Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od noob » 28 Feb 2012, 20:56

NexT je napisao: U principu, postoje majstori za svaku marku koji znaju sta rade. Izmedju ostalog, od pre par godina, skoro svaka marka ima svoj klub, pa i preko njih se moze doci do pouzdanih majstora...
Slazem se.
djiuliju je napisao:Po meni je najbolja kombinacija kad odrzavas auto kod majstora koji radi u ovlascenom servisu, ali privatno, posle posla.
Slazem se, samo nekad se takav majstor umori na poslu pa kad dodje kuci i nije bas skoncentrisan, zato kod njega zakazivati vikendom. Kod takvog majstora odrzavao sam Fiat Stila, radi covek i ne misli se da li je ovo ili ono. Nema da nesto ne zna ili ne moze.

Kod mene godinama vazi pravilo, ako vozim mercedes, idem kod majstora koji radi samo mercedes, ako vozim Fiat onda kod majstora koji radi samo Italijane tj. Fiat, Alfa i Lancia itd. Takav majstor ne prihvata drugu marku vozila, samo onu za koju se specijalizovao. Ostali majstori koji rade "sve" prihvataju bilo sta jer nemaju posla, i nikad niko ne zna sve.

Odrzavam u neovlascenom servisu jer idem kod odlicnog majstora, radi samo mercedes i nista vise. Boljeg majstora do sad nisam imao, toliko strpljiv, pedantan, svaka alatka na svom mestu pod konac, milina, jos mi objasni gomilu stvari.

Veliki servis nemam (ima dvoredni lanac koji traje koliko i motor), skupa vam ta kola za odrzavanje :D

Za preporuku majstora najbolje je otvoriti posebnu temu, mada citajuci i tu temu dok neko pronadje majstora za njegovu marku...
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od Paja » 28 Feb 2012, 21:10

Ja godinama idem kod neovlašćenog - mog druga. Čak sam na puntu batalio garanciju jer više verujem njemu nego kojekakvim rubinovim manekenima po servisima. Imam apsolutno poverenje u njega. Meni, na svu sreću, nije nikada radio ništa veliko. Uglavnom redovne stvari. Ali sam se nagledao kod njega tako raskupusanih ml-ova, bmw 5... i sličnih preskupih kola za koje znam da su kasnije vlasnici bili zadovoljni. Poslao sam mu desetak poznanika i ženinih drugarica i vidim da svi i dan danas idu kod njega.

Danas sam bio kod njega da pijemo kafu i da mi zameni sijalicu fara i da prodiskutujemo priču o oktaviji. Jednim pozivom je saznao sve o škodi što me je interesovalo.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10384
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od sebekkg » 28 Feb 2012, 23:46

pedja je napisao:Zvrcni SC Mihailovic Mladenovac.
Jesu ovlasceni servis, ali je cena za ruke dosta niza od BGa.

Tipujem da znaju sta rade, sa obzirom na to da su ovlasceni i da su uradili X velikih servisa (zar ne?). Inace, mislim da u servisu odrzavaju sve marke automobila, bar sam ja svasta vidjao.
Tamo odrzavamo sluzbenu Oktaviju, bez zamerki, pa cemo raditi i veliki servis kod njih. Pitao sam ih za cenu velikog servisa, ali sam zaboravio do sada :mrgreen: Inace su prijatni ljudi i hoce da odgovore na sva pitanja. AKo ih pozoves i izdeklamujes kobasicu iz saobracajne, dace ti i spisak delova za veliki servis, radio kod njih ili ne. Nece ti praviti problem i ako sam doneses delove za ugradnju.

Kako god, ne kosta nista da pozoves i pitas, a jagnjetina u tom kraju je dovoljan razlog za otici do Mladenovca, te jos boji nacin za ubijanje vremena tokom servisa :D

nadam se da si ovo meni predlozio?

ako jesi ,daj na pp broj servisa pa da zvrcnem i raspitam se. pozdrav
Slika

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od Misha » 01 Mar 2012, 21:12

SERVISNA AKCIJA U CENTRU PORSCHE BEOGRAD ADA
INSPEKCIJSKI PREGLED VOZILA SA ZAMENOM ULJA

za sledeće modele:

SEAT CORDOBA od modelne godine 2004.-2009.

SEAT IBIZA od modelne godine 2004.-2008.

