Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od nikaragva » 14 Dec 2012, 15:52

Nisam nikad dodavao aditiv u eurodizel i nije mi nikad smrzao. Dok je bilo prijatelja kojima je smrzao eurodizel.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od swemir » 14 Dec 2012, 15:54

Ne mora aditiv protiv niskih temperatura za evrodiesel na molu.
On vec ima aditive i to na neki debeli minus. Pitao sam kad sam sipao

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od jaksa » 14 Dec 2012, 15:57

Negde ne mora, negde mora - ja sam sipao uvek aditiv dok sam imao dizel. 1 bočica od 500-600 din ako se ne varam za celu zimu, i pretekne.

Korisnikov avatar
dzoni
Postovi: 61
Pridružio se: 26 Maj 2012, 22:00
Lokacija: Cacak

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od dzoni » 14 Dec 2012, 16:12

Evo isti problem sam malopre resio, cak i na istom motoru,Citroenu Xsari 1.9d, msm da je identican motor kao u tom Pezou. Juce sam pokusao da upalim auto i iz 2-3 puta je upalio, radio 30 sekundi i kao da se ugusio.Sledeci put je upalio i radio 2 sekunde i ugasio se, od tad nisam mogao vise da ga upalim.Shvatio sam da je problem sto je najverovatnije zaledilo gorivo. Danas sam pokusao da ga upalim, al ni da cuje. Izguram ga sa calom na sunce i otvorim mu haubu da greje pravo na motor.Posle pola sata, uzeo sam fen i zagrevao mu pumpu i filter za gorivo, pokusao da upalim i upalio iz prve posle malo verglanja.Mislim da je i kod tebe to problem, tako da pokusaj ovo sto sam napisao...Inace sipan je euto dizel na Eko pumpi. TOliko od mene, nadam se da sam pomogao :D

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od gazza » 14 Dec 2012, 21:30

jaksa je napisao:Složili smo se da se niko ne seća kada je D1 bio na pumpama.
Ne znam odakle si povezao količinu sumpora i stinjavanje, to nema veze jedno s drugim.
Kupcu ostaju D2 i evro dizel, a u oba treba dodati aditiv zimi pri sipanju. Nema neke velike filozofije oko toga.
ne znam to za ED. moj osnovni auto je astra sa 1.9 CDTI motorom, vozim je vec 3 zime, prosle na -20 C i uvek je palila od prve. isto vazi i za golfa kog sam vozio pre toga. nikada u zivotu nisam sipao aditiv u ED, jesam onaj protiv zacepljivanja dizni ali ovaj protiv smrzavanja, ne.

nego da se vratim na temu, ako sutra bude bilo +6 napolju kao sto kazu, kakve su mi sanse da bez intervencija upalim, tj da li se dizel vrati u normalno stanje ili ne? znam da cu odgovor dobiti sam ali eto, ako je odgovor utesan, mozda da ga dobijem malo ranije....:)

ljubitelj
Postovi: 10583
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od ljubitelj » 14 Dec 2012, 21:37

Samo od sebe.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od gazza » 14 Dec 2012, 22:03

dzoni je napisao:Evo isti problem sam malopre resio, cak i na istom motoru,Citroenu Xsari 1.9d, msm da je identican motor kao u tom Pezou. Juce sam pokusao da upalim auto i iz 2-3 puta je upalio, radio 30 sekundi i kao da se ugusio.Sledeci put je upalio i radio 2 sekunde i ugasio se, od tad nisam mogao vise da ga upalim.Shvatio sam da je problem sto je najverovatnije zaledilo gorivo. Danas sam pokusao da ga upalim, al ni da cuje. Izguram ga sa calom na sunce i otvorim mu haubu da greje pravo na motor.Posle pola sata, uzeo sam fen i zagrevao mu pumpu i filter za gorivo, pokusao da upalim i upalio iz prve posle malo verglanja.Mislim da je i kod tebe to problem, tako da pokusaj ovo sto sam napisao...Inace sipan je euto dizel na Eko pumpi. TOliko od mene, nadam se da sam pomogao :D
hvala tebi i ljubitelju i svima drugima, veliki ste carevi. cekam +6 sutra sa otvorenom haubom:))))

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od gazza » 17 Dec 2012, 22:09

Juce je upalio. Prethodno sam ponovo napunio akumulator do vrha. Dan ranije uprkos temperaturi u plusu nije hteo da upali, osetio sam kako losije vergla jer sam ispraznio bateriju od milion pokusaja. Medjutim juce ga je bukvalno sveze napunjen akumulator naterao da upali. Prvih minut se sve treslo i dimilo ludacki, a onda se smirio i cak mi se cini da danas mirnije radi nego pre.

Jel moze neko da mi objasni u cemu je stvar sa ovim starim 1.9d motorom (mislim da je bez turba, nije HDI), zasto u njega ne sme da se stalno sipa ED kao sto me ubedjuje vlasnica? Ja bih to radio ako nista drugo tokom zime.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od nuk » 17 Dec 2012, 22:25

Kako bre ne sme, ja sam vozio partnera iz '98. sa istim motorom u koji je sipan iskljucivo ed, nikakvih problema sa motorom i bos pumpom nije bilo, prodat je sa nepunih 500K na satu i ubedjen sam da bi kod nas taj motor presao bar jos 200 K

sent from my brain using the force..

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od dragvorl » 17 Dec 2012, 23:05

Sta li tom motoru sipaju po EU kad ne sme na ED? :think: Zejtin?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od jaksa » 17 Dec 2012, 23:13

Za te relativno starije motore koji nisu CR bolji je D2 dok ga ima. Veći sadržaj sumpora ne šteti jednostavnim diznama a boš pumpi pomaže jer ima bolja svojstva podmazivanja. Bez obzira na to, komotno može da se sipa i ED i ne bi bilo nikakvih problema ni na većem broju km.
Za CR motore samo i isključivo ED.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Pezo 206 1.9 dizel (obican) nece da upali

Post od gazza » 17 Dec 2012, 23:22

jaksa je napisao:Za te relativno starije motore koji nisu CR bolji je D2 dok ga ima. Veći sadržaj sumpora ne šteti jednostavnim diznama a boš pumpi pomaže jer ima bolja svojstva podmazivanja. Bez obzira na to, komotno može da se sipa i ED i ne bi bilo nikakvih problema ni na većem broju km.
Za CR motore samo i isključivo ED.

hvala, tacno podmazivanje bos pumpe, to su mi svojevremeno i za 1.9d golfa govorili.

EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!

Odgovori