Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Servis - Razno

Post od passenger » 13 Maj 2019, 20:49

Najbolje ko ovaj passat. Ako se teško pokvari, u smeće i uzmeš drugi za te pare :mrgreen:
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Servis - Razno

Post od A170T » 17 Maj 2019, 23:57

Sta je problem kada pada visina sedista? Zaglavim ja to, ali onda ne mogu ni da pomeram poziciju sedista

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka


andon94
Postovi: 90
Pridružio se: 20 Nov 2018, 00:17

Re: Servis - Razno

Post od andon94 » 18 Maj 2019, 01:31

Pojavio mi se čudan zvuk pri hladnom startu. Šta može da bude? Anlaser?

https://upload-video.net/a1118s2il05

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 18 Maj 2019, 10:27

ja ne cujem nista tj ne znam ni sta treba da cujem ni kako je bilo pre tog zvuka... inace meni se na jednom autu cuo alnaser godinama pri startovanju a evo pre neki dan me na sadasnjem autu izdade bez ikakvog upozorenja, samo nije hteo vise da upali.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Puzo81 » 18 Maj 2019, 12:46

OMP je napisao:
06 Maj 2019, 20:44
kod mene je problem bila varijabilna geometrija turbine, zaglavila i nije radila kako treba.

mene buni sto ne pali gresku kod tebe jer kod takvih simptoma moze biti dosta stvari, kod mene je recimo dijagnostika pokazivala map senzor kao gresku, sto sam odmah eliminisao zamenom sa drugog auta, jer je map samo registrovao prepunjavanje turbine zbog toga sto ne moze geometrija da odradi kako treba pa bacao u safe mod jer dijagnostika realno ne moze da prepozna kad je turbina u problemu
Stavili nov pierburg overboost ventil i ide bolje ali nije to to, opet izbacuje MSCF preko 3000rpm.

Geometrija verovatno zaribala pa će se skidati turbo za čišćenje čim se sastavim sa vremenom.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 18 Maj 2019, 13:10

prvo je proveri onim sistemom koji sam ti pisao, tu ces 99% znato dal je geometrija ili nije....kad vec otvaras turbinu zbog geometrije ako ima lufta osovinica i ako su impeleri osteceni moj ti je savet da zamenis celu turbinu odmah da ne sredis geometriju pa da posle turbina vrisne, i ja sam krenuo samo od geometrije ali kad smo videli ostalo nije mi bilo isplativo a ni sigurno da vracam takav turbo na auto

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Puzo81 » 18 Maj 2019, 13:40

Probaću danas ako ugrabim vremena :besan:. Jebe me što ovih par dana ne gasim alfu, milion poslova.

Sredićemo šta treba, pouzdan je majstor. Posle svega mogao bi neki mali osnovni čip +20% Nm i KS da legne kod SAFE-ta :)

andon94
Postovi: 90
Pridružio se: 20 Nov 2018, 00:17

Re: Servis - Razno

Post od andon94 » 18 Maj 2019, 18:48

OMP je napisao:ja ne cujem nista tj ne znam ni sta treba da cujem ni kako je bilo pre tog zvuka... inace meni se na jednom autu cuo alnaser godinama pri startovanju a evo pre neki dan me na sadasnjem autu izdade bez ikakvog upozorenja, samo nije hteo vise da upali.
Čuje se dve sekunde nakon paljenja. Trebalo je da snimim ispod haube, ali se čuje i sad, baš u trenutku kad kazaljka počne da pada brzo i stane čim se stabilizuje pad obrtaja.

Jel znate kolko košta reparacija anlasera? Jel bi bilo jeftinije da ga ja sam skinem i odnesem u servis za to?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 18 Maj 2019, 19:08

zavisi od auta do auta, ja sam pre neki dan menjao cetkice, bile su oko 1000din i ruka majstora 2000 za skidanje, rasturanje i vracanje alnasera, onaj bendiks ili kako ga ko zove je oko 20e sad ne znam ostalo tipa rotor ili oni kalemovi sta znam to ljudi repariraju nije neka cifra ali opet zavisi gde i koji auto

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Servis - Razno

Post od passenger » 18 Maj 2019, 19:15

Krenuo da menjam diskove i odustao:

Slika

Slika

Zapekli šrafovi beton
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

andon94
Postovi: 90
Pridružio se: 20 Nov 2018, 00:17

Re: Servis - Razno

Post od andon94 » 18 Maj 2019, 19:15

OMP je napisao:zavisi od auta do auta, ja sam pre neki dan menjao cetkice, bile su oko 1000din i ruka majstora 2000 za skidanje, rasturanje i vracanje alnasera, onaj bendiks ili kako ga ko zove je oko 20e sad ne znam ostalo tipa rotor ili oni kalemovi sta znam to ljudi repariraju nije neka cifra ali opet zavisi gde i koji auto
Dobro je. Nije strašno. Proleće mi je najgori period u godini za vanredne troškove...

Smeo bih da pokušam sam da ga skinem, ali ne i da radim na njemu, iako ima gomila klipova na yt.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 18 Maj 2019, 20:20

cetkice da se zamene nije nikakva matematika veci je posao skinuti alnaser koji je kod nekih kola bas nezgodno postavoljen

@passenger
obzirom da nisu ventilirajuci diskovi ja ih i ne bih dirao, ne deluju lose sto se "mesa" tice koliko se moze zakljuciti sa fotke

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Servis - Razno

Post od passenger » 18 Maj 2019, 20:23

faktički su novi sa ove strane, ništa nisu potrošeni. A sa druge strane je izrovan kanal iz nekog razloga. Kao da je upalo nešto izmedju pločice i diska i napravilo katastrofu.

Al svakako auto ide u reciklazu u ponedeljak. Kupio sam aviokartu malopre, nema više zajebancije i gubljenje vremena sa krševima. Ceo dan menjaj gume, volan, sedišta me zezala, menjaj akumulator sa starog, filtere itd... puko mi film, oba auta sa svim felgama idu pod presu. Jedan u ponedeljak, drugi kad se vratim s odmora. Ove delove koje sam uzeo daću tati ili sestri, oboje imaju Corsu 1.2
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 18 Maj 2019, 20:28

pa jbg nije dzabe kostala 300e :) toliko si se cimao i u presu, pa nije valjda toliki krs, jel si je doterao ovde ili je tamo u CH?

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Servis - Razno

Post od passenger » 18 Maj 2019, 20:32

za 500 eura sam dva puta uzeo odlične korse, evo jedna se 5. godina vozi. Druga je sestrina prošle godine dovezao, odlična je.

nisam je dovezao, trebalo je u petak/subotu da krenem, ali odustao sam. Ide pod presu u ponedeljak, čim završim sa poslom. Još je u AT kod rodjaka. I bataljujem zamlaćivanje sa tim. Bolje da sam odradio veliki servis na pasatu za 300 eura

nije toliki krš. Pali i radi stvarno nečujno, baš super. Al me iznervirala i ide. Neću je teram dole
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori