Grande Punto 1.4

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
aleksandarg
Postovi: 4
Pridružio se: 13 Jan 2013, 22:25
Lokacija: NBGD

Grande Punto 1.4

Post od aleksandarg » 13 Jan 2013, 22:48

Uzeh neki dan GP 1.4 Dinamic 2006 i naravno sve od početka šta ne valja...
Sitnica nekoliko, no izgleda da me muči nesretni senzor ugla volana. Ne pali lampicu volana nego sitno trese kao da nešto grebe. Elem, traže mi 200€ za zamenu.
Ima li neko info o dobitnijoj kombinaciji? A da! Glavna fora je da sam kupio senzor spoljne temperature ( u desnom retrovizoru) pošto mi na tabli sijaju 3 crtice i C. Skinusmo sve potrebno da promenimo a ono nema instalacije?!!?

Aca

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Grande Punto 1.4

Post od trojanac » 13 Jan 2013, 23:33

Pozdrav i dobrodošao na forum.

Nemam baš iskustva sa Fiatom, a pogotovo ne sa tim kvarom, ali verujem da bi ti se morala pokazati greška na instrument tabli, da je problem do tog senzora. U kom servisu su ti postavili tu dijagnozu?
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Grande Punto 1.4

Post od bane valjevo » 14 Jan 2013, 01:10

Jedan savet... Ako je zaista taj kvar, sacekaj da se javi clan Steva_anya... On ima podrobnije informacije o tom kvaru, mislim da je cak i pricao u svojoj temi o tome... On ima Punta mk2 1.3 mjet, sa identicnim servo sistemom, i znam da je on imao manje probleme sa tim, i da je poprilicno upucen u problematiku...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Grande Punto 1.4

Post od Bax » 14 Jan 2013, 11:29

Cao Aco, nema tu mnogo mudrosti, taj senzor, neces naci za manje para, to je deo koji crkava na svakom Puntu. Trazi da ti ga zamene i da dobijes garanciju, na novi deo, posto ce i on da rikne ponovo, pre ili kasnije..,

To je fabrika isprojektovala sramotno lose....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Grande Punto 1.4

Post od trojanac » 14 Jan 2013, 11:35

Ja bi prvo definitivno ustanovio da je do toga. Šta ako je neka glupost, a oni mu uzmu 200e i napišu kao zamenili senzor, a ustvari ga ne zamene jer nije do njega? Sve mi je čudno da nema nikakve signalizacije na instrument tabli.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Grande Punto 1.4

Post od Bax » 14 Jan 2013, 11:38

Ocita se to na dijagnostici za Fiata, bez problema.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

aleksandarg
Postovi: 4
Pridružio se: 13 Jan 2013, 22:25
Lokacija: NBGD

Re: Grande Punto 1.4

Post od aleksandarg » 14 Jan 2013, 22:31

Bio danas kod 2 majstora na NBGD za spoljni senzor temperature, jer digitalna klima neće bez toga. Obojica mućak, ne znaju da poprave, kao nema instalacije i slične gluposti... Odem kod trećeg i namesti čovek za sat vremena... Radi klima ko satić :).

Za senzor volana kaže da nije frka ali da ću ga morati zameniti. Prvo savetuje da kupim akumulator (kupio) i obavezan servis alternatora jer su GP boljka statori i samo stane usred vožnje. Računar ćuti i ne prijavljuje grešku senzora.

Čekam Stevu da vidim šta mi on kaže za celu priču.

Pozdrav svima i hvala na dobrodošlici.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Grande Punto 1.4

Post od trojanac » 14 Jan 2013, 22:46

Servis Goran na Altini je specijalizovan za Fiat i kazu da je odlican servis, imaju puno iskustva. Nije ti daleko pa ti je moja preporuka da ides i odrzavas kod njih, posto vidim da nemas pouzdanog majstora.
Dobra dijagnostika kvara ti je 50% posla jer poruciti deo i zameniti moze svaki iole dobar mehanicar. Al kad ga zeza nesto sto nije ocigledno, mozes promeniti pola auta, a da ne resis problem.

WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Grande Punto 1.4

Post od djiuliju » 14 Jan 2013, 22:49

Hm, nisam znao da je rad digitalne klime povezan sa spoljnim senzorom temperature :think:

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Grande Punto 1.4

Post od nuk » 15 Jan 2013, 08:27

Naravno da jeste, modul klime prati sve parametre kao sto su unutrasnja i spoljna temperatura, vlaznost vazduha u kabini pa cak i "osuncanost" kontrolne table

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Grande Punto 1.4

Post od djiuliju » 15 Jan 2013, 11:26

Za unutrasnju, vlaznost i osuncanost sam znao. Za spoljnu sam mislio da nema veze. Ako je u kabini 30c, kakve veze ima dal je napolju 35 ili 40, ja podesim na 18 i klima ce da ladi sve dok ne bude unutra 18 (samo navodim primer, kod mene je man. klima).
Nuk, jel to znaci da auto klima kod renoa nece da radi kad se pokvari senzor u desnom retrovizoru (a to oce kod renoa)?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Grande Punto 1.4

Post od nuk » 16 Jan 2013, 09:37

Kvar senzora se obicno manifestuje tako sto ne pokazuje prave vrednosti ali je i dalje prisutan za ecu, kada bi se raskacio skroz verovatno da klima ne bi radila.
Jednostavan primer ti je cinjenica da se kompresor zbog zastite ne pali ispod 5c spoljne temperature, izmedju ostalog, eto ti jednog razloga zasto su podaci o spoljnoj temperaturi bitni za rad klime

sent from my brain using the force..

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Grande Punto 1.4

Post od Ivan » 16 Jan 2013, 10:26

aleksandarg je napisao:Za senzor volana kaže da nije frka ali da ću ga morati zameniti. Prvo savetuje da kupim akumulator (kupio) i obavezan servis alternatora jer su GP boljka statori i samo stane usred vožnje. Računar ćuti i ne prijavljuje grešku senzora.
Jel moze malo vise informacija o alternatoru, kako se problem manifestuje i kako se resava, tj. da li je slicno i na dizelima.
Moj GP sporting multijet zuji tiho i toku voznje, a i na prvo paljenje uvek duze vergla, cca 2-3s osim ako mu ne dam konakt par puta pre toga, rekli su mi da je tako normalno na multijet motorima, jako mi je cudno jer sam navikao na TDI koji pali kao mina, tj. na pola kljuca i na -25.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Grande Punto 1.4

Post od Bax » 16 Jan 2013, 11:50

Multi Jet nov vergla par sekundi, to je normalno na tim motorima, i namerno je tako.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

aleksandarg
Postovi: 4
Pridružio se: 13 Jan 2013, 22:25
Lokacija: NBGD

Re: Grande Punto 1.4

Post od aleksandarg » 17 Jan 2013, 21:18

Ivan je napisao:Jel moze malo vise informacija o alternatoru, kako se problem manifestuje i kako se resava, tj. da li je slicno i na dizelima.
Za dizel ne znam, ali ako je alternator isti onda je verovatno slična stvar. Imaju 2 lagera o kojih je jedan loš po definiciji(štedi fabrika - naravno :( ) i da se promeni je 900 rsd. Kod punta su loše rešeni tako što taj lager ne bude u osi i zezne stator, a taj belaj je oko 7-8000 rad ako imaš sreće da ne stane na putu...

zna li neko neku pametnu kombinaciju za sekvent u BG? BRC ne bih preterane pare...

Odgovori