Delta Motors (BMW) - iskustva

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Delta Motors (BMW) - iskustva

Post od AcaKayak » 28 Jul 2012, 12:04

Ja se stvarno izvinjavam ako je neko od ovih sponzor foruma ili tako nesto, ali toliko sam vec besan da me bas briga ako je tako.

Dakle, u pitanju je auto servis u koji kada ostavis auto, ili treba da budes jako bezobrazan i napadan ili da se pomiris sa tim da ces auto dobiti... Kada im dune.

Da se razumemo, sve sto su mi radili na autu uradili su dobro, dakle ljudi koji sredjuju tamo auto su ocigledno sposobni, ali "menadzeri"... Odakle da pocnem?

Auto je isao kod njih tri puta, dva puta na servis, jednom na popravku vanos sistema. SVAKI put je ostao bar dan duze nego sto treba, i SVAKI put je onaj ko ga odveze zbog toga najebao (odveze auto uz njihovo obecanje da ce biti gotov za par sati i onda ne moze da se vrati kuci iz Beograda jer auto kod njih noci).

Poslednje u nizu, nakon sto vec neko vreme imam problema sa napuklom felnom, odlucio sam da kupim kod njih. Rekli su da ce stici u roku od par radnih dana. Platio sam felnu pre MESEC dana, svaki put kada ih zovem traze podatke o autu i prave se ludi jedno pola sata da bi na kraju prosledili telefon nekom muceniku koji se izvini u ime firme i kaze da rade na tome. Felnu sam platio 700e, auto mi stoji u garazi mesec dana... Sreca da imam sta drugo da vozim inace bih smislio nacin na sud da ih oteram do sada.

Ne znam sta planiram da postignem ovom temom, ali hocu javno da napisem kakvi su to idioti. Mozda ce nekada nekome koristiti.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Bezobrazluk delte bmw

Post od Markoni » 28 Jul 2012, 12:14

Takve stvari i trebaju da se objavljuju zbog svih nas. Nista novo za nase servise, doduse bio sam ubedjen da toga kod BMW Delte nema...
Probaj da stvar dignes na visi nivo, odnosno da zoves sefa postprodaje i izlozis mu ceo problem od pocetka do kraja. Ako te iskulira reci da ces pisati direktno BMWu i to i uradi...

Tapatalk Post

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Bezobrazluk delte bmw

Post od nidza » 28 Jul 2012, 12:18

Ne vozim bmw, niti idem u Deltu, ali postigao si šta treba. Da li smeš BMW da odvezeš kod drugog ovlašćenog servisa? Radulović npr?

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Delta Motors (BMW) - iskustva

Post od AcaKayak » 28 Jul 2012, 15:47

Markoni, hvala na predlogu, upravo cu to sada i da uradim! Inace sam cuo od jednog prijatelja da su mnogi njegovi poznanici pricali o tome da su neodgovorni u delti (mada sam ih ja branio), ali sam negde cuo reci hvale o njima pa sam ipak odlucio za njih a ne za Radulovica...

Nidza, naravno, cim dobijem ovaj deo, moj auto vise nece pipnuti. Imao sam ranije iskustava sa Radulovicem, i prakticno je isto kao u Delti gledano za servis - vrhunski, ali su mnogo normalniji po ostalim pitanjima.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Delta Motors (BMW) - iskustva

Post od Texonja » 29 Jul 2012, 00:48

Posto je tema iskustvo sa "Delta Motors", evo da napisem kako je moje iskustvo skroz drugacije sto se tice azurnosti i ljubaznosti osoblja. Prvo, sto se tice Radulovica, tamo sam prvo hteo da kupim svoj prvi BMW (320d), jer racunam blize mi je u Novom Sadu, jednostavnije kada vozim na servis itd... medjutim bio je sajam, pa prodavac nije bio u salonu te nedelje... Onda sam otisao na sajam u BG samo da se vidim sa njim, tamo smo otisli na Deltin stand da proveri stanje lagera, tj koji 320d imaju za mene. Ispostavilo se da nema nijednog, da se mora cekati vise od 2 meseca ako se poruci (jer je bila zatvorena porudzbina za proizvodnju narednog meseca) i to je to. Ja sam popizdeo jer se ispostavilo da u Srbiji cak i kada imas cash u rukama za auto koji je na AKCIJI, ne mozes da ga kupis jer prodavac nema na lageru (a daje to na akciju). :uf: Sve je to nekako neozbiljno izgledalo.

