P0703 - (B) Brake-Light Switch Circuit Incorrect Signal

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ecimko
Postovi: 5
Pridružio se: 26 Jul 2020, 11:19

P0703 - (B) Brake-Light Switch Circuit Incorrect Signal

Post od ecimko » 17 Maj 2021, 09:12

U pitanju je astra g, 2.0dti, i ova greska me muci vec duze vreme. Naime, pali mi check engine i auto ulazi u safe mode....nece da vuce. Kad stanem na semafor, upali mi lampicu, i onda kad krecem jedva se pokrece i ide, ne prima gas, ali posle prebacivanja iz druge u trecu i negde na 2200 2400 obrtaja, ugasi lampicu i krene normalno. Isto tako pali i u voznji, pa gasi....recimo nizbrdo u leru upali lampicu, pa posle u toku voznje ugasi.
Menjao sam prekidac stop svetla, sa polovnim, i ista prica...cak sam uzeo i nov, Topran, nista. Cini mi se da zbog njega nisam mogao da iskljucim auto. Okrenem kljuc on i dalje radi. Vratio ga u radnju. Oba polovna prekidaca sam otvorio i ocistio kontakte, i malo ih "pojacao" lemljenjem, jer su kontakti bili izlizani, potroseni. Nista. Cak sam kupio i iste stop sijalice i montirao. Trece stop svetlo mi je bila led traka, pa sam ga zamenio sa originalnim stop svetlom, misleci da je zbog led trake.
Preko zime mi se nije palila ova greska, jedino kad je bilo kisno i vlazno vreme. Sad kad je krenulo toplo vreme opet je pocelo.
Ne znam kako da resim ovaj problem.....da li elektricari to resavaju?
Ili se neko susreo sa ovom boljkom?

ecimko
Postovi: 5
Pridružio se: 26 Jul 2020, 11:19

Re: P0703 - (B) Brake-Light Switch Circuit Incorrect Signal

Post od ecimko » 17 Maj 2021, 11:54

Moj majstor me šalje kod električara?!??
Sad sam opet primetio, da kad ga pustim u leru recimo, pred semaforom, on upali grešku.
Čak i kad sam u leru, dok stojim u mestu, pali grešku.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: P0703 - (B) Brake-Light Switch Circuit Incorrect Signal

Post od Geza » 17 Maj 2021, 12:13

Mislim da kvar nema veze sa svetlom, nešto drugo je u pitanju. Verovatno neki senzor.
Generalno majstori ne vole da gube vreme na traženje problema, pa prebacuju mušteriju kod nekog drugog.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ecimko
Postovi: 5
Pridružio se: 26 Jul 2020, 11:19

Re: P0703 - (B) Brake-Light Switch Circuit Incorrect Signal

Post od ecimko » 17 Maj 2021, 12:19

Čak sam zamenio i senzor radilice. U nekom trenutku mi je i to pokazao.

Odgovori