Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10720
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 09 Okt 2023, 21:14

Ako ocitas trim goriva videces da je otisao daleko u minus, u opsegu 1500 do 2500 obrtaja.
To jest, benzin slabo sagoreva pa kada lambda sonda ocita gasove kompjuter misli da ga nema pa zaliva dodatni benzin i smesa postane prebogata... i rezultat je trzanje odnosno knedla, gusenje.
Kada se predje priblizno 3500 obrtaja ima dovoljno brzine strujanja vazduha u usisu i uspe da se lepo pomesa benzin i onda motor solidno proradi.

Veoma slicno iskustvo nedavno kao sto si ti opisao...neki benzin koji sam sipao jos u julu je napravio karambol. (oko 25 litara)
Jako tesko radi motor na benzin (inace koristi se TNG pa benzin stajao dugo), isto knedle, isto otezano paljenje i to sve narocito kada je hladan.
Ukazuje na losiju isparljivost benzina, da nema lakih komponenti i ostale samo teze frakcije...

Isto prvo posumnjao na svecice ali su one besprekorne a motor savrseno radi na TNG pa dakle otpada struja i vazduh tj usis kao potencijalni uzrok.

Sipao prosle nedelje 10 litara benzina i pomesalo se koliko je moglo, motor imao ponekada knedle a ponekada radio savrseno (sve na benzinu) i potrosio sve, dakle i to lose gorivo nekako progutao.

Danas gotovo nece da upali na benzin, sipao novih 10 litara benzina i posle 500metara mucenja odjednom motor prodisao i vuce kao blesav, tj kako treba.

Bice verovatno potrebna jos neka tura da razblazi onu stvorenu smolu ili sta vec sto jena dnu rezerovara i sto gusi pumpu... a mrzi me da otvaram rezervoar i da se patim sa ciscenjem. Progutace motor polagano svo lose gorivo.

Ama bas nista nije radjeno niti popravljano, prosto samo dolivanje svezeg benzina je to sto resava problem. Srecom nije se islo na dalju dijagnostiku i zamenu bilo kojih delova.

Ne mogu da se setim gde sam uzimao taj benzin letos.

Ranije mi se samo jednom slicno dogodilo, ali to je bilo sa benzinom iz flasa, kantica, i ono srecno vreme 90tih.kada su flase kuvane i dodavan stiropor da popuni zapreminu (tj ukrade).

Otuda i predlog da se sipa svezi benzin, probao i delovalo pozitivno.

Korisnikov avatar
MarjanKG
Postovi: 232
Pridružio se: 02 Avg 2022, 15:45

Re: Servis - Razno

Post od MarjanKG » 09 Okt 2023, 21:51

Sipao na Knez petrol prethodno, a danas sam sipao na drugoj pumpi i pritom ,kao što sam napomenuo aditiv za injektore.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8148
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 10 Okt 2023, 14:23

Jel ima neko ideju kako odvojiti felnu od glavcine, celicne felne zapekle za glavcinu tocka tj centralna rupa zapekla uhvatila korozija u krug, prednje sam uspeo da odlepim tako sto sam olabavio srafove malo i krenuo par metara, naglo zakocio i odvojile se ali zadnje nema sanse, manja sila je pozadi a ni rucna ne pomaze. Desavalo mi se sa alu felnama i to sam relativno lako resavao ali sa celikom nikad. Sve sam probao sutiranje, udaranje po gumi, prskanje sprejeva, kuckanje u krug oko centralne rupe, vozio par krugova po kraju sa olabljenim srafovima, ma nema vajde, dodatno otezava sto su brezoni umesto klasicnih srafova. Nisam jos probao grejanje brenerom ali to i nemam, auto je inace neregistrovan pa ne mogu da ga vozim kod vulkanizera da se on jebava

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11215
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Servis - Razno

Post od Bax » 10 Okt 2023, 14:49

pomesaj aceton i ulje od automatskog menjaca u razmeri pola pola, promuckaj i zalij sa time, ostavi da odstoi nekoliko sati, moze i da prenoci. To je dobro penetrirajuce ulje, da malo razbije spoj...
Svasta sam sa time skidao, radi posao.....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3241
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Servis - Razno

