Održavanje kožnog enterijera

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Održavanje kožnog enterijera

Post od Xepoj87 » 29 Jun 2012, 16:13

Neee da mazes kozu volana i menjaca sa sredstvom za ciscenje koze i sa onim mlekom...
Meni je od kada sam to namazao,postala meksa koza i poceo gornji sloj da se ljusti... Totalno debilno.
Znaci,ne diraj volan i menjac nicime :)

To za materijal koze sam i ja primetio na Mercedesima novim,sto je glatka i nekako suva koza,kao da je karton u pitanju...
Ova kod mene je savrsena,ne znam sta im je trebalo to da diraju...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: BMW X3 F25

Post od sebekkg » 29 Jun 2012, 16:20

i ja se pitam :uf:
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od NexT » 29 Jun 2012, 19:10

Xepoj87 je napisao:Neee da mazes kozu volana i menjaca sa sredstvom za ciscenje koze i sa onim mlekom...
Meni je od kada sam to namazao,postala meksa koza i poceo gornji sloj da se ljusti... Totalno debilno.
Znaci,ne diraj volan i menjac nicime :)

To za materijal koze sam i ja primetio na Mercedesima novim,sto je glatka i nekako suva koza,kao da je karton u pitanju...
Ova kod mene je savrsena,ne znam sta im je trebalo to da diraju...
mozda si pomesao vazelin i mleko za kozu :D

Volan naravno mora redovno da se cisti i maze. Hemel + ili Turtle wax Leather Cleaner&Conditioner.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X3 F25

Post od Floyd » 29 Jun 2012, 19:28

^^A ti volis da ga mazes mlekom? :mrgreen:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od Xepoj87 » 29 Jun 2012, 20:12

Ja ti kazem da od kada sam namazao 2,3 puta volan Turtle Wax-ovim mlekom za odrzavanje koze,koza je omeksala i pocela da se ljusti...
Osetio sam kako se koza promenila...
Dok to nisam stavio,volan je bio kao nov...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od NexT » 29 Jun 2012, 20:16

Pa po toj logici i sedista bi se ljustila...

Poenta je da volan mora da se cisti, ljudi kojima se mnogo znoje ruke uniste volan tj kozu na njemu za par desetina hiljada ako imaju izrazen taj problem...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW X3 F25

Post od Floyd » 29 Jun 2012, 20:20

Ja mazem i sedista i volan sa Turle Wax-om i nisam primetio nikakve probleme.

Slika

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od Xepoj87 » 29 Jun 2012, 20:24

Nije ista koza na volanu i sedistu,u to sam siguran.
Presvlaka na sedistu je elasticna i na mekanoj podlozi,na volanu je dosta tvrdja koza i na tvrdoj podlozi i sediste ne gulis ni priblizno kao volan...
Nigde nisam rekao da ne treba da se cisti i slicno,samo da ne stavlja mleko,jer ce da se sjebe,znam iz iskustva i ako imam najsuvlje moguce ruke...
I ne vidim kako mislis da mleko stiti od znoja?
Na njemu je izbor,ja sam ga upozorio iz licnog iskustva,ne pricam napamet. Ne mora ni da znaci da ce njemu isto da se ponasa koza i da je ista koza u pitanju.

Floyd,ja sam volan prvi put namazao na 100.000km i ako je bio kao nov,posto sam ovde na forumu procitao da je bolje da mazem i na 105.000km mi je cela prednja strana volana dobila mat,to jest povrsinski sloj koze se izgulio...
Kada sam stigao na forum,na 40.000km su mi isti ti ljudi rekli da ne mazem kozu nicime,jer je jos uvek kao nova i nije se usijala jos uvek...
Previse ljudi ovde prica napamet. Ne mislim na vas 2, nego generalno,da ne bude zabune.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od NexT » 29 Jun 2012, 20:35

Koza mora od pocetka da se maze. Ne da se natapa i glanca nego da se jednom u xy vremena (zavisi koliko koristis auto) ocisti i namaze... Ako cekas da se osusi i pocne da se lomi da bi je mazao - kasno.

