Amortizeri za Punto mk2a

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
pierre
Postovi: 106
Pridružio se: 18 Feb 2012, 09:54
Garaža: Fiat Punto 1.2
Lokacija: Požarevac
Kontakt:

Amortizeri za Punto mk2a

Post od pierre » 19 Jun 2012, 10:56

Došlo je vreme da se promene amortizeri na mom puntu. Već neko vreme zadnji amortizeri su vapili za zamenom, a sada su otišli i prednji. Moj majstor mi preporučuje Monroe jer ih on i prodaje, svaki ciga svog konja hvali to je normalna stvar. Oni su malo skuplji (18000 komplet + 3000 ugradnja), ali pošto on ugrađuje svoju robu imam popust na ugradnju upola cene. Druga opcija su Optimal (14500 komplet + 6000 ugradnja) , oni su nešto jefiniji, ali bih platio punu cenu ugradnje, što mu dođe manje-više na isto kao Monroe.

Pitanje je Monroe ili Optimal?
Slika

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Amortizeri za Punto mk2a

Post od Puzo81 » 19 Jun 2012, 17:41

Optimal ni u snu!!!!!

Drugar uzeo zadnje uljne za corsu B i propisali mu posle 10-11k km i nisu hteli da priznaju garanciju!

Monroe su ok ali ne reflex vec ako ima jos uvek u prodaji sensatrac (takvi su kod mene 90k km).

Sachs Boge se vise ne proizvode sto je velika steta.

Ne znam cenu za punta ali raspitaj se za Bilstein B4 i Kayabu Premimum (uljne) ili Kayabu Excel G (uljno gasne)...dve najbolje kupovine naravno pored Sachsovim original u Srbiji.

Korisnikov avatar
pierre
Postovi: 106
Pridružio se: 18 Feb 2012, 09:54
Garaža: Fiat Punto 1.2
Lokacija: Požarevac
Kontakt:

Re: Amortizeri za Punto mk2a

Post od pierre » 19 Jun 2012, 23:05

E jbg, kasno. Uzeh napred optimal gasne (privuklo me ono "made in germany"), ali pozadi kayaba excel g i to slučajno, jer nisu imali zadnje optimumove. Videćemo kako će se pokazati. Sutra ih montiram. Mislim, radiće odlično, u to ne sumnjam, samo je pitanje koliko dugo. Neka traju 4 godine (oko 30.000km) i ja srećan. A onda će punto promeniti vlasnika, valjda.

Već par dana visim na netu, čitam razne forume pokušajući da skontam šta mi je najpametnije. Jedni hvale monroe, drugi pljuju po njemu, jedan reče da preko 90k km vozi na optimumu bez problema, sad ti kažeš da su njesra. Isto i za dampo ima raznih priči, mada više onih negativnih. Stvarno nisam pametan da donesem neki razuman zaključak, osim da nema pravila. Čista lutrija. Jedino mi se čini da se niko nije žalio na bilstein i kayabu. Ali to su ipak retke zverke po požarevačkim radnjama za auto delove. Isto važi i za sasch.

A što se tiče garancije, po raznim pričama čini mi se da je bolje da nemaš garanciju. Jer ako je imaš i pokušaš da je ostvariš, koštaće te živaca, vremena i novca i nije sigurno da li ćeš ostvariti pravo na garanciju. Ali to je posledica ekonomsko-socijalne klime u zemlji Srbiji.
Slika

Odgovori