Cena servisa

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
pedalaš
Postovi: 639
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Cena servisa

Post od pedalaš » 18 Jan 2024, 19:16

123456 je napisao:
18 Jan 2024, 17:56
Heinz je napisao:
123456 je napisao:Pogrešno si shvatio. Drugi su napisali servis ima tu i tu politiku i tako menjaju. Ja sam napisao, da ne postoji politika servisa u smislu da ne mogu da rade kako hoće nego moraju kako je propisao proizvodjač.
Da oni ne mogu da određuju šta zameniti i kada iako to rade i prolazi im. Ne razumem ni ljude koji im oteraju auto na servis a pre toga ne provere šta se treba menjati.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
U SRB uvoznik u uputstvu prilikom prevoda promeni intervale sa 20k na 10k km i čija je sad to politika?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
To jednostavno ne smeju da urade. Suviše je očigledno da bi na taj način potkradali.

Oni kraduckaju što bi rekao Velja Ilić na filterima i ostalim stvarima koje ne treba menjati a oni zamene. Jer većina i ne zna šta treba da im promene na autu, nego samo ostave u servis.

Ja ne razumem ljude koji to prihvataju kao normalno umesto da se informišu.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
Veoma davno (ima i decenija) sam pred Privrednom komorom kao običan potrošač (kome je ovl. servis bez prethodnog obaveštenja i saglasnosti dva puta zaredom usuo "dozvoljeno" a ne "preporučeno ulje" ) inicirao postupak protiv jednog uvoznika i jednog ovl. servisera/dilera.
I sud ih oglasio "krivima". Po više osnova (jer sam u dokolici nakitio prijavu za više "povreda" )
A oni i posle "osude" i dalje još dugo nastavili da rade kako hoće.
"Zabole ih".

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Cena servisa

Post od Heinz » 18 Jan 2024, 22:52

123456 je napisao:
18 Jan 2024, 17:56
To jednostavno ne smeju da urade. Suviše je očigledno da bi na taj način potkradali.
Honda je to radila, vrv i sad radi, tj Delta kao uvoznik.

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1646
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od zdushan » 18 Jan 2024, 23:46

Užasnut sam! Kako kad ne smeju???

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


pedalaš
Postovi: 639
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Cena servisa

Post od pedalaš » 19 Jan 2024, 16:46

Danas uradjen drugi redovan servis na Yarisu 1,5 od 125 ks (zamena ulja motora, ulja kočnica, kao i filtera ulja i klima uredjaja (a ne i filtera vazduha) po ceni od 31.600 dinara. Ovaj put u smislu radnji nisu odstupili od plana održavanja.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Cena servisa

Post od Dare4x4 » 19 Jan 2024, 17:38

Juče zamenih ulje i filter u Tucsonu. Cena u ovlašćenom servisu u Nišu 12.400 din.
Koliko sam na netu video, cena ulja i filtera je čak možda i niža nego u slobodnoj prodaji. Njihova usluga je nešto preko 4000din.
Isti servis prošle godine je koštao 1000din manje, a menjaju ono što ja hoću bez obzira da li je auto u garanciji ili ne.

Korisnikov avatar
paliic
Postovi: 59
Pridružio se: 20 Okt 2016, 09:33

Re: Cena servisa

Post od paliic » 19 Jan 2024, 18:43

Ovo je stvarno neverovatno odlična cena.. Da li je Tucson u garanciji, rade li sa oem filterima??


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
paliic
Postovi: 59
Pridružio se: 20 Okt 2016, 09:33

Re: Cena servisa

Post od paliic » 19 Jan 2024, 18:52

Evo jedne ponude koju sam dobio od ovlašćenog Mazda servisa za mali servis (bez filtera za vaduh).
Radi se o novoj Mazdi 3, 2.0 E-Skyactive

Cena je bez PDV!! Znači oko 33 hilj

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3167
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Cena servisa

Post od Dare4x4 » 19 Jan 2024, 19:37

paliic je napisao:
19 Jan 2024, 18:43
Ovo je stvarno neverovatno odlična cena.. Da li je Tucson u garanciji, rade li sa oem filterima??


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo mu je prvi servis posle garancije, ukupno sedmi. Ni jedan servis nije koštao više od 13000 do sad.
Stavljaju Hyundaijeve filtere ali u prve tri godine baš originalne, posle toga sa slovom S ispred kataloškog broja. Npr takav filter vazduha ima za nijansu drugačiji sistem zabravljivanja u kućištu. To su neki delovi sa oznakom "product line 2" ako se dobro sećam. Naravno, mogu da ti stave koji hoćeš ali sami kažu da je kvalitet isti, samo je cena niža. Baš sam danas vadio filter vazduha da se lično uverim u kakvom je stanju i mogu reći da je deo kućišta posle filtera baš bukvalno nov. Ni trunka prašine nije prošla kroz ili pored njega. Filter nije za zamenu, što su i oni juče rekli, i očigledno odlično radi posao iako je iz te jeftinije serije.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4181
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Cena servisa

Post od carov2 » 19 Jan 2024, 20:11

Ja juče odradio mali servis, vidim da je sada filter kabine ovaj, po prvi put čujem za ovaj brend.
Onako laički, na pogled, deluje dosta lošije od Mann-a i Knecht-a, toliko da ću verovatno ubuduće sam da menjam taj filter.

https://www.freudenberg-filter.com/en/w ... r-filters/
Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od Skipper » 19 Jan 2024, 22:46

paliic je napisao:Evo jedne ponude koju sam dobio od ovlašćenog Mazda servisa za mali servis (bez filtera za vaduh).
Radi se o novoj Mazdi 3, 2.0 E-Skyactive

Cena je bez PDV!! Znači oko 33 hilj

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mehaničarski rad sedme generacije Slika
Šta li su oni mislili time da mi je znati.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Cena servisa

Post od Heinz » 19 Jan 2024, 23:19

carov2 je napisao:Ja juče odradio mali servis, vidim da je sada filter kabine ovaj, po prvi put čujem za ovaj brend.
Onako laički, na pogled, deluje dosta lošije od Mann-a i Knecht-a, toliko da ću verovatno ubuduće sam da menjam taj filter.

https://www.freudenberg-filter.com/en/w ... r-filters/
Slika

Sent from my iPhone using Tapatalk
Deluje da je sa ugljem, zašto je loš?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4181
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Cena servisa

Post od carov2 » 20 Jan 2024, 08:57

Deluje lakše, osetljivije, kao da krajevi mogu vrlo lako da se odlepe, a posle vidim na netu da je cena oko 20e, koliko otprilike i vredi.

Mann i Knecht recimo najviše serije, imaju dodatne slojeve, tako da filtriraju još bolje, a koštaju oko 50e kod nas.

Još uvek nemam fakturu, pa ne znam koliko će koštati ovaj iz ovlašćenog servisa.

Evo kako Mann klasifikuje filtere za taj auto, u sredini je sa "samo" aktivnim ugljem, kao neka sredina ponude i takav je prošli put bio sa VW obeležjem.
Ovaj što su mi sada stavili je verovatno ekvivalentan tom u sredini.

Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Cena servisa

Post od pedja » 20 Jan 2024, 10:44


Skipper je napisao: Šta li su oni mislili time da mi je znati.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk
Verovatno cena ruku zavisi od godišta ili, u ovom slučaju, od generacije Mazda vozila. Prethodne generacije imaju popust.



TapaT


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Cena servisa

Post od blaugrana » 20 Jan 2024, 11:22

Dare4x4 je napisao:Juče zamenih ulje i filter u Tucsonu. Cena u ovlašćenom servisu u Nišu 12.400 din.
Koliko sam na netu video, cena ulja i filtera je čak možda i niža nego u slobodnoj prodaji. Njihova usluga je nešto preko 4000din.
Isti servis prošle godine je koštao 1000din manje, a menjaju ono što ja hoću bez obzira da li je auto u garanciji ili ne.
Cene kao pre 7 godina. Zaista nestvarno, ali pohvalno.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1061
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Cena servisa

Post od meidling » 20 Jan 2024, 11:36

carov2 je napisao:Deluje lakše, osetljivije, kao da krajevi mogu vrlo lako da se odlepe, a posle vidim na netu da je cena oko 20e, koliko otprilike i vredi.

Mann i Knecht recimo najviše serije, imaju dodatne slojeve, tako da filtriraju još bolje, a koštaju oko 50e kod nas.

Još uvek nemam fakturu, pa ne znam koliko će koštati ovaj iz ovlašćenog servisa.

Evo kako Mann klasifikuje filtere za taj auto, u sredini je sa "samo" aktivnim ugljem, kao neka sredina ponude i takav je prošli put bio sa VW obeležjem.
Ovaj što su mi sada stavili je verovatno ekvivalentan tom u sredini.
Mann i bosch se mogu naći na amazonu za nekih 20 do 25 €

Gesendet von meinem SM-N975F mit Tapatalk

Odgovori