treba neki zaštitni sloj, i to je otprilike šta možeš sam. Za ozbiljnije radove ipak ti treba limar.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23856
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od dragvorl » 09 Apr 2016, 09:17

Bas je dobro krenulo da rdja. To je mana kola iz predela gde stalno nesto pada i gde sole. Imamo jednog clana koji se bavi AKZ pa mozda se javi ovde. Vidim i Webasto ima GCherokee.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od trojanac » 09 Apr 2016, 12:41

Raspitaj se za Ruststop. Nema puno iskustava, ali neki su već radili tretman pa potraži, recimo na Honda forumu.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

jeepbole
Postovi: 7
Pridružio se: 08 Apr 2016, 22:34

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od jeepbole » 09 Apr 2016, 18:15

A sa onim peskarenje kako stoje stvari ? jel to dobro moze da zavrsi posao na ovoj koroziji ? i nakon toga sta sve ide na metal ?

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od ivica122 » 09 Apr 2016, 19:34

Evo, vidi šta sam ja pronašao, u spreju. Kad očisti koroziju ostavi ti i prajmer i sve što treba je preko ofarbati ili zaštititi nekim bodijem. Reko bih da je fino instant rešenje za amatera.

http://www.pulena.net/Kategorije/Auto-p ... spray.html

jeepbole
Postovi: 7
Pridružio se: 08 Apr 2016, 22:34

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od jeepbole » 09 Apr 2016, 23:13

Pa da probam da tako nesto uradim, a jel skida farbu ovaj konvertor ?

Korisnikov avatar
ivica122
Postovi: 1526
Pridružio se: 26 Sep 2014, 21:30
Garaža: Honda Accord CL7
Lokacija: Pirot, Србија

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od ivica122 » 10 Apr 2016, 08:45

Ne bi trebalo. Piše da samo razgrađuje rđu i ostavi ti čist metal sa slojem prajmera. Probaš negde gde se ne vidi.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od nikaragva » 10 Apr 2016, 08:54

trojanac je napisao:Raspitaj se za Ruststop. Nema puno iskustava, ali neki su već radili tretman pa potraži, recimo na Honda forumu.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Da nisi možda mislio na opel forum? :)

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7304
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od dag81 » 10 Apr 2016, 09:24

Nije ni Honda puno bolja. Xe xe

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

botr
Postovi: 451
Pridružio se: 27 Maj 2013, 19:10
Lokacija: Istok Srbije

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od botr » 10 Apr 2016, 16:32

Posto si u CH kupi Fertan, ovlas sastruzi koroziju celicnom cetkom, kolko da otpadne sloj koji se ljusti, premazi Fertanom, preko neku zastitu, i to ti je skroz ok resenje koje ce trajati dosta dugo.

Niste ni svesni koliko nas ovde deru, sa npr. Wurth rust converterom. Litar u Nemackoj je 15-16 evra, a kod nas 8000 dinara.

Korisnikov avatar
Aleksandr
Postovi: 72
Pridružio se: 23 Nov 2014, 11:12
Garaža: honda hr-v
Lokacija: Niš

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Aleksandr » 10 Apr 2016, 17:59

Sve konvertere i bitumene su samo za obradu otvorenih povrsina, za obradu tamo gde ima pristup i moguca je vizualna kontrola. Voski su za novi automobili, koji jos nisu uhvatili prasinu, vlagu, koroziju. Efektivno suzbiti staru koroziju i spreciti nastanak nove korozije u savovima, profilima i skrivenim supljinama iznutra moze samo savremenim antikorozivnim uljanim preparatima sa inhibitorima korozije. Za ovi preparati nije potrebna temeljna priprema povrsine i za razliku od konvertera, posle obrade nisu potrebni nikakvi dodatni slojevi, kao farba, bitumen. Preparati na bazi ulja eliminiše vlagu, nesmetano prolaze kroz staru koroziju i blato do zdravog metala, pasiviraju ga, tad kada preparati na bazi bitumena i voska zatvaraju vlagu, samim tim stvaravajuci inkubator za razvoj korozije. Obrada uljanim preparatima ce izaci eftinje od obrade svim sprejevima, bitumenima i voskama, i efektivnije, sta je bitno.

jeepbole
Postovi: 7
Pridružio se: 08 Apr 2016, 22:34

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od jeepbole » 10 Apr 2016, 19:53

Najbolja opcija bi onda trebala biti sa tim uljanim preparatima za privremeno, posto cu ja kasnije raditi peskarenje i generalno sredjivanje svake tackice korozije sad me interesuje jel neko imao iskustva sa peskarenjem i da li ima neka firma u srbiji koja radi peskarenje +demontazu delova po potrebi zbog nepristupacnosti +farbanje, zastita, sve ? Mislim iskljucivo za pod automobila, gore je sve ok.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1869
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od schonenk » 10 Apr 2016, 19:56

Golf dva nula tedeji sinkro trte mrte...sa obe strane isto pojeo mis

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46196
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Geza » 10 Apr 2016, 20:00

I onda se neko buni zbog plastičnih krila na Renaultu. :)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Odgovori