Servis automatskog menjača

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Servis automatskog menjača

Post od kojot » 23 Maj 2022, 12:34

Na više mesta sam pročitao da kad automatski menjač crkne ne može da se popravi. Servisi to zbudže da radi neko vreme, ali da je jedino trajno rešenje zamena menjača. Da li je to istina? Nije mi baš jasno, ako ode kvačilo, zameni se celo. Ne znam što posle ne bi radio. Ili ako crkne mehatronik, zameni se ceo i voziš dalje...

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Servis automatskog menjača

Post od lami » 23 Maj 2022, 13:15

Sve zavisi od majstora , a ponekad i od kvara.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 23 Maj 2022, 17:05

Naravno da moze da se popravi. I sam sam radio u jednom servisu koji je bio nadaleko poznat i samo se time bavio. Popravljano je i ono sto nije moglo fabricki da se kupi od delova, livene dvokomponentne caure samo za taj servis, koje nisu ni OEM mogle da se kupe. Mislim da je vise problem u tome sta se ocekuje. Jedan servis ce ponuditi za duplo manje para isto sto i drugi, tu odmah ima dosta mesta za sumnju. Npr. pun remont za tadasnji najmoderniji ZF 6HP sa novim mehatronikom je bio 3500 eura tada pre 10+ godina.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Servis automatskog menjača

Post od kojot » 23 Maj 2022, 22:33

dragvorl je napisao:
23 Maj 2022, 17:05
Naravno da moze da se popravi. I sam sam radio u jednom servisu koji je bio nadaleko poznat i samo se time bavio. Popravljano je i ono sto nije moglo fabricki da se kupi od delova, livene dvokomponentne caure samo za taj servis, koje nisu ni OEM mogle da se kupe. Mislim da je vise problem u tome sta se ocekuje. Jedan servis ce ponuditi za duplo manje para isto sto i drugi, tu odmah ima dosta mesta za sumnju. Npr. pun remont za tadasnji najmoderniji ZF 6HP sa novim mehatronikom je bio 3500 eura tada pre 10+
godina.
Hvala na lepom objašnjenju. Koliko može da košta remont glavnih kvarova na DSG (s tronic 7)? Tipa mehatronik, set kvačila... Ne mislim da kažeš tačnu cenu, nego red veličina. Par stotina gore dole... Jer i tu se mnogi frljaju. Neki mi kažu 3000-4000 evra, neki kažu 1000...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 24 Maj 2022, 00:03

Ne bih znao napamet, davno sam bio u tome.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Servis automatskog menjača

Post od member » 24 Maj 2022, 10:57

Ja sam čuo pohvale za servise u Šapcu sa više strana. Ne znam imena servisa, ima ih 3-4.
Pre neki dan mi je i Boro hekom takodje nahvalio neki servis u Šapcu, ljudi imaju i 300 polovnih menjača na lageru, i ne može biti da nečeg nema ili da se ne može popraviti.
Verovatno ima nekoga iz Šapca ili okoline ko zna o kojim servisima se tačno radi.

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Servis automatskog menjača

Post od kojot » 24 Maj 2022, 12:13

Nisam mislio da uopste ne moze da se popravi, nego zakrpi se nešto, malo radi pa opet zeza i tako u krug. Eno SAT je snimao servis Slavko Jakovo i neko je ispod snimka napisao da su mu uzeli 1500 evra, posle dolazio par puta jer nije radio kako treba i na kraju ga oterali u tri lepe. A taj servis važi za jedan od najboljih u srbiji

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Servis automatskog menjača

Post od member » 24 Maj 2022, 13:02

Problem je kad majstori postanu "poznati" pa onda počnu da klepaju ljude po ušima sa cenama, a kvalitet posla se sroza. Slavko nije hteo da uzme Powershift menjač na popravku, što je makar poštenije ,nego da ga je uzeo i naplatio 1000+ eur i loše ga odradio. Na kraju je menjač popravio neki majstor iz Zemuna, ne znam mu ime, zna ga Vladapetr jer je i on vozio svoj Ford kod tog majstora. Ja sam hvalio Pastora sve dok drugara nije odbio, jer je "prezauzet" . Sad su svi ti majstori skontali da najlakše i najveće pare uzimaju na redovnoj zameni ulja u menjaču. Lak posao, laka lova, reklamacija 0 .

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Grujic » 24 Maj 2022, 13:06

Ima i drugi momenat, kada porastu, ne može jedan čovek sve da drži, već to postane firma, zaposli se više ljudi i tu se dešava da se izgubi kvalitet.

Ja zato uvek više volim "majstore", a ne servise kad god je moguće

kojot
Postovi: 535
Pridružio se: 05 Okt 2018, 22:33

Re: Servis automatskog menjača

Post od kojot » 24 Maj 2022, 22:10

Pa dajte neku preporuku ko dobro radi dsg. To bar nije svemirska tehnologija. Što je TDI motor među motorima, to je DSG među menjačima. To se prvo valjda uči.

Da, to za ulje mi je jasno, a i to sa većim brojem radnika je tačno. Čim se radi na količinu pada kvalitet. Samo kako verovati malima

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ftj » 24 Maj 2022, 22:14

Neovlasceni serviser je preporucivao lika rango njacme koji samo radi dsgove, sto je u sustini totalno druga prica u odnosu na remont automatika. Pa kontaktiraj neovlascenog(onaj sto ima jutjub kanal) pa ce ti oni sigurno prebaciti a mozda i odrade demontazu i to.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis automatskog menjača

Post od dragvorl » 24 Maj 2022, 22:53

kojot je napisao:
24 Maj 2022, 12:13
Nisam mislio da uopste ne moze da se popravi, nego zakrpi se nešto, malo radi pa opet zeza i tako u krug. Eno SAT je snimao servis Slavko Jakovo i neko je ispod snimka napisao da su mu uzeli 1500 evra, posle dolazio par puta jer nije radio kako treba i na kraju ga oterali u tri lepe. A taj servis važi za jedan od najboljih u srbiji
Gde sam ja radio garancija je bila godinu dana, na zalost taj covek se odselio pre skoro 10 godina. Za Mercedesove menjace bi Aca iz Baba trebao da bude ok, ali mislim da ostale ne radi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10384
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Servis automatskog menjača

Post od sebekkg » 24 Maj 2022, 23:30

ftj je napisao:Neovlasceni serviser je preporucivao lika rango njacme koji samo radi dsgove, sto je u sustini totalno druga prica u odnosu na remont automatika. Pa kontaktiraj neovlascenog(onaj sto ima jutjub kanal) pa ce ti oni sigurno prebaciti a mozda i odrade demontazu i to.
To je servis menjača Goran u Zemunu. Ima kontakt na netu.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od Grujic » 25 Maj 2022, 00:28

On je odavno poznat, samo sto tada je koliko znam radio samo manuelce. Mozda se preorijentisao

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Servis automatskog menjača

Post od ftj » 25 Maj 2022, 07:58

dsg je sustinski manuelac tako da se nije puno presaltao.

Odgovori