VW Bora - tvrdo kvačilo?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

VW Bora - tvrdo kvačilo?

Post od sebekkg » 13 Jan 2012, 12:47

Drug mi ima problema sa kvacilom na doticnom autu, model 1.9 tdi (116ks), a kaze da mu je tvrdje kvacilo, e sad posto znam da je trebalo biti hidraulicno kao kod mene na fabiji, pa da ide preko nekog klipa. Sta moze biti u vezi toga, da nije mozda neka bezazlena ili skroz skupa stvar.
Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: vw bora tvrdo kvacilo

Post od Texonja » 13 Jan 2012, 12:56

Moj Golf IV bi trebalo da je isti taj (115ks, crveno DI) i od samog starta je kvacilo tvrdooooo... Ja sam se navikao ali ko nije prva pomisao je da je nesto neispravno. I sada kada provozam npr Yarisa koji ima kvaliclo meko kao sir, pa predjem u Golfa, treba mi nekoliko puta da promenim brzine ne bih li se privikao.
Moze da bude problem sa plivajucim zamajcem navodno, mada sa tako tvrdim kvacilom od kada sam ga kupio (4 god starog) presao sam 70-tak hiljada i jos uvek se kotrlja, tako da nema brige. :cool!:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: VW Bora - tvrdo kvačilo?

Post od sebekkg » 13 Jan 2012, 13:06

meni na fabijani, meko kvacilo kao dusa, i samo nivelisuce, tako da kada mi je bilo pri kraju i pri vrhu je i hvatalo, sada kad je zamenjeno vec hvata na sredini.
Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: VW Bora - tvrdo kvačilo?

Post od snork » 13 Jan 2012, 15:00

Tvrdoća kvačila zavisi od njegove istrošenosti - vremenom postaje sve tvrđe i tvrđe. Neko je svojevremeno na forumu objašnjavao zbog čega se to dešava. Ne sećam se šta je pisalo, :) ali potvrđujem da je kod mene na Lanči Kapi je upravo tako bilo i da je posle zamene korpe, druk lagera i lamele ponovo postalo meko.
Ђенерал Јанковић

Odgovori