Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 04 Nov 2018, 17:23

Probao ali kao i sve ostalo vezano za 607 mrka kapa. Toliko tesko se pronalaze neki tutorijali ili komentari drugih vlasnika...

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Servis - Razno

Post od lami » 04 Nov 2018, 19:10

Na 207 imam fabricke senzore i povremeno mi je javljalo gresku samo na jednom senzoru, ali je ispalo da su jos dva oslabila i nisu javljala gresku, ali nisu ni radila dok ih niisam zamenio. Brzinski pogled na netu indugme koje iskljicuje parking senzore je kod dugmeta za nivelaciju farova. Vidi da li je ukljuceno, ako jeste, iskljuci ga. Ako nije, najverovatnije su otisli..
P.S. da li imas neki displej da ti se ukljucuje kod radija, ako imas i ukljucuje se, ali ne pokazuje priblizavanje, onda su 90 posto senzori

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока



ljubitelj
Postovi: 10585
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 04 Nov 2018, 19:17

somi-car je napisao:
04 Nov 2018, 08:39
Da li neko zna gde se nalazi prekidac u menjacu za parking senzore na peugeotu 607?

Konkretno, imam parking senzore fabricke. Kad ubacim u rikverc vec neko vreme ne pali parking senzore. Ukljucuje rikverc svetla ali senzori ne rade.

Razmisljam da je mozda taj prekidac los pa ih ne ukljucuje ili je mozda neki od senzora riknuo pa ne radi ceo sklop.
Ne bi trebalo da ima takav prekidac posebno za senzore.
607 je vec moderna generacija auta sa CAN-VAN magistralom i trebalo bi stoga da se softverski upravljaju senzori.
Provero bihi eventulano prekidaca rikverc svetla i stanje u BSI centralnom kompjuteru/ruteru.

Na box. peugeot fabrickom sajtu mozes prema broju VIN sasije da vidis kakav je ceo sistem fabricki ugradjen. Registracija je besplatna.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 04 Nov 2018, 20:35

Postoji samo zvucno upozorenje za udaljenost i to je to. Aktiviraju se jednostavnim ubacivanjem u rikverc.

Rikverc svetla rade...

Probacu sa tim sajtom, da skontam sta jos mogu da probam.
Imam i onu igracku-dijagnostiku pa mozda da probam da ocitam neku gresku ako postoji.


Od cetvrtka sam u Bosni a nekako ne volim nista na kolima da cackam pre odlaska na put...

lami
Postovi: 3272
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Servis - Razno

Post od lami » 04 Nov 2018, 21:54

Da li imas ovaj prekidac na slici? Palo mi je napamet posto je cudna lokacija, da ga neko nije greskom pritisnuo i fakticki iskljucio senzore.Slika

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 05 Nov 2018, 05:55

Ima taj prekidac ali po fabrickom uputstvu taj prekidac sluzi za fabricki alarm. Nije za parking senzore, ako sam dobro video.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 05 Nov 2018, 07:13

Skontao o cemu se radi. Zvucnik koji sluzi da upozori na prepreku ima los kontakt. Nasao u uputstvu da je na zadnjoj polici, lupio par puta rukom i posle je kratko radio.

Znaci da moram tacno da ga pronadjem i sredim kontakte. :)

Igor
Postovi: 495
Pridružio se: 26 Jun 2012, 10:33
Garaža: Skoda Octavia MK3 TDI, BMW 320D E90 LCI
Lokacija: Apatin

Re: Servis - Razno

Post od Igor » 06 Nov 2018, 22:26

Imamo Ford Transit Connect, 2011 god, 1.8tdci motor. I zveknuo pre par dana na 227k. Nisam znao a ni majstori da u motoru ima kais koji sa radilice daje prenos na pumpu i bregastu. To je ranije bio lanac i kazu da se nikada nije ni menjao. Cak nije ni pukao, nego su se pojeli zubi, tako da je napravio haos.. Iskrivio ventile, napukla tri klipa.. :kuku:

Djukara
Postovi: 16
Pridružio se: 08 Nov 2018, 15:17
Garaža: VW Polo 1.4 TDI

Re: Servis - Razno

Post od Djukara » 08 Nov 2018, 15:40

Pozdrav svima.

Desava mi se da me zeza brava na gepeku (vw polo 1.4 tdi, 2008. godiste) - u potpuno nasumicnim momentima nece da otvori gepek kada otkljucam auto. Terao sam ga kod elektricara, on je ustanovio da na jednom mestu kontakt bravice nije najbolji, spricnuo malo wd-40 i to je naizgled resilo problem. Prikljucivao ga je i na dijagnostiku, nikakav kvar nije izbacivao. Bas ne mogu da utvrdim neki sablon u smislu slucajeva kada hoce da otvori, kada nece. Npr. desi se ne palim kola 5-6 dana, onda ih otkljucam, otvara, malo se vozikam po gradu, otvara i zatim ga uparkiram, ugasim i nece. Isto npr nece kada perem (nakon dodira sa hladnom vodom), ali kada ga nakon pranja upalim - uglavnom hoce.

Majstor je imao teoriju da je mozda do losijeg akumulatora - da mu ne da dovoljan napon na momente. Da li je neko imao slican problem i ideju sta bi moglo biti?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 08 Nov 2018, 18:05

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Djukara
Postovi: 16
Pridružio se: 08 Nov 2018, 15:17
Garaža: VW Polo 1.4 TDI

Re: Servis - Razno

Post od Djukara » 08 Nov 2018, 18:55

Hm, ovo deluje kao resenje mog problema. Gde bi kod nas mogao da se nabavi ovaj mikroprekidac, na linkovanoj temi oznake 1TO 962 103?

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 18 Nov 2018, 17:20

Drustvo koliko pomaze ciscenje usisa kod dizela? Hteo bih da ocistim od creva turbina do klapne, EGR-a i usisne grane. Interkuler cu cistiti sam ali tamo na prolece. Ne mogu po ovoj hladnoci da rasturam. :rofl: Ako je neko pratio moju garazu, napisao sam da je EGR ociscen ali je bio zapusen i brine da je malo bacalo na usisnoj grani. Nemam problema. Ide normalno, trosi normalno. Ima malo crnog dima sto i jeste normalno za dizela ali posto mi auto ide svakako kod majstora za neke druge radove, moze i ovo da mi pogleda.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 20 Nov 2018, 21:18

ciscenje usisne grane itekako znaci, zavisno koliko je zaprljana ali razlika moze biti ogromna kad se ocisti u svakom pogledu, ciscenje egr-a obicno nije dugog veka, bolje blokirati i ugasiti, interkuler je pozeljno ocistiti jer nakupljeno ulje (ako postoji) moze napraviti ozbiljan problem i oterati auto u iberturu a onda.....u crevima moze biti masnoce od uljnih isprarenja ali ciscenjem nista ne postizes jer ce se odmah nahvatati nova, klapnu mozes da ocistis usput kad sve skidas mada ona se vidi dal je prljava ili ima naslaga a ako auto ne pravi nikakve probleme u radu onda joj nista ne fali

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 20 Nov 2018, 21:29

Hvala druze na odgovoru. Cime najbolje cistiti interkuler? Da li samo vrucom vodom i neki sudomilom ili koristiti jos neki brejk kliner, odmascivac, benzin itd?

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od nuk » 20 Nov 2018, 21:32

Voda je dovoljna, bitno je da izbaciš živo ulje ako ga ima

Sent from my x2 using Tapatalk


Odgovori