Servis automatskog menjača

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od Sloba » 27 Mar 2019, 10:38

Sa jedne strane posteno od prodavca sto pominje neispravnost, sa druge, ako znas da je samo do ulja, sto ga ne zamenis, rodjace, pa onda ne moras nista da napominjes i objasnjavas kupcu? Najlepse zvuci da je to zbog ulja, a da li je tako?

Sent from my MI 5s using Tapatalk


ftj
Postovi: 13048
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ftj » 27 Mar 2019, 10:39

Zamena ulja i filtera u tom menjacu je znatno vise od par desetina evra(150+).

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 27 Mar 2019, 10:46

Da, samo karter filter je vec znacajna stavka. Kod Passata B5 recimo zimi bude da menjac dok je hladan radi, posle ne, a sve zbog gustog ulja i jednog slomljenog elementa.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Mare
Postovi: 245
Pridružio se: 20 Avg 2017, 01:40
Garaža: BMW 520i e39
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Mare » 27 Mar 2019, 10:55

ftj je napisao:
27 Mar 2019, 10:39
Zamena ulja i filtera u tom menjacu je znatno vise od par desetina evra(150+).
Upravo tako, sad sam zvao Curcica, zamena ulja u menjacu je 250e. Ali dobro, to nije strasno i svakako bih ga zamenio... Brine me samo da ne ispadne neka druga pizdarija na kraju, pa da me popravka izadje polovinu vrednosti auta, jer mi se to onda nikako ne isplati.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis automatskog menjača

Post od OMP » 27 Mar 2019, 11:02

dobro ja sam mislio da je jeftinije nisam nikad imao autom. menjac pa nisam upucen u cifre onda jbg ponudis vlasniku da on zameni ulje i filter pa ako je sve ok kupis auto i platis mu trosak zamene ako nije do toga onda jbg ostaje mu auto sa novim uljem :) on ako je siguran da je do ulja, prihvatice ponudu, ako nije nece

ljubitelj
Postovi: 10595
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 27 Mar 2019, 12:38

Trzanje automatika tesko da moze da bude zbog ulja, sam princip rada.
Moze da proklizava, moze da se pregreva, moze da kasno i sporo menja brzine ali da trza usled ulja nikada nisam cuo.
Sve i da se sada promeni ulje ako je iole duze vozeno sa spaljenim uljem ili sa vodom/antfrizom u ulju menjac je za ozbiljnu porpavku (e).
Nije navedeno kolika je kilometraza, kao ni kada je prehodno menjano ulje.
To je bitan podatak.

Mare
Postovi: 245
Pridružio se: 20 Avg 2017, 01:40
Garaža: BMW 520i e39
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Mare » 27 Mar 2019, 13:07

Kilometraza je navodno 210.000 km, ulje nije menjano kod ovog vlasnika.
Ne znam, idem u subotu pa cemo videti... Potrudicu se da mu dosta spustim cenu, pa ako bude pristao na moju ponudu, mozda ga i kupim.
Covek je inace kupio novi auto, ovaj slabo vozi, zato ga i prodaje... i preko telefona mi nije uopste delovao kao prevarant.
Detaljno mi je opisao sta je sve radjeno na autu od kada je kod njega, kaze da za sve popravke ima racune kao dokaz, sam je cak i spomenuo problem sa menjacem.
Zato me i buni to sto ako je vec redovno odrzavao auto i ulagao u njega - zasto nije zamenio i ulje u menjacu i (mozda) resio problem ako vec misli da je do toga...

ftj
Postovi: 13048
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ftj » 27 Mar 2019, 13:11

Pitaj ga jel trza od skoro ili oduvek. Moze da potraje i sledecih 200 iljada bez problema, nikad neces znati. Burazeru je znao zf6 da blago trzne pri zaustavljanju al on je presao preko 200k tako bez bilo kakvih problema.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23814
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 27 Mar 2019, 13:41

Moguce da su solenoidi zaprljani od tog prljavog ulja. Svakako to ulje treba zameniti.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10595
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ljubitelj » 27 Mar 2019, 14:01

Mare je napisao:
27 Mar 2019, 13:07
Zato me i buni to sto ako je vec redovno odrzavao auto i ulagao u njega - zasto nije zamenio i ulje u menjacu i (mozda) resio problem ako vec misli da je do toga...
Da li je on licno odzavao auto tj zna sta i kako treba sa menjacem ili je nosio auto drugima da odrzavaju?
Ako je ovo drugi sto je najverovatnije, jos i ako je odrzavao auto u ovlascenom servisu sasvim je normalno da ulje nije nikada menjano za tih 210.000km jer po fabrikama nije NIKADA predvidjeno menjanje ulja tj auto se vozi do kvara a onda baca u otpad ili radi generalni remont menjaca.
To je dugo bio zvanican stav proizvodjaca ZF koji je mnoge vlasnike automatika zavio u crno.

Nije on kao vlasnik mozda ni znao da se ulje u automatiku ipak mora menjati, da je interval 60-100k najcesce zavisno od ulja i uslove koriscenja.

Predlozi da se pre kupovine izvrsi zamena ulja i ako to resi problem da ces ti platiti tu zamenu dodatno na cenu auta a ako ne resi nista zamena ulja da odustajes od auta. Meni bi bio preveliki rizik uzimati sa 210.000km automatik koji ne radi kako treba.

To sve ako je auto u svemu ostalom ok i odgovara a samo taj kvar je za resavanje. Raspitaj se koji je model menjaca tacno u pitanju, koliko moze da kosta puni remont, itd pa proceni rizike moguceg troska.


Inace, ti automatici kojima nikada nije menjano ulje vec na 150.000km znaju da budu pohabani i zahtevaju remont. Oni kojima je ulje menjano traju i duplo, nadzive 300.000km.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis automatskog menjača

Post od OMP » 27 Mar 2019, 15:42

ljubitelj je napisao:
27 Mar 2019, 14:01
Mare je napisao:
27 Mar 2019, 13:07
Zato me i buni to sto ako je vec redovno odrzavao auto i ulagao u njega - zasto nije zamenio i ulje u menjacu i (mozda) resio problem ako vec misli da je do toga...


Predlozi da se pre kupovine izvrsi zamena ulja i ako to resi problem da ces ti platiti tu zamenu dodatno na cenu auta a ako ne resi nista zamena ulja da odustajes od auta. Meni bi bio preveliki rizik uzimati sa 210.000km automatik koji ne radi kako treba.

to sam i ja predlozio odmah i to je jedino logicno resenje ako ne zeli da ide na rizik i ako vlasnik stvarno ne zna da nije neki ozbiljan problem sa menjacem vec je ubedjen da je samo servis u pitanju pristace vrv, ako ne pristane trazis dalje nije to jedini auto na oglasu bez obzira sto je povoljan.

sto se tice zamene ulja koliko znam na tim bmw-ima je fabricki propisano na 100.000 km

Mare
Postovi: 245
Pridružio se: 20 Avg 2017, 01:40
Garaža: BMW 520i e39
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Mare » 27 Mar 2019, 16:57

Covek ima svoj servis i ponudio mi je cak i opciju da dodjem zajedno sa svojim majstorom i da on pregleda auto u njegovom servisu na dizalici... Tako da definitivno idem u subotu da ga pogledam, pa cemo videti.
Sa svojim majstorom sam se cuo i on takodje deli misljenje da je do ulja i objasnio mi je na sta tacno da obratim paznju.
Posto je auto registrovan, ici cu na duzu test voznju da proverim kako radi menjac kada se zagreje i ako sve bude ok, onako kako on tvrdi da jeste, spustam jos cenu i uzimam auto ako covek pristane, ako ne, boze moj - trazim dalje. :)

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis automatskog menjača

Post od OMP » 27 Mar 2019, 17:12

tek sad je nelogicno da je prodavac majstor i ima servis i nije zamenio ulje u menjacu a tvrdi da je do ulja :) zna on sigurno da nije do ulja i sta je problem u menjacu ali mu se ne isplati da ga radi pa pokusava da proda pricu kako je samo ulje, ja bih svakako insistirao na ovomsto sam vec pisao a i sto je ljubitelj rekao, imate sve uslove da zamenite ulje, njega ruka nece kostati samo materijal, pa ako jer tako siguran da je ulje ne vidim zasto ne bi pristao u suprotnom ja ne bih ulazio u takvu igranku jer ti automatski menjaci mogu mnogo para da izbiju iz dzepa

Mare
Postovi: 245
Pridružio se: 20 Avg 2017, 01:40
Garaža: BMW 520i e39
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Mare » 27 Mar 2019, 17:22

Upravo sam zvao coveka da ga pitam da li mu odgovara to i kaze mi on evo upravo su mi tu ljudi, gledaju auto, javljam se kasnije da se dogovorimo... Nakon 10 minuta mi salje poruku auto je prodat.

Bas sam se smorio sad :uplakan:

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Servis automatskog menjača

Post od McGruja » 27 Mar 2019, 17:23

Be quick or ...

Biće još prilika

Odgovori