Onda sam vise iz ocaja otisao u Deltu, gde su mi rekli kako imaju na lageru moj (sada bivsi) 320d i imali su jos jedan 320xd , pa ako hocu neki da rezervisem. Isporuka za 2-3 dana. Bukvalno su mi ga rezervisali na "majke mi", tj samo na podatke iz licne karte bez avansa. Onda kada sam rezervisao auto preko Delte, zvali me iz Radulovica da mi kazu kako su videli u sistemu da sam rezervisao taj auto (a dan ranije mi rekli da nema nijednog auta za odmah) i kako ako zelim mogu taj auto da uzmem i preko njih. Naravno da sam odbio.
Auto je bio spreman za 2 dana, uplatio na Deltin racun i oterao... Cak su toliko fer da racunaju srednji kurs, a ne kao vecina gornji. Dakle, na konvertovanju eura u dinare nisam izgubio gotovo nista. Jos je prodavac sa mnom isao da izvadimo probne table, dobio sam BMW-USB stick na poklon, zvali su me prvih par meseci barem jednom mesecno da vide da li je sve ok i imam li kakvih zamerki na auto ili na njih, kao na zapadu...

Kontakt sa servisom sam imao onda kada je onaj andrak (lancanik na radilici) poceo da zvrnda pa je morao da se vadi ceo motor i da se vrati. Rekli su 5 radnih dana, auto je bio gotov za tacno 5 radnih dana. Odradjeno je tako da ne znam, ne bih nikada primetio da je nesto radjeno, a kamoli da je vadjen motor.

Prilikom kupovine X3 opet super odnos prodavca, dobio popust na novo vozilo, ostavili mi stari auto da vozim dok ne stigne novi, prilikom preuzimanja novog dobio na poklon neki nabudzeni metalni privezak "BMW X3" da mogu da ga bacim na sto u fancy kaficu :dobarvic: , opet sve kao sto se radi na zapadu.

Doduse, ja sam za ovih godinu i kusur imao kontakt bukvalno samo sa troje ljudi. Portirom koji mi digne i spusti rampu :) , Zokijem Mihajlovicem menadzerom prodaje koji je sjajan lik i bukvalno najljubazniji prodavac ICEGA koga sam sreo (ljubazan, tih, odmeren, ne mrzi ga bilo sta da pokaze, odgovori...) i Bojanom Markovim koji je primio vozilo na servis kada je bilo neophodno da se odradi ono sra*e za lancem... Prvog sam video prvi put u zivotu kada sam dosao da kupim 320d, a drugog znam od ranije jer je iz Zrenjanina. Nismo neki mega-drugari, ali se znamo. Ima tamo barem jos 20-30 ljudi koje ne znam ni imenom ni prezimenom ni sta rade tamo uopste, pa zavisi mozda na koga naletis.

@Aco, na tvom mestu ja bih bio malo glasniji tamo, jer to bi imalo efekta siguran sam. Kazes "ne svidja mi se to i to" , "vi ste mi rekli da ce biti ovako, evo vec X puta kasnite ceo dan, i moje vreme kosta kao i vase..." , pa da vidis sta ce da ti odgovore! Imas dva BMW-a, ako oba vozis kod njih na servise ne moze da ih ne zanima sta musterija ima da kaze. Cak sam siguran da ih interesuju takve stvari i da reaguju na razne nacine kako bi izgladili odnos sa nezadovoljnom musterijom. Nisu oni Porsche Ada da se bahate i da ih je bas briga zbog toga!! (morao sam)

BTW, imam i ja jednu zamerku, a to je da kada sam zakazao probnu voznju pre par meseci za X1 , rekli su OK, dodji tad i tad, tu je auto... Ja potegao iz Zrenjanina, dosao da provozam auto, a njega nema. "Generalni je uzeo test X1 i otisao do grada, doci ce za pola sata"... Svakako sam hteo i X3 makar da probam, pa reko' ajd' kad nije tu X1 da probam X3-jku. Nakon sto sam je probao, vise me nije ni interesovao X1, ali za ceo moj boravak tamo od sat i kusur vremena generalni se nije vratio sa X1, tj mogao sam sedeti satima i cekati da se on vrati, kao da se nismo dogovorili nista i kao da ja pre toga nisam vozio 80km samo da dodjem da probam to test vozilo. Balkanski nekorektno.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Delta Motors (BMW) - iskustva

Post od Laki021 » 13 Avg 2012, 11:44

Posto sam se na zalost i ja malo druzio sa majstorima, mogu da napisem samo kratko par iskustava.

