Cena servisa

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od ftj » 30 Avg 2012, 11:07

Kad se pokvari ležaj čuje se zvuk kao da nešto huče i teško se to može pomešati sa lošom gumom. Tj. kad se digne na kanal i zavrti točak ne može nikako.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Cena servisa

Post od Gaginh0 » 30 Avg 2012, 11:14

Imam osecaj kao da leti komarac oko mene, znaci ono zzzzzzz pa prestane na (lupam) trecinu sekunde, pa opet oko sekund zuji, pa opet prestane itd. Onaj osecaj kako kad sam bio klinac, pa kad mi je felna na bajsu bila kriva, pa cese o neki deo na bajsu, samo sto ona cese u jednom okretu tocka, a ovde mi se to cuje pri brzini od 60km/h npr, sto znaci da guma kao da dva-tri kruga zuji, pa jedan ne zuji.... I to ne uvek, obicno na ravnom, glatkom putu...

Znam kad je drugaru otisao lezaj na Polu 9n kako se to culo, mada je onaj bio otisao u pm, pa je usi probijalo, ovo nije ni blizu...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od Ji 4Tze » 30 Avg 2012, 11:23

Proveri servisnu, majstori neće da menjaju vodenu pumpu pri promeni PK kaiša i španera a trebalo bi.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Cena servisa

Post od Gaginh0 » 30 Avg 2012, 11:35

Ovo mi je prvi komsija, znamo se 15 godina, sigurno ce zameniti sve sto treba, ili cem i reci sta trebam da menjam, danas je skidao samo spaner i pk, pa mi je rekao ako slucajno nadjem samo roler spanera da kupim njega. Covek gleda da prodjem jeftinije, a opet da to ne skodi automobilu, posto ne zeli da mi napravi medvedju uslugu...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od Ji 4Tze » 30 Avg 2012, 11:37

Ma razumem motiv al pumpa za vodu je potrošni materijal i treba da se menja u predviđenom roku (ako se pogoni kaišem)
Koliko km je prešao?
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Cena servisa

Post od Gaginh0 » 30 Avg 2012, 11:44

119000. Pise u servisnoj da je na 82.000 uradjen veliki servis, i da su promenjeni kaisevi (!?), ali nigde ne pise da je menjan spaner, jos pise da je dopunjena klima isto tad i da sledeci veliki servis treba uraditi na 160.000km.

ps. ne znam koliko znas pricu ali ja sam ga kupio sa 83 hiljade od zene, inace prvog vlasnika i secam se da mi je tad rekla da je pre 1000km uradila i veliki i mali servis, e sad mozda je lagala posto je 80k donja granica da se radi veliki servis, ali posto ona ima 60 godina, kotam da su je u Canjiju natripovali da to mora da radi, samo da bi napravili sebi posla...

EDIT: okacicu ti sliku gde pisu preporuke na kojoj kilometrazi treba zameniti odredjene delove.

Evo
Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Cena servisa

Post od sebekkg » 31 Avg 2012, 22:29

Odradio sam prvi put za moju fabijanu veliki servis. Radio sam danas u servisu AC Mihailovic, Mladenovac. I mogu da kazem da su majstori zaista odlicni i zele uvek da saslusaju sta imam da ih pitam, da mi odgovore na isto. Cak mi i odradili nesto van okvira posla za dz, dali mi sraf za dz :D. Pa ih castih pored 7000 za ruke koliko bejase na racunu, po kolu(ladnu ko tastin pogled). Ali pored toga sam odradio i zamenu gumica na balans stangli.
I tek mi sada predstoji da odradim mali servis u sopstvenoj reziji :D .

A racunica za danasnji dan je ovakva:

1.veliki servis (delovi-originalni+ruke):36820 dinara
2.gumice balans stagle (2kom+ruke):1800 dinara.

Za sada mi ostaje da sredim malko trap, manzetna na levom tocku je skoro zrela za zamenu, ono sto mi je rak rana auta, a to je limarija :glavomuzid: .
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od pedja » 31 Avg 2012, 23:00

Kada ti ja ono rekoh da ides kod njih? Ima ihaaaaaj...

Mislim da im ne bih poverio veliki servis, ali su OK :kezo:

Salim se... Ovlasceni su servis i za sada nemam zamerki na male servise. Verovatno ce i veliki kod njih da se radi, kada dodje vreme.
Nekako najdomacinskija atmosfera od svih ovlascenih u koje sam zalazio. Koliko je to dobro, ne znam...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Cena servisa

Post od sebekkg » 01 Sep 2012, 00:33

pa zar zbog tvoje preporuke da nahebem :D

salu na stranu, sve je super, nisu bas sad onako fensi servis, ali sve sto treba od alata i pratecih delova, imaju, a to mi se mnogo svidja, cak sam i pitao onog majstora nesto u vezi servisa, malog, koji cu sam da radim i on mi je sve objasnio kako sam da odradim. To je za mene veliki plus, kada nisu gramzivi na pare.

Veruj mi ova dvojica koji su meni radili kola, su oni koji su u servisu skroz desno. jedan veci i jedan manji lik, ali zato sve lepo rade, nista na cimanje i cukerisanje,osim ako to ne mora, ali stvarno. ostali su po mom misljenju slabiji od njih.
Slika

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Cena servisa

Post od Gaginh0 » 01 Sep 2012, 12:54

Sta ti sve menjao sem tih gumica?
Posto ovo i mene verovatno ceka ako ne ode Polo u narednih 15-20k iliti godinu dana...

Nesto mi skupo, ne racunajuci ruke...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Cena servisa

Post od sebekkg » 01 Sep 2012, 14:52

sa originalnim delovima i nije. jer dati 36820 za ruke i delove je ok cena. idi u neki ovasceni vw servis, pa vidi koliko je sa originalnim delovima. :djavo:

ja sam se presabirao duze vreme, i kontaktirao vecinu servisa u okolini. oni su od ovlascenih bili najpristupacniji, a imam 2 godine garanciju, sto mi znaci ipak.
Slika

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: Cena servisa

Post od sasa lbg » 01 Sep 2012, 16:16

Nije mala cifra ali ako.se.lozis na ovlasceni ...
Sta si ugradio od delova ...samo set ili si promenio i vodenu pumpu i antifriz?

Послато са HTC One V

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Cena servisa

Post od sebekkg » 01 Sep 2012, 16:36

i vodena pumpa i antifriz. nije da se lozim, ali nema bas majstora ovde u kragujevcu, lazem. ima jedan kod lapova valjda, ali sta mi to znaci kad mi i ne znam da li daje garanciju na rad i delove, a ovako je imam.

moga sam ja i da ubacim sve zamenske delove i izaslo bi me oko 11-12k dinara manje, ali bez garancije mi nista ne znaci.
Slika

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1569
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Одг: Cena servisa

Post od sasa lbg » 01 Sep 2012, 17:32

Ok..ipak daj Boze da ne potezes pitanje garancije.
U pricipu veliki servisi ,zamene kvacila i sl. su trivijalne stvari .
Samo je pitanje imamo li ili ne poverenja u doticnog majstora ili ne .

Послато са HTC One V

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10383
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Cena servisa

Post od sebekkg » 01 Sep 2012, 17:51

pa sve se u sustini i svodi na to. a da ima neki majstor ovde koji ima iskustva sa novijim (ne lada i zastava autima) nema. jer treba imati barem i pristojnu dijagnostiku i sve alate koji uz to idu.
Slika

Odgovori