Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 24 Dec 2019, 13:07

nema nikakve logike da propisa sa novm antifrizom, to je neka slucajnost bila, pa nije taj fabricki jedini bogom dan za motor, svakako ga moras menjati ne traje on vecno

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 24 Dec 2019, 15:22

Dabome, a sto kazes on mora nekad da se promeni. Vidim ima antifriza sad koju mogu 10 godine da izdrze. Ovi crveni ili roze sto sam ja kupovao pise na 5 godine da se menjaju. Mozda mogu i vise. :nemampojma:

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Servis - Razno

Post od markoue » 25 Dec 2019, 22:02

Jel menjao neko motorcic fara na autu? Od kako sam kupio pezoa, nedostaje motor desnog fara. Umesto njega je podglavljen sraf koji drzi projektor.
Danas sam pazario motor da zamenim.
Ima li neko savet kako bih to odradio?
U kom polozaju da stavim farove, a u koji polozaj da "navijem" beli sraf na motoru koji pomera osovinu?
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8045
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 25 Dec 2019, 22:08

tesko to da ubodes od oka, treba da postavis motorcic i far kako zabodes pa onda odes na neki tehnicki da ti lepo usteluju farove

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 25 Dec 2019, 22:20

Ja sam menjao na Stilu, koliko se secam sam se podesi kada ga namontiras i dobije struju. Prosetas celu skalu gore dole jednom i namesteno bude.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Servis - Razno

Post od markoue » 25 Dec 2019, 22:38

Hvala na odgovorima!
Uh, to bi bilo odlicno ako bi se sam podesio. Sutra cu probati, pa pisem.
Сад му није ништа...

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Servis - Razno

Post od Mares » 28 Dec 2019, 13:48

Treba da zamenim o-ringove (3 komada) na dva srafa koji se nalaze na kucistu filtera nafte (ti srafovi sluze koliko sam razumeo da se ozraci filter i izbaci voda ukoliko dodje do pojave iste), i izgleda da mi na tim srafovima (verovatno samo na jednom) vuce malo fals vazduh...vide se baloncici u crevu koje ide od filtera dalje prema pumpi.

U pitanju je motor PSA 2.0hdi 160 konja...u Servis boxu se vodi pod sifrom 191727.

https://imgur.com/a/u5NqQzD

Stvar je u tome sto majstor nema bas takve o-ringove od celog seta koji ima, bio sam u Szakal Metalu da vidim da li mogu samo gumice da nabave medjutim rekli su da nemaju tu opciju vec komplet oba srafa. Oba srafa kostaju oko 2000din sto je debilno jelte pa hocu da vidim gde bi jos mogao u NS da pitam da li imaju bas te gumice koje mi trebaju? (D komerc i Partner isto prodaju samo komplet srafove).

Btw, trenutno su mi crevo za dovod nafte do filtera i crevo za odvod nafte od filtera ka pumpi direktno spojena (nema vise fals vazduha), tako da je prakticno ceo filter nafte zaobidjen, znaci nafta se pumpa direkt iz rezervoara ka pumpi. Koliko je "pametno" da ovako vozim? Stvar je u tome da se na nove srafove ceka oko 2 nedelje, a i majstor mi se tada vraca sa godisnjeg. Ja generalno ne planiram neki dalji put u tom periodu, mislim da ce biti pretezno voznja po gradu, aj neka sabijem tako bez filtera oko 500-700km. Rezervoar mi je pun i gledacu da kada dodje na pola da ga opet dopunim do vrha.

Inace prilikom ovog budzenja majstor je otvorio kuciste filtera nafte da proveri filter i kaze da je skroz cist (inace je montiran pre nekih 6000km), sto mu dodje da iz rezervoara dolazi relativno cisto gorivo. Jel frka da nastavim da vozim ovako bez uloge filtera dok ne stignu novi srafovi?

Realno mogu vratiti sve na staro (da prikacim creva na filter i vratim stare srafove, fals vazduh koji vuce zapravo mi pravi problem samo pri prvom paljenju, malo duze vergla auto kada odstoji preko noci), samo mi je cimanje da nadjem ko bi mi to odradio jer mi je majstor danas zapalio na odmor a i praznici krecu, verovatno su i drugi odsutni bar narednih nedelju dana.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 28 Dec 2019, 14:40

Ja bih izbegavao tako da vozim, nikad se ne zna sta ce naleteti iz rezervoara. Probaj u Wurthu recimo te gumice.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10587
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 28 Dec 2019, 15:56

Filter je na 5 mikrona, ne bih se usudio ni da pokrenem na leru motor duže od 15tak minuta a kamoli da vozim tolike kilometre.
AKo O gumicu ne nadjes, uzmi staru i premaži automobilskim diht silikonom/ crveni/ pa odmah namesti.
Ja bih to probao, tu nema neke visoke temperature ni pritiska.

Ili probaj da nadjes neku prodavnicu- servis za hidrauliku, oni bi možda znali bolje da upute gde ima samo O gumica.

Koliko vidim sa slike iz Boxa, prodaje se kao kit tj komplet pa u auto prodavnicama ne bi dalje tražio samo O gumicu ako već ne želiš originalni deo.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5036
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od cozmo » 29 Dec 2019, 16:23

Mares je napisao:
28 Dec 2019, 13:48
Stvar je u tome sto majstor nema bas takve o-ringove od celog seta koji ima, bio sam u Szakal Metalu da vidim da li mogu samo gumice da nabave medjutim rekli su da nemaju tu opciju vec komplet oba srafa. Oba srafa kostaju oko 2000din sto je debilno jelte pa hocu da vidim gde bi jos mogao u NS da pitam da li imaju bas te gumice koje mi trebaju? (D komerc i Partner isto prodaju samo komplet srafove).
Idi ovde:

https://pcgroup.rs/

Mozda imaju.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Mares
Postovi: 878
Pridružio se: 13 Avg 2012, 19:44
Lokacija: NS

Re: Servis - Razno

Post od Mares » 29 Dec 2019, 19:59

Vratio sam danas sve kako je bilo, da ide preko filtera...bio sam kod kuma koji ima brdo o-ringova i kaze da su ovakvi koji meni trebaju malo atipicni, tako da ne bi vise rizikovao sa voznjom bez filtera, porucicu set srafova sa gumicama pa nek ide zivot :pop:

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od shandu90 » 04 Jan 2020, 15:46

Neki elektricar za preporuku?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Servis - Razno

Post od ChobbyNS » 04 Jan 2020, 16:03

Ja imam jednog za preporuku ali nije tu do 08.01. Ako ti ne gori pod nogama mogu ti poslati broj.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od shandu90 » 04 Jan 2020, 16:07

Nije mi hitno svakako, taman i ovog smoga da se nadisem :kezo: Sibni mi broj, ako ne mozes na pp iskopaj u oglasima broj, kacio sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
ChobbyNS
Postovi: 1036
Pridružio se: 30 Avg 2017, 15:25
Garaža: Alfa Romeo GT

Re: Servis - Razno

Post od ChobbyNS » 04 Jan 2020, 17:31

Poslao sam ti na PP, javi jel stiglo.

Odgovori