Auto sam popravio u Radulovicu (zamena vodene pumpe), cena je bila mislim vrlo korektnih 50e. Na racunu pise da je utroseno 18 jedinica radnog vremena, e sad ebem li ga da li je jedna 5 minuta ili 10min, pa ne znam da li im je radni sat 4000din ili 2000din (posto je 18 6000din...). Uglavnom kada su pricali medju sobom rekli su da je to dva sata posla... Dobra stvar ovlascenog servisa je sto popravku naplacuju po deklarisanom trajanju a ne po tome koliko vremena zaista potrose, na mom su nesto petljali imali su problema sa nekim srafom kako kazu, ali svejedno cena je ona koja je unapred najavljena... Recimo u teoriji da ga oteras kod majstor Djure koji prvo nece znati sta da radi, onda ce potrositi ceo dan pa ce naplatiti na kraju vise nego ovlasceni servis, ovde lepo odmah znas na cemu si...
Pisao sam vec da sam im auto oterao odmah ujutru, jos me pitali ocu da sacekam da ga zavrse ili cu doci kasnije, reko docu pred kraj radnog vremena (17h). Ja sam dosao oko 15h, auto nije bio gotov, garantovali su da ce biti do 17, posle me u 16:30h zvali da kazu da ipak nece biti taj dan vec ujutru, kao sve je zavrseno, samo jos da uspu tecnost i izluftiraju sistem, mucio ih neki sraf, visa sila.... U principu nije mi bilo bitno, te se nisam ni najmanje potresao, verujem da sam im ranije naglasio da mi je iz nekog razloga bitno da bi ipak zavrsili auto na vreme, ovako sam ja bio opusten, pa valjda i oni... Mada ipak ne mogu da ne primetim koliko ovlasceni servisi glume neko ludilo, njima je radno vreme do 17h, i oni tad zatvaraju i ebe im se sta su uradili, a sta nisu, sutra nastavljaju. Sa druge strane, mnogi ovde na forumu rade po firmama gde ne ides kuci dok ne zavrsis posao za danas, pa makar ostao i do 22h (radio sam i ja tako), ovi se mnogo nesto uziveli...
Ujutru oko 9 su me vec zvali, gotov auto, dakle stvarno su imali jos jako malo posla, realno trebali su ga zavrsiti dan ranije, pa makar serviser ostao 10-15min duze na poslu. Kad sam pokupio auto, bio je opran i usisan, za svaku pohvalu. Generalno su onako relativno ljubazni, dakle vise profesionalni nego domacinski...

Nakon par dana sam uvece primetio lokvicu ispod auta, ispod hladnjaka, opipao sam auto i video da skorz napred ispod lagano kaplje antifriz... Posle sledece voznje sam opet proverio i opet je pravio baricu, od gore sam lapmpom video da je vlazana i ta zastitna plastika ispod hladnjaka. Ujutru sam ga odmah oterao u servis na reklamaciju i zamolio ih da odmah pogledaju o cemu se radi posto odmah krecem na put, i rekao da sumnjam da ventil za isputanje rashladne tecnosti nije dobro zatvoren (jer je tacno ispod njega kapljalo, ne ispod vodene pumpe). Zaista odmah su uzeli auto, par minuta kasnije me zvali u radionicu da mi pokazu dignut auto sa skinutom plastikom i kako ne vide nigde da bilo sta curi. Zaista nista nije curilo, ostaje misterija kako su se stvarale barice, jer verujte mi da nisam to sanjao, nakon toga vise se to nije desavalo. Kad bih hteo da budem paranoican, rekao bih da jeste tamo curilo gde sam mislio pa da su ga digli, zavrnuli i onda me zvali da mi pokazu da ne curi, ali nemam razloga to da tvrdim te ovo ostavljam u domenu misterije :) Bitno da mi se to vise ne desava, ali nije mi bas bilo svejedno da krenem tako na put, te sam vise puta stajao da proverim vlazi li.

