VW (Volkswagen) servisi

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 822
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od Rolla » 19 Mar 2022, 01:41

Hvala za info :) pre par godina ja bas u taj servis vozio 2002 Corollu.
Izmedju ostalog komentar je bio da sam dovezao novu corollu, vise se nismo videli :D

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od stefankmn » 19 Mar 2022, 09:45

Hahaha :D

Probaj, odi do njega, popričajte. Ok je skroz I dobar majstor :) vikendom ne radi npr, ako ti je npr bitno to :)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


doktorrr
Postovi: 2
Pridružio se: 16 Feb 2018, 20:25

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od doktorrr » 10 Maj 2022, 15:35

Može li preporuka servisa za novije modele VW u Novom Sadu? Treba mi neko pouzdan i odgovoran na prvom mestu, a onda ćemo lako za cenu :)

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od noob » 29 Jun 2022, 16:05

Šta se dešava u BG sa majstorima? Ne rade servis osim ako se delovi ne kupuju preko njih? A preko njih naravno nema računa niti znam šta uzimaju, što znači ni dokaza da je odrađen servis kasnije kada dođe do prodaje. Zvao sam i Diskaveri servis za Pevcu, isto rade samo ako se uzimaju delovi preko njih, bez delova mnogo skuplje.
Bugarčić mi zakazao veliki i mali servis, kupio sve delove u Wintu, slučajno naleteim na njega jer i on tu nešto uzimao i kaže mi da ne radi sa drugim delovima, samo ako se uzimaju preko njega on radi, kaže mi to pošto sam kupio delove i to u radnji a za sutra zakazan servis! Pre toga ništa nije rekao preko telefona, uvek sam donosio delove i uvek uzimao najbolje u radnji, ne odem na servis naravno i završim sa tim čovekom, kranje je jajarski ispalo sa njegove strane (da je to rekao unapred telefonom ok), kad sam čekao dve nedelje njega, sačekaću da nađem još koji dan nekog drugog majstora da odradim servis.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od Grujic » 29 Jun 2022, 16:24

To je često i mislim da ima dva razloga.

Prvi, tu im je dodatna zarada, oni imaju dobru rabat i tu se lepo ugrade, ruke naplate jednako, kad ti doneseš delove prosto manje zarade.

Drugo, kada ti doneseš deo, ako se isti pokvari često ulaze u začarani krug da li je do dela ili njihove ugradnje itd itd. Kada je sve na njima, onda ipak kod normalnih servisa postoji zona komfora da oni reše problem jer je sve bilo njihovo.

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od noob » 29 Jun 2022, 16:48

Što se tiče druge stavke to ne stoji, lakše im je da te otkače ako nije njihov deo, skinu i evro to nosi gde si kupio. Kad oni moraju da se cimaju to im uzimam vremena da odu idu i nosi i ti im vidiš na glavi što ne valja.

I kad ideš kod Bugarčića delove uvek kupuješ i nosiš ako nisi sokom i nemaš vremena za bacanje, inače čekaš dok on pošalje sina ili on ode po delove, čekaš ko debil po sat vremena "da stignu delovi"! Mnogo je lakše odneti delove, da se ne čeka i da je to sve spremno bila bi druga priča.

Meni taj potez Bugarčića nije jasan, koliko može da zaradi na delovima ? Održavao sam kod njega tri Golfa (moj, ženin i ćaletu) i sad je ostao bez tri auta.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od Grujic » 29 Jun 2022, 16:50

I kada odneseš tamo gde si kupio oni kažu sjebali su oni koji su ga ugradili, za to vreme auto stoji kod njih na dizalici, kreće natezanje, posao treba naplatiti a mušterija neće do razrešenja, itd itd

Plus, neka i priznaju reklamaciju, moraš platiti ruke x2, majstor nema ništa s tim, ako je njegov deo ne bi smeo on da naplati opet, treba i to imati u vidu.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od AleksandarAca » 29 Jun 2022, 16:53