Akcija obuhvata sledeće usluge:

* pregled celokupnog vozila
* dijagnostika svih elektronskih sistema
* zamena ulja i filtera ulja u motoru
* spoljno i unutrašnje pranje vozila

Za popravku svih nedostataka koji su utvrđeni pri pregledu vozila odobravamo popust u visini od 15% na rezervne delove i 20% na radove.

CENA INSPEKCIJSKOG PREGLEDA JE 4.999 DINARA

POČETAK AKCIJE 01.03.2012. godine

Vaš termin možete zakazati na:

011/35 30 450 ili E-mail adresu:maja.mladjic@porsche-ada.rs

Odlicna ponuda. :doubleup:
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od ftj » 01 Mar 2012, 21:56

Jel u tu cenu ukljuceno ulje i filter?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od nuk » 01 Mar 2012, 22:01

..ili samo ostro oko segrta na praksi :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od pedja » 01 Mar 2012, 22:28

Ovaj inpekcijski pregled su nam naplatili za Golfa, kada smo n amalom servisu rekli da prekontrolisu stanje, jer smo uzeli polovnog (od Weltauta).
I prekontrolisali su za 5000...plus PDV :mrgreen:

Kod Renault ovlascenog ovo je standardni deo malog servisa, tzv semafor lista, u kojoj prekontrolisu auto... Dakle, uracunato u cenu servisa.
Ruku na srce, ne peru auto :thumbdown: :D

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od Sloba » 01 Mar 2012, 22:32

Uskoro treba da menjam ulje na Suzukiju pa sam rešio da idem kod drugara koji mi održava Peugeot, umesto u Trio Motors gde se inače dobija besplatna zamena ulja i filtera, ako se kod njih kupi materijal. Razlog je što drugar odvrne čep na karteru i ode da radi nešto deseto dok se i poslednja kap ulja ne iscedi iz motora (po sat vremena ostavi kola da miruju), dok u servisima, naročito kada su u gužvi, rade kao na traci. Čim mlaz uspori i pređe u kapljice, oni vraćaju čep, sipaju novo ulje i piče dalje. Ti posle dokaži da ti je ostalo starog ulja više nego što je moralo...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od dragan » 02 Mar 2012, 08:12

pedja je napisao:Kod Renault ovlascenog ovo je standardni deo malog servisa, tzv semafor lista, u kojoj prekontrolisu auto... Dakle, uracunato u cenu servisa.
Ruku na srce, ne peru auto :thumbdown: :D
kako ko(me), meni su rs-a u ovlascenom prali i posle malog i velikog servisa...doduse ne znam da li tako rade svima...

@sloba - iz istog razloga i ja sam sebi radim mali servis na starom kliu. plus sto sipam ulje koje ja hocu a ne koje servis ima...

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od Sloba » 02 Mar 2012, 10:43

Od tri redovna servisa u ovlašćenom servisu, nijednom mi nisu sipali isto ulje. Prvi put su sipali Castrol Magnatec 5W-40, drugi put isto ulje, ali gradacije 10W-40, treći put Total Quartz 7000 gradacije 10W-40. Jednom je naplaćeno 4l ulja, dva puta po 4.5l... Juče sam nazvao Trio Motors da se raspitam za cene filtera i ulja, a sa druge strane žice čovek mi reče da za moj motor i godište ide isključivo sintetika, što ne može biti tačno jer sasvim sigurno ide i polusintetika... Ostljiv sam kada neko za moje dobro nameće ono što njemu odgovara. Ali ok. Kupiću ulje u Auto Centru i zameniti ga kod drugara u radionici.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od pedja » 02 Mar 2012, 12:32

dragan je napisao: kako ko(me), meni su rs-a u ovlascenom prali i posle malog i velikog servisa...
Ima istine.
Nama Skodu u Mladenovcu peru na svakom servisu.
Ne smem da tvrdim, ali mislim da nam Golfa nisu oprali (za 10.000 din vise) ovde u BGu...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od Ogi » 11 Apr 2012, 23:10


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10384
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od sebekkg » 11 Apr 2012, 23:32

ludi rusi... preuzmite stvar u svoje ruke, vozite suzuki SX4-> GRAND VITARU :rofl:
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od NexT » 11 Apr 2012, 23:43

Mercedes (O. brigada) ima sjajnu servisnu akciju... Koliko sam shvatio, samo ruke za zamenu filtera ulja i ulja su 4500 :rofl:

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10384
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Ovlašćeni vs. neovlašćeni servisi

Post od sebekkg » 12 Apr 2012, 09:08

a da vide da li si trenutno imao ulja, i dizanje haube je za dzabe? :rofl:
Slika

Odgovori