E sad generalno za sve servisere BMW-a u Srbiji zaista mislim da je sramota sto nisu imali ni jednu vodenu pumpu za ovaj motor u celoj zemlji. Vade se da je to redak motor u srbiji, svi voze dizele... Slazem se sa tim, ali ta pumpa se ugradjuje ipak na vise motora u dosta modela (N52 N52N N53... na sve serije od 1-5) tako da iako ih ima relativno malo u odnosu na dizele u apsolutnom broju ih ima bar 50 u Srbiji tako da bi zvanican distributer mislim u svakom momentu morao da ima bar jedan takav deo u zemlji. Mozda ga nece prodati danas, sutra, ali za mesec dva sigurno oce. Uostalom, kada sam trazio moju, saznao sam da je jos jedna takva narucena, Curcic u NS je imao dve, ali je obe prodao, dakle ocigledno je da potreba za tim ima, samo su oni ipak neozbiljni. Takodje, u Srbiji obecavaju nabavku za 7-10 dana (odmah sam sumnjao u to, a po Acinom iskustvu vidimo i sta njihovi obecani dani znace), sa druge strane u Hr (ako nemaju) iz nemacke nabavljaju za 2-3 dana, u Madjarskoj iz Slovcake isto za 2-3 dana... Ovde mislim da ulogu igra i nasa bangava carina sa kojom nikad ne znas koliko ce paket da ti zaglavi i nije realno nabaviti nista iz inostranstva za manje od 7 dana ako se carini... Na kraju sam kao sto sam vec pisao isao u Hrvatsku da kupim deo jer su ga tamo imali na stanju. Nije ni malo zabavna njihova zamisao da zbog jednog relativno potrosnog dela kao sto je vodena pumpa koja se menja za dva sata treba parkirati auto na dve nedelje dok oni ne nabave deo (pricamo o premium proizvodajcu te je to jos manje dopustivo), e tako i ja mogu da budem diler BMW delova bez ikakvog ulaganja u lager, jer i ja mogu po toj ceni da ga narucim i dobijem za 7+ dana... Takodje cena dela u Srbiji je bila korektna (samo jos da su ga imali).

Sve u svemu, nit mogu koga posebno da preporucim nit da pohvalim :)

Korisnikov avatar
mr.y
Postovi: 57
Pridružio se: 24 Feb 2013, 20:20
Garaža: Mercedes GLK,poluispravan F30
Lokacija: Beograd

Re: BMW 320d F30

Post od mr.y » 30 Mar 2013, 18:35

kao što sam i najavio uzeh još pre mesec dana 320d F30.Razlog zbog kojeg ništa nisam pisao je što su nedostaci na automobilu i totalna neposlovnost zaposlenih u Delta Motorsu uništili euforiju koju sam imao prilikom kupovine kao i volju da o samom automobilu nešto pišem.
Naime,automobil sam kupio na predsajamskoj akciji gde sam dobio popust od 10 posto(4000evra)za primerak koji je proizveden prošle godine.Iako mi je prodajni savetnik Kristjan Kojić rekao da se radi o automobilu starom nekoliko meseci,kasnije prilikom registracije otkrivam da se radi o primerku proizvedenom u januaru 2012!!!Isti dan prilikom preuzimanja automobila utvrdio sam dva nedostatka.Prvi je neispravan podizač stakla na suvozačevim vratima a drugi da ne radi start stop funkcija.Umesto da su me kao kupca novog vozila odmah primili,servis mi je zakazan tek za 5 dana.Start stop funkcija je bila kao popravljena a kako podizač nisu imali na stanju rekli su mi da će me zvati kad stigne.Nedelju dana nakon što im je podizač stigao niko me o tome ne obaveštava!!!Da nisam lično otišao tamo verovatno me nikad ne bi ni obavestili. Konačno podizač je promenjen zbog čega je automobil bio ceo dan u servisu ali zato mi sad start stop funkcija opet ne radi.
Automobil mi stoji u garaži već nedelju dana.Nemam volju da ga vozim.Uopšte nemam utisak da sam kupio nov automobil već neki primerak sa fabričkom greškom kome je pola delova izmenjeno. Nisam očekivao ovoliko loših utisaka u mom prvom susretu sa BMWom.U ponedeljak ga vozim u Radničku i spremam se da tamo dignem revoluciju.
Poslednja izmena od mr.y u 30 Mar 2013, 18:58, izmenjeno 1 put ukupno.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW 320d F30

Post od Floyd » 30 Mar 2013, 18:52

Kakva neprofesionalnost od strane Delte :kuku:
Jesi li uzeo test auto ili nov sa lagera?
Ovde nemaju pravo da ih drze toliko na lageru vec ih posle max 6 meseci (ako se dobro secam) registruju, voze kao sluzbeni / daju na probu kupcima / daju kao zamenski auto klijentima i posle prodaju kao test auto ili ih tako nove preprodaju neovlascenim dilerima koji ih posle valjaju kao na nekim akcijama. Moj je samo 2 meseca stajao na lageru kad sam ga kupio.