Majstori obicno imaju min 20% rabata za delove, a verovatno i vise, ako ne uzimaju racun. Tako da je i to jedan od glavnih razloga.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od Grujic » 29 Jun 2022, 17:01

noob je napisao:
29 Jun 2022, 16:48

Meni taj potez Bugarčića nije jasan, koliko može da zaradi na delovima ? Održavao sam kod njega tri Golfa (moj, ženin i ćaletu) i sad je ostao bez tri auta.
Mislim da majstori generalno imaju toliko posla da mu tvoja 3 auta ne znače ništa, da će više zaraditi na neka druga 3 na kojima ima dodatnih 20% zarade na delove, jer ljudi koji neće sami da jure delove ima koliko hoćeš

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2107
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od Gazu » 29 Jun 2022, 18:53

Pa i ja sam taj, više mi odgovara da majstor sam uzme delove, pa ako nešto ne valja, da me ne zanima da li je problem u montaži ili u delu. Plus, i to mi je cimanje da dodatno idem po gradu i cimam se oko potrage za nekim delom. No dobro, ko se bolje razume u aute od mene, jasno mi je zašto mu više odgovara da kupi deo sam.

I posebna je priča oko proizvođača raznih delova - o čemu nisam nikad ni mislio pre nego što sam stigao ovde na forum, al računam da bi mi čak i s tim u vidu bilo bolje da se s majstorom dogovorim da mi on sam uzme deo tog proizvođača u radnji s kojom on sarađuje nego da ja donosim sam taj svoj neki deo.

Mada ti je i za to bitno da je majstor neki civilizovan, a ne kromanjonac s kojim i tako ne bi mogao nikako da razgovaraš. A to je odgovor i dodatni odgovor što majstoru više odgovara da je deo njegov: šta da tebi kao majstoru dolazi kromanjonac kome ne može objasniti da nije kriv on, već da je loš deo, a njega u radnji ubedili da je majstor zeznuo stvar.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od AleksandarAca » 29 Jun 2022, 19:03

Ja sam nedavno prepustio izbor servisu da nabavi deo, znajuci da vole da zarade na tom rabatu i da bude lakse danas sutra, ne daj Boze, zbog reklamacije. Plocice koje kostaju od 6k do 7k bez rabata u zavisnosti od mesta, platio sam preko 11k. Sve ukupno racun za prednje plocice preko 15k - skuplje nego u Porsche-u. Inace, 2 automobila sam odrzavao kod njih i bili su do sad uvek korektni, posle ovoga im necu uci sigurno.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4126
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od carov2 » 29 Jun 2022, 19:05

Baš čudno...za koji auto?
U mom slučaju (Pirot) razlike gotovo da i ne bude.
Neki filter jeftiniji ovde, neki "tamo"...

Sent from my LE2120 using Tapatalk


Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 744
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od AleksandarAca » 29 Jun 2022, 19:08

Passat B8 2.0 TDI. Ma klasicna vacaroska fora ako prodje prodje. U pitanju je ovlasceni servis za Skodu - Eurocar Kuzmanovski u Sremskoj Mitrovici.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od noob » 29 Jun 2022, 19:12

Da, znam da su majstori puni para i da su se izbezobrazili maksimalno. Ali da me kradu neće. Pogotovo što vodenu pumpu ne zamene na velikom servisu, prošao sam svašta da ne ulazim u to. Malo im što ih uvek častim i što ne tražim fiskalni, daj da ukradu negde.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: VW (Volkswagen) servisi

Post od Dare4x4 » 29 Jun 2022, 20:44

Kapiram da mnogi nemaju ni vremena, a možda ni uslova da nešto sami majstorišu... Ali ipak mislim da za zamenu pločica bar mi kao ljubitelji i poznavaoci kola ne bi trebalo da idemo kod majstora. Tim pre što kažete da ne daju račun, pa je pitanje šta je ugrađeno.
Evo, Aca kaže da je platio duplo skuplje, tj ruke koliko i pločice i to prednje koje ja kao amater rešim za manje od sat vremena. Pritom, ja na svom poslu sa fakultetskom diplomom ne mogu nikad da dostignem to da zaradim 4000din za sat vremena ali to je tek druga priča. Ko me tera da predajem matematiku...

Odgovori