Kako mislis nije ista koza? Koza na volanu moze da bude drugacije teksture, ali i dalje mora da se maze i odrzava. A, to "mleko" za kozu, nije samo za sjaj ili sta vec, nego je napravljeno da prvo cisti kozu, a onda zastiti od znoja, sunca itd...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od Xepoj87 » 29 Jun 2012, 20:42

Mislim da precenjujes mlako za kozu :)
Eto,moja iskustva su drugacija,kao sto sam i rekao,ne mora da znaci da ce uvek biti tako :)
Moja voznja je 90% po gradu i drkam volan maximalno.
Na 100.000km je volan bio matiran i hrapav,posle 105.000km se usijao i poceo da se ljusti... Pokazacu ti jednom prilikom...
Za sedista kao sto sam i rekao je preporucljivo da koza bude meksa...
Tu nisam imao vecih problema od kada koristim mleko,a tu ga koristim od nekih 70.000km,neke 2 godine...
Mazem to nekada jednom nedeljno,nekada prodje i mesec dana...
Ali ne mozete da mi kazete da ne primecujete promenu na kozi kada koristite mleko,jer je razlika ogromna.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od NexT » 29 Jun 2012, 20:47

naravno da ima razlike, sija se koza dok ne upije mleko i posle postane mekana na dodir i ne lomi se, sto je najbitnije.

Ali isto tako, volan moze da ti sjebe znoj, a ne mleko koje je pravljeno za koriscenje u enterijerima vozila.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW X3 F25

Post od Xepoj87 » 29 Jun 2012, 20:52

Ruke su mi suve,da suvlje ne mogu biti...
Nekada me cak nervira koliko mi kliza volan od presuvih ruku...
Mozda je za znojave i bolje,ne bih znao.
Ali iskreno i dalje ne vidim kojom logikom moze da zastiti od znoja to mleko.
Mozda moze da pomogne,ali od znoja nema beganja :)
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Nelex
Postovi: 47
Pridružio se: 15 Jan 2012, 01:36
Garaža: Honda,Benz
Lokacija: Velika Plana-Wien
Birthday

Re: Održavanje, nega i popravke kožnih enterijera vozila

Post od Nelex » 02 Jul 2012, 13:32

da se i ja malo nadovezem na temu :)

ja iz iskustva preporucujem proizvode za kozu,bilo da je mleko ili ulje ili nesto na nano bazi za kozu.
all in one sredstva znaju da ostave deblji sloj na kozi,pa kasnije to bude po malo lepljivo,ali svakako da umanjuju habanje koze i omeksaju ,sto usporava susenje i samim time pucanje...najbolje je za odrzavanje novog koznog enterijera premazi na nano bazi,jako dugo pruzaju zastitu i zatvaraju pore tako da prljavstina,so od znojenja i vlaznost tesko ulaze u te pore
za starije automobile sa koznim enterijerom je najbolje koristiti ulje za kozu, ili mast od slona :D jer ta koza vise nije elesticna,suva je i lako puca....ulje i mast od S dobro omeksaju i dobro prehrane kozu pa nema riseva ni sitnih ni onih krupnijih a ni habanja...
narovito je nega potrebna za volan...masne` ruke pa jos znojave pa jos so iz znoja,zamislite kako to utice na kozu...jos ako zena vozi.ihh e tu je tek potrebna nega volana.
na hondi koju sam ja kupio volan je bio uzas ,vozila zena 11godina,i ko zna kakve je kreme za ruke koristila da je volan bio tako lepljiv da sam se posteno namucio da dovedem u red,pokusavao sam sa raznim odmlacivacima da skinem taj sloj,ali nista,pa sam na kraju morao da smirglam,pa farbanje i nakon toga je izgeldao ok,
ako hocete da izbegnete presvalcenje volana ili reparaciju koznih delova,onda obavezno koristite neke proizvode predvidjene za to


pozdrav
Nenad

nn306
Postovi: 4
Pridružio se: 18 Jul 2012, 09:42

Re: Održavanje, nega i popravke kožnih enterijera vozila

Post od nn306 » 18 Jul 2012, 09:46

U vezi sa nano premazima NanOn

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Održavanje, nega i popravke kožnih enterijera vozila

Post od Milos » 15 Dec 2012, 10:04

Gledao sam jedan auto na kome su sedista oko lumbalnog dela malo vise ishabana,da li neko radi kvalitetno reparaciju toga u Beogradu i kako se krecu cene.Hvala unapred na odgovorima.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Odgovori