Cena servisa

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
kapor
Postovi: 1613
Pridružio se: 24 Jan 2013, 20:15
Garaža: renault clio rs 172
Lokacija: beograd

Re: Cena servisa

Post od kapor » 22 Nov 2015, 00:47

nikaragva je napisao:Primetio sam da nesto cudno sa kasama.

Kucaju ti racun, a na kasi stalno nula dinara.

Na racunu sve pise, cena, porez ...

Ali na kasi nula stalno.


Secam se ranije, kada sam ja kucao na fiskalnu, da se uredno sve ispisivalo sta kucas na displeju.
To su takozvani crni racuni, uredno ga izda ali ga nigde ne zavodi.

reb0rn
Postovi: 102
Pridružio se: 03 Apr 2014, 19:14
Lokacija: Serbia

Re: Cena servisa

Post od reb0rn » 22 Nov 2015, 03:45

Sloba je napisao:Cek, u Auto Italiji si radio?

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua
Aha...

Mislim da ne bi trebali previse da polemisemo oko fiskalnog... razumem kad su vece opravke i delovi "skuplji" fiskalni da nam bude osiguranje ako je deo los i treba nam garancija...

Ovako za sitne radnje nema smisla za reda crvenu - dve za uslugu, drzava nam ionako sve opljacka, PDV se deli nenamenski politickim i partijsko kadrovima koji NISTA nerade po drzavnim sluzbama! barem u 90%, tako da...

Inace u jednoj vecoj radnji nismam dobio fiskalni na deo od 80e ali zato su dali popust 10%, mislim meni a u verujem svakom tako bi vise odgovaralo (necu da kazem koja je jer znam da se uvek nadje cinkaros a inspekciju ne zelim ni neprijatelju) :)
A da li auto mehanicari trenbaju opste fiskalne posto znam da serviserima racunara one se ne zahtevaju, vec imamo paragon blok a kad neko zli preko racuna naravno da cu mu racunat 20% vise za uslugu koje su kriminalno niske, cak nize od auto servisa.. :(

ljubitelj
Postovi: 10722
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od ljubitelj » 22 Nov 2015, 13:39

dunx81 je napisao:Izdaju svi fiskalne zvanično,ali ga preskaču kad god mogu,ništa čudno. Možda ljubitelj liči na nekog inspektora pa mu dele račune šakom i kapom :mrgreen:
Ma to je siguran razlog zasto svima koji kupuju u radnji dok cekam na svoj red da me usluze, uredno izdaju racune. :mrgreen:

Velike su kazne vec ako samo nije vidljivo i jasno istaknuto stampano obavestenje da kupcu sleduje fiskalni racun, da neko ne izda racun treba da bude solidno bogat i ima spremne pare za kazne. Ili blesav da toliko rizikuje:)

Inace, nema racuna nema ni obaveze placanja tj roba ili usluga su besplatni sto se zakona tice.

Do pre jedno 2 godine fiskalni racun se na kasama Galeba mogao izdati za iznos 0.01dinara, a sto sam cesto koristio za potrebe testiranja rada telefonske linije same kase, a sada nazalost minimalni iznos je 1.00 dinar sto onemogucava da se "na prazno" radi testa izvrsi placanje karticom a 1,00 dinar je vec smetnja kada se na kraju dana odradi presek.

Za te "divljake" bez firmi koji ne izdaju racune bilo da su na ulici na nekoj kartonskoj kutiji bilo u nekom sakrivenom prostor, iskustvo me je naucilo da uvek od takvih ocekujem neku prevarantsku foru i zapravo bacene pare jer nude nesto sto inace ne bi mogli normalno da prodaju koliko je "dobrog" kvaliteta.

Inace, u Beogradu cak i Kinezi znaju da izdaju racun kada se trazi, sami jos uvek prvi ne urade.

Uopste ne zelim ni da ulazim u pricu o nekim divljim varijantama sverca i slicno iz podzemlja, to je vise za onu temu zasto je Srbija tu gde jeste.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13153
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Cena servisa

Post od Saša » 22 Nov 2015, 13:44

Kinezi ovde kod mene izdaju neke račune koji izgledaju identično kao fiskalni, ali ako se malo bolje zagledaš videćeš da to nije ni prišlo pravom fiskalnom. :)
Ko i zašto im to godinama dozvoljava (možda dobro plaćaju inspektore ili ih oni reketiraju) - zaista ne znam.

TT

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10599
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Cena servisa

Post od Sloba » 22 Nov 2015, 18:17

reb0rn je napisao:
Sloba je napisao:Cek, u Auto Italiji si radio?

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua
Aha...

Mislim da ne bi trebali previse da polemisemo oko fiskalnog... razumem kad su vece opravke i delovi "skuplji" fiskalni da nam bude osiguranje ako je deo los i treba nam garancija...

Ovako za sitne radnje nema smisla za reda crvenu - dve za uslugu, drzava nam ionako sve opljacka, PDV se deli nenamenski politickim i partijsko kadrovima koji NISTA nerade po drzavnim sluzbama! barem u 90%, tako da...

Inace u jednoj vecoj radnji nismam dobio fiskalni na deo od 80e ali zato su dali popust 10%, mislim meni a u verujem svakom tako bi vise odgovaralo (necu da kazem koja je jer znam da se uvek nadje cinkaros a inspekciju ne zelim ni neprijatelju) :)
A da li auto mehanicari trenbaju opste fiskalne posto znam da serviserima racunara one se ne zahtevaju, vec imamo paragon blok a kad neko zli preko racuna naravno da cu mu racunat 20% vise za uslugu koje su kriminalno niske, cak nize od auto servisa.. :(
Necu da ih prijavim, opusteno.:D Radim u zgradi pored, a i prvi mali servis na Puntu pre 10-11 godina sam radio kod njih.