Post od elMaestro » 10 Okt 2023, 15:54

Trebalo bi da može čekić da pomogne tu, eventualno nešto tanko da nakuckaš oko glavčine, tanak šrafciger, recimo. Prskao si WD-om? Šta to može biti što on ne može rešiti SlikaSlika
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11215
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Servis - Razno

Post od Bax » 10 Okt 2023, 15:55

Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21145
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Servis - Razno

Post od nidza » 10 Okt 2023, 16:07

Koliko vremena je prošlo od prskanja? WD (i slični) kod baš zapeklih stvari deluju nekad tek posle 2 dana. Ako ne žuriš nigde, prskaj svaki dan, pa posle tri dana opet probaj.

pedalaš
Postovi: 705
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Servis - Razno

Post od pedalaš » 10 Okt 2023, 16:47

OMP je napisao:
10 Okt 2023, 14:23
Jel ima neko ideju kako odvojiti felnu od glavcine, celicne felne zapekle za glavcinu tocka tj centralna rupa zapekla uhvatila korozija u krug, prednje sam uspeo da odlepim tako sto sam olabavio srafove malo i krenuo par metara, naglo zakocio i odvojile se ali zadnje nema sanse, manja sila je pozadi a ni rucna ne pomaze. Desavalo mi se sa alu felnama i to sam relativno lako resavao ali sa celikom nikad. Sve sam probao sutiranje, udaranje po gumi, prskanje sprejeva, kuckanje u krug oko centralne rupe, vozio par krugova po kraju sa olabljenim srafovima, ma nema vajde, dodatno otezava sto su brezoni umesto klasicnih srafova. Nisam jos probao grejanje brenerom ali to i nemam, auto je inace neregistrovan pa ne mogu da ga vozim kod vulkanizera da se on jebava
Olabavi malo šrafove, izadji iz kola i samo bočno zaljuljaj kola. Ima odmah "da pukne". Provereno.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15148
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od Kuzmanovic » 10 Okt 2023, 16:50

Ovo za ljuljanje kola je dobar hint.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8148
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 10 Okt 2023, 20:19

prskao sam odvijac sprej bas za koroziju, nije wd ali je odlican svasta sam sa njim odvijao i rasturao, prskano pre 2 dana, lupao sam preko drveta o felnu kao na linku i nista, sad cu da probam ovu varijantu sa ljuljanjem ali kad nije popustilo u voznji penjanjem na ivicnjake i u slalom voznji sumnjam da ce i ljuljanjem ali vredi probati

Korisnikov avatar
Blackshadow
Postovi: 782
Pridružio se: 22 Dec 2013, 01:41
Garaža: W 211 2004 E200 NGT 163KS
Lokacija: Voždovac

Re: Servis - Razno

Post od Blackshadow » 10 Okt 2023, 20:32

Isteraj na Navak 2 kruga...

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока


Kanis li pobijediti, ne smijes izgubiti!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8148
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 10 Okt 2023, 21:45

Nista ni od ljuljanja, naprskao sam opet al mislim da nije ni to resenje, nalegajuca povrsina centralne rupe na glavcinu je 8mm sirine, ili dubine kako god, sto je prilicno veliko i tu je dobro zapeklo, kod alu felni obicno zalepi aluminijum za celik tj celo srce felne a ovde samo centralna rupa i ovoliko drzi prosto neverovatno, imao sam slucajeva da malo zalepi ali par udaraca nogom resi stvar ali ovo je cudo, ko zna kad su zadnji put skidani tockovi.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23857
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 10 Okt 2023, 21:47

Jaka je svajcarska so.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46197
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Servis - Razno

Post od Geza » 10 Okt 2023, 21:48

Probaj dizel gorivom na nakvasiš spoj.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8148
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 10 Okt 2023, 22:02

Mislim da nema svrhe nicim vise kvasiti jer pitanje je dal to uopste prodje tamo dokle treba, prskao sam ja i spolja po sastavu centralne rupe i glavcine a i kroz samu felnu na nalegajucu povrsinu ali sumnjam da to dopre dole do centr. rupe....inace felne su kao nove bukvalno ni trag korozije i spolja i iznutra cak ni boja okrzana ali glavcina navatala rdju, treba to kad se skine lepo ocistiti i namazati mascu i nece vise biti problema ali koga briga na zapadu da se cima sa tim

Odgovori