Iskustva sa auto otpadima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Iskustva sa auto otpadima

Post od sebekkg » 12 Nov 2012, 15:01

Danas sam bio u cacku-mojsinje da kupim celicne felne za fabiu. Iako sam se nagledao onih slepaca i prosle godine, moram sam opet pod jos 2 celicne.

A to koliki su to dunsteri i one obicne seljacke dzudze da to nema kraja. Prvo kazu da radu u ponedeljak tek od 9:30, i kao ni minut ranije, kao da su ne daj Boze hirurzi, a ne otpad, ja tamo budem pre 10ak minuta, oni vec uveliko rade. Dodjem da trazim felne, onaj dunster kaze kOJE(akcenat) jota!!, kazem 6, dobro, znaci cetrneske, on mi pokazuje neke mrljavke, i pitam ga koji je ET, a on kaze, kakve veze ima. Na sta sam ga samo pogledao ko krava mrtvo tele, video jednu et43, kakva mi je rezervna i uzeo samo jednu. Cena je bila 25e, pitah ga moze li 2 za 40, kaze nema sanse, reko dobro kada ste bas profesionalci ok. Ponudio mi originalne ratkapne za 25e-4kom, reko neka hvala. em deru, em su slepci, em dzudze, stvarno dno dna.

Tako da vise mene ove mojsinjske dzudze nece videti. Od sada cu naci neki kontakt sa nekim drugim otpadom, za vw, skodu, pa pustite kontakte. a ove u mojsinju zaobidjite u sirokom luku.
Slika

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Iskustva sa auto otpadima

Post od Med » 14 Nov 2012, 11:10

Ма нема правила, питање је само да ли то шта ти треба они могу брзо да утопе или им стоји. Тако се и цена формира.
Јбг, фелне се не купују у новембру, видео ја по себи. Али није страшно јер сам 4 оригинал за Хонду (разлика између оних за голфа је у ширини централне рупе)
платио 80 евра и човек их већ средио, нисам требао ни да дирнем ништа, само напаковао гуме. Али кад је цикнуо десни фар онда је било грбављење јер је лакше тапнути два нек један па је онда и цена јача. И има ту још цака и паметовања, али...нпр. кад сам имао чук требало је доста ствари да се ради. Узео сам нову хаубу наравно aftermarket, ево вам да поредите: њу сам платио 70 а половна (оригинал) је коштала 140. А треба да се фарба и једна и друга. Нема ни годину дана та нова је почела да кородира на спојевима јер нит је квалитет а можда ни тај што је лакирао није урадио подлогу како треба (што је извесније јер је било на "ортачкој" основи па ко да ми уради а опет сам истресо паре).
Па је требао мотор лер гаса, фиатов мотор. Склоп нови је био 200 а ови са Бежаније су дали полован
за 100. Био ортак по део и успут им рекао - немој да ја долазим опет. И написали на полеђини визитке-гаранција годину дана :D .
Има мало зајебан поглед па то ти је.

Онда пре две године се снег набио од вожње у рикверц и отишао шуцплех и задњи лонац ауспуха а и једно и друго је већ било начето. :)
Знам да су оригинали били 140 ауспух и 70 шуцплех.
Неки Аца из Шапца и његов брат су ми послали оба дела за 30 евра. Плех сам наместио сам а монтажу ауспуха платио десет евра.

Најисплативије је ако мајстор код кога идеш има шему да ти нађе део. Они увек имају неке талове и цене.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Iskustva sa auto otpadima

Post od sebekkg » 14 Nov 2012, 11:22

Mene je takodj3 baw fascinirao onaj deo tvog posta.... NOV KOSTA 200,RALI MI POLOVAN ZA 100. E vidis te njihove matematike su mi i najgore. Znaci ti meni prodajes polovnu stvR po 50% nizoj ceni a ne 30ak kao sto bi trebalo. Fukara je to druze moj. Nista drugo.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa auto otpadima

Post od NexT » 14 Nov 2012, 11:35

Zapravo i nije.

Prvo, zasto bi on tebi poklanjao nesto? Pogotovo kad je u pitanju skuplji deo, ili limarija...
Uvek sam pre za originalni polovan deo nego za neki slj kineski kvalitet... (sem ako pricamo o potrosnim delovima, tu se ni jedan ni drugi ne uzimaju u obzir..)

Ja trenutno jurim prekidace za grejace sedista. Jedan lik (najopremljeniji za 406) ima naravno i cena za 2 pisljiva prekidaca je 20e.
Sad cekam drugi da mi javi da li ima, ali cenim da ni kod njega nece biti jeftinije.
A to je npr stvar koju mislim da niko u istoriji Peugeot otpada u Srbiji nije kupio....

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Iskustva sa auto otpadima

Post od sebekkg » 14 Nov 2012, 12:04

naravno da i ja gledam pre neki polovni originalni nego zamenski kineski. drugo je novi zamenski meni za skodu iz ceske, ali oni kineski jesu njesra.

meni je krivo sto furaju mnogo jace cene, ne kazem ja da mi da sta za dzabe, ko je to pomenuo, ali on sa ovih 50% cene NOVOG, zaradi oko 3-4 auta na cenu jednog, a to je bahatost.

sada neko moze da kaze, skini ti sam deo, nadji nabavi za tih 30%.... ali to nije sustina ovde.
Slika

Odgovori