U vezi fiskalaca-po kaficima i restoranima ne tako retko daju nefiskalni racun na kome uglavnom pise "porudzbina". Na istoj rolni ga stampaju pa deluje na prvi pogled kao fiskalni. Ako ne trazis racun, na tome se i zavrsava. Procita ti cifru, naplati i dovidjenja. Sat i Atelje na keju su zatvarani zbog toga, a evo nedavno i kafe Bajka na uglu Micurinove i S. Bajica koji mi je u blizini firme. To su kafane u koje sam isao ili idem, gde su ostale... Prvi, drugi put svi kucaju, posle kad provale da si bezopasan, krecu sa muvanjem. Pekara Braca u B.Ribnikar pre dva meseca je zbog iste stvari zatvorena na nekih nedelju dana i posle otvaranja sve po starom. Tri puta nedeljno budem u tom kraju posto vodim klinca na kosarku u blizini, i svratim po hleb, verovatno kapiraju da sam komsija. Zena je alergicna na to pa namerno trazi racun, iako ga odmah baci, ali ne vredi. I svima bude reakcija a da, da, da... Kao nesto su se nesto zamislili... Ocigledno im se vise isplati da povremeno plate kaznu nego da 365 dana u godini placaju porez. Cigarete kupujem u dve prodavnice, u jednoj prodavnici na Podbari i u jednoj kod sajma. U prvoj nikad nisam dobio fiskalac, u drugoj svaki put. Mislim da je pisano i na forumu, pre dve- tri godine na Euro-petrolu su imali foru da te pitaju, kada placas u kesu, da li ti treba racun za firmu i ako kazes ne, ne dobijes ni fiskalni. Dugo se to vec nije ponovilo, verovatno ima razloga. Pet godina samo kod njih sipam i bar 10-15 puta nisam dobio fiskalac. Delove za kola kupujem u Delta automarketu, Auto centru i Triu i na sva tri mesta sam uvek dobio racun, ali npr. Gabiki sam farbanje platio na ulici i to u evrima... Kum je juce preuzeo kola od majstora, slupao se pre dve nedelje... 450€, bez fiskalca naravno. Servis drzi moj drugar, malo mi je i trulo da navedem ime, neka bude izuzetak. Ostale mogu navesti bez trunke grize savesti.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5589
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Cena servisa

Post od dunx81 » 22 Nov 2015, 19:24

Ma jasno. Znam firme koje uopšte nisu male,tačnije lanci maloprodajnih objekata,čiji radnici posle 2-3 god rada kad steknu poverenje poslodavca počnu da procenjuju kada ne treba da daju fiskalni i tu lovu odvajaju sa strane. 2x mesečno taj keš šalju u upravu a odatle se između ostalog finansira i drugi deo plate,popularno zvani "procenat".
Na račun redovno ide minimalac.

t

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46197
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Cena servisa

Post od Geza » 08 Dec 2015, 18:49

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14279
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od pedja » 08 Dec 2015, 19:07

Skriveno ime i prezime, a ostao JMBG :mrgreen:
Sa 20% rabata je OK cena.

ljubitelj
Postovi: 10722
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od ljubitelj » 09 Dec 2015, 10:52

Bez rabata cene rad 2.880, po meni isto ok tj u okviru ocekivanog.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14279
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od pedja » 02 Jun 2016, 20:49

Razlika cene servisa VWa u garanciji i van garancije (isti automobil, isti ovlasceni servis) je suluda.
Ajde sto toce Shell umesto Castrol Long Life-a (mislim da je litar oko 2k), gde je razlika dupla, vec sto je i na filterima razlika kao da su zlatni, a verovatno su isti, samo u drugom pakovanju. Tokom garancije ide neka bela kutija sa VW logom :D

Inace, mali servis (svi filteri) i inspekcijski pregled* - Touran 1,6TDI ~ 35.000,00 + Aero Brisaci 5600 ili tako nesto... Madre mia...
Mislim da za filter nafte moze da se kupi koji god set od 4 filtera (Mann, Knecht...)


* Ovo me posebno odusevljava, jos od kada to prvi put uradise na Golfu, koji je kupljen kod njih, kao korisceno vozilo. naplacuju ga kao 1,2 ili 1,3 radna sata, sto je prilicno. U Reno Savi su to (tzv semafor lista) radili uz svaki mali servis (koje je kostao oko stotinjak eur) besplatno.

---

Inace, na zadnjem stubu ispala ona mala plastika sa oznakom AirBag. Cena svega tri stotine i nesto dinara. Reko' da pakuju odmah (ako treba i neki rezervni), ali nemaju na stanju :kezo: Verujem da je ugradnja bar 0,2 radna sata :kezo: Inace, sada se rad naplacuje kao poseban za svaku stavku, pa pise koliko je za svaki filter posebno, pa za zamenu metlica...

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5589
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Cena servisa

Post od dunx81 » 02 Jun 2016, 22:32

Slika

t

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Cena servisa

Post od dragvorl » 07 Jun 2016, 21:33

Mogli su bar da se udostoje i instaliraju srpska slova. :uf:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Cena servisa

Post od passenger » 07 Jun 2016, 21:39

Ima par slova sa kvačicama, a ima i bez.

Sve u svemu, neprofesionalno.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Cena servisa

Post od nuk » 07 Jun 2016, 21:45

Mislio je na Cro termine, pretpostavljam.
Biće da je VW softver na jednom jeziku za ceo region, ovlašćeni servisi moraju to da koriste.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Cena servisa

Post od dragvorl » 07 Jun 2016, 21:45

Ovlasceni servis, nedopustivo. Mislio sam na ova nasa slova, ipak ih ima mestimicno, sto je jos gore.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori