Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 16 Jan 2019, 13:35

@ somi-car

pa ako tog majoneza nema u samom ulju, da vidis na sipci meraca ili kad otvoris pokopac gde se sipa ulje pa ako vidis bregastu i ne vidis nikaku emulziju onda je ulje cisto a logicno je da se javi na cepu i tim najvisljim delovima motora jer se stvara vodena para koja ide na gore i tu se mesa sa uljem i kondenzuje, meni se na skoro svakom autu to pravi posebno na 156ici dizel dok sam vozio jer se ona tek ne zagreje na mojim relacijama dok je kod benzinaca to manje izrazeno ili ga nema

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 16 Jan 2019, 13:39

Problem je sto postoji neka plastika ispod koje je bregasta. Tako je nesto napravljeno, kao neka fiksna klapna pa ne mogu da vidim bregastu vec samo preko toga da nalijem ulje koje se slije u motor.

Na sipci je bilo malo majoneza. Obrisao, izforsirao malo auto i emulzija je nestala ali posle par dana opet ista prica. Jbg smanjio sam kilometrazu i obaveze pa sad bas na silu da natezem auto van grada bas me nesto i mrzi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 16 Jan 2019, 13:52

pa vidi na sipci ne bi smelo biti nikakve emulzije ali ako kazes da vremenom nestane onda vrv nista strasno, mozda je lose ulje ili vec pred zamenu, baci polged i na posudu za rashl. tecnost da nema tamo masnoce

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 16 Jan 2019, 14:15

U boci nema emulzije, na sipci u sitnim tragovima kada se i na cepu pojavi. Medjutim izgubi se posle zustrije voznje. 607 ima merac temperature ulja i stvarno je potrebno maltretirati motor malo duze da bi se temperatura ulja podigla. Ipak je to 2.2. benzinac na kome je iz nekog mog iskustva lose resen taj problem sa kondenzacijom.

Ulje je pred zamenu, nego cekam majstora da dodje sa bolovanja. Zato i razmisljam sta da radim sa gradacijom ali najverovatnije ce biti ista gradacija i malo cu da ga sacuvam od kratkih relacija.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 16 Jan 2019, 18:15

ma sipaj istu gradaciju i teraj mada nisam siguran da 10w40 ide u taj motor mislim da ide ful sintetika 5-30 ili 5-40

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5030
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 16 Jan 2019, 19:33

Pogledaj Total ili Motrio za Pezoa, po specifikaciji ces znati. Meni ide 5W30 C2 standard. Bitna je oznaka motora ili ako imas u uputstvu.
Evo koliko je meni potrosio ulja za 10200km (u petak radim mali servis). Moze 15.000km verovatno bez vecih problema.
Slika

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 16 Jan 2019, 19:56

U uputstvu pise 10-40.

Total Quartz 7000 10w-40 koristim od pocetka. Potrosnja je mizerna. Nekako je i meni bilo nelogicno da je 10-40 ali tako pise.

Jedino ako sam se ja ranije ujebao nesto....

Npr kada sam zamenio antifriz ja kupio G12 kad ono koristi G11. Mislio sam da je G12 savremenije i da ga sad sva vozila koriste...

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 17 Jan 2019, 10:47

Kod mene u servisnoj nista ne pise sta ide i koliko od tecnosti. Samo pise za motorno ulje gradacija. Cemu li sluzi ta knjiga ako ne mozes sam da iservisiras auto. Ali dobro to napravljeno za gospodu, oteras auto u ovlascenom servisu i dok popijes kafu oni sve zavrse. :D :D :D Bem ti, morao sam sve da trazim po internetu.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 17 Jan 2019, 15:49

kako je moguce da ne pise, svaka ona knjiga koja se dobije uz auto ima tabelu sa tecnostima koliko cega staje, ne pise svugde koja ulja idu (marka, gradacija i sl.) ali kolicina bar u svim dosadasnjim kolima koja sam imao je pisala....mada nije tesko naci ni na netu

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 17 Jan 2019, 16:56

Internet je majka :) drugacije ne bi uspeo da prevedem servisnu knjizicu.

Kod mene staje 4,7 l ulja. Za 2.2 motor i nije tako mnogo.

Definitivno stedim auto do kraja meseca, radim mali servis a konkretno koje ulje videcu ovih dana. Ujedno nasao nacin da se zameni hladnjak kabine bez skidanja table pa cu i to da zamenim. Malo curi ali ne mogu tako na put.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 17 Jan 2019, 17:00

probaj sa onim sredstvima za zaptivanje sto bi menjao hladnjak kad je ovo lakse, brze i jeftinije ako vec kazes da malo curka, ja sam na par kola resio razna curenja na jednom je hladnjak prskao kao iz injekcije kad prskas u uspelo je da zacepi onaj abro prasak

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 17 Jan 2019, 17:40

Iskreno ja sam cuo da moze da napravi problem. Navodno moze da se nakupi u nekim kanalima i smanji protok. Bar tako kazu...

Koliko je uopste trajno i pouzdano takvo resenje?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 17 Jan 2019, 17:46

pa vidi moguce je ako se pretera i stavi vise puta, mnogo ljudi je ovo koristilo i koristi, od jedne doze nece sigurno nista da fali ja a i otac smo neke automobile vozili godinama tako pa nista se nije desilo, ako negde malo pusta ja sam obicno sipao 1/3 onog praškića to je mizerna kolicina da smeta, ćale je jednom na kombiju sipao pola doze i ozbiljnu rupu na hladnjaku zacepio, jos par ljudi iz mog okruzenja ima super iskustva a svi voze kola godinama i nisu primetili neke lose efekte, u svakom slucaju mislim da od jedne doze na jednom autu nista ne moze da fali a nikad ne sipas punu dozu, ja bih kod tebe probao sa 1/3 bez razmisljanja jer je to curkanje vrv mizerno, ja konkretno sa ovim abrovim imam odlicna iskustva a kosta 150din

Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 17 Jan 2019, 18:59

U nedoumici sam iskreno.

Pazi, izgubi manje od 100 g na 50km. Nisam ni primetio dok mi u perionici nisu rekli da su primetili da je malo etison mokar na jednom delu.

Ko zna od kad to i curi.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 17 Jan 2019, 19:35

iskreno ja bih bez razmisljanja sipao ovo a ako neces teraj tako mislim da to curkanje nije vredno cimanja oko zamene malog hladnjaka

Odgovori