A sto se tice kvarova na novom autu, bez obzira koliko je stajao, to je neopravdano.
Bice da je tacna Texova teorija da za trziste Srbije valjaju modele iz malo losije serije :zbunjen:
Poslednja izmena od Floyd u 30 Mar 2013, 18:56, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: BMW 320d F30

Post od NexT » 30 Mar 2013, 18:54

Au, Mr.y, al nemas srece sa novim kolima.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: BMW 320d F30

Post od Sloba » 30 Mar 2013, 19:01

Drugaru je posle par dana nakon kupovine novog 116d puklo jedno od creva turbine zbog čega je motor ostao bez snage. Nedelju dana je čekao rešenje. Takav kvar i mogu da progutam, ali startnu neispravnost, i to ne jednu nego dve, to ne. Šta je sa kontrolom kvaliteta? Pa, to je "premijum".

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
mr.y
Postovi: 57
Pridružio se: 24 Feb 2013, 20:20
Garaža: Mercedes GLK,poluispravan F30
Lokacija: Beograd

Re: BMW 320d F30

Post od mr.y » 30 Mar 2013, 19:05

Floyd je napisao:Kakva neprofesionalnost od strane Delte :kuku:
Jesi li uzeo test auto ili nov sa lagera?
Ovde nemaju pravo da ih drze toliko na lageru vec ih posle max 6 meseci (ako se dobro secam) registruju, voze kao sluzbeni / daju na probu kupcima / daju kao zamenski auto klijentima i posle prodaju kao test auto ili ih tako nove preprodaju neovlascenim dilerima koji ih posle valjaju kao na nekim akcijama. Moj je samo 2 meseca stajao na lageru kad sam ga kupio.

A sto se tice kvarova na novom autu, bez obzira koliko je stajao, to je neopravdano.
Bice da je tacna Texova teorija da za trziste Srbije valjaju modele iz malo losije serije :zbunjen:
U pitanju je nov sa lagera.Na brojčaniku je pisalo da je prešao 7km.
Nije problem što je stajao više od godinu dana.Problem je kao što kažeš ako je iz loše serije.U ovom svinjcu od države ne bi me čudilo da su vratili kilometražu.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW 320d F30

Post od Floyd » 30 Mar 2013, 19:05

Jbg. Slobo, desavaju se i njima kao i svima propusti.
Vecina premium vozila koja se prodaju u DE god-dve stara za primamljivu cenu su imali neki veliki kvar.
Kada sam se mailom raspitivao za jedan A4 2.0 TFSI koji je bio star svega godinu dana sa nekih 15kkm, odgovorili su mi da je autu menjan motor zbog fabricke greske i sad nekog hoce da usrece sa tim u startu felericnim primerkom.

@mr.y

Razumem te.
Nista, kad te budu zvali iz BMW-a (ako tamo uopste zovu) da ti odrade anketu (mene su zvali 2-3 meseca posle kupovine), ti lepo napljuj Deltu.
Ne znam koliko njih tamo dotice to ali ovde im je veoma bitno zbog nekog godisnjeg bonusa...tako mi je objasnio prodavac.
Inace, kad sam kupovao auto, obisao sam dosta salona i nigde mi nisu toliko titrali kao kod BMW-a i Merca.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8373
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: BMW 320d F30

Post od grujicd » 30 Mar 2013, 19:21

Bruka.

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: BMW 320d F30

Post od ftj » 30 Mar 2013, 19:35

Po meni je bruka što je prodavac slagao kad je automobil proizveden.

To što ne radi podizač i start/stop je jednostavno takva sreća, ne bih to povezivao sa teorijom zavere protiv Srba niti bih kidao sebi živce i kvario doživljaj kupovine novog automobila jer su ipak sitnice u pitanju. Ali s obzirom na sve okolnosti tražio bih da se malo oduže u nekom smislu poput jednog besplatnog redovnog servisa(ako već nije uključen) ili nekim znakom pažnje kojim bi uvažili tebe i dali do znanja da brinu o svojim korisnicima. Nije u pitanju finansijska korist već čisto dobar odnos.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: BMW 320d F30

Post od AcaKayak » 30 Mar 2013, 19:38

Ja sam pisao ono za felnu sto mi je pukla na 335 kada sam ga vozio, zbog njih nisam mogao mesec dana da vozim auto... Rekli su da ce me zvati za nedelju dana kad stigne, onda je stigla posle dve, a onda su zaboravili da me zovu pa sam jos dve cekao... Kreteni...

Odgovori