Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 23 Jun 2020, 14:51

to je HDI motor koji ide i u ford-a pored PSA grupe tako da nema nekih bitnih mana sem onih vec poznatih oko intervala zamene ulje

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6238
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Servis - Razno

Post od Heineken » 23 Jun 2020, 14:55

Koje je godiste taj Volvo?

Ako je novija verzija motora sa 8v onda su i ti problemi sa uljem dosta redji nego kod onog 16v motora.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 23 Jun 2020, 14:58

inace osim delova motora ostalo nista ne pasuje sa PSA ili forda

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9054
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Servis - Razno

Post od Darko » 23 Jun 2020, 15:00

2013, 2014, 2015..

Treba skratiti interval zamene ulja?

A te dizne, jel one prave problem, kao neka cifra od 1000e za zamenu?

Kvacilo i zamajac to je isto kao na psa i fordu?

Trapovi i kocnice ne odgovaraju sa focusa?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8031
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 23 Jun 2020, 15:12

kod tih godista problem je resen, koliko znam trap i kocnice ne odgovaraju od ford/psa, kvacilo i zamajac bi trebalo da su isti, dizne koliko znam nisu problematicne kod tih motora, ako i riknu menja se samo ulozak kao kod jtd-a i to nije skupo, 50ak evra remont a toliko su i polovne, konkretno za starije verzije motora e sad ne znam dal su dizne nesto drugacije kod tih novijih godista

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6238
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Servis - Razno

Post od Heineken » 23 Jun 2020, 15:59

To je ta novija verzija motora sa 8 ventila

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Servis - Razno

Post od markoue » 23 Jun 2020, 19:01

Preporuka za elektronicara u Beogradu? Usla mi voda u ECU sinoc, opet nije hteo preko 2000 obrtaja. Majstor ga izduvao kompresorom, ali je potreban dobar elektronicar da ocisti kontakte i zastiti dobro od prodora vode.
Сад му није ништа...

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Servis - Razno

Post od gazza » 24 Jun 2020, 00:58

markoue je napisao:
23 Jun 2020, 19:01
Preporuka za elektronicara u Beogradu? Usla mi voda u ECU sinoc, opet nije hteo preko 2000 obrtaja. Majstor ga izduvao kompresorom, ali je potreban dobar elektronicar da ocisti kontakte i zastiti dobro od prodora vode.
auto elektronika chip tuning u TC na tošinom bunaru prema bežanijskoj kosi, prekoputa studentskog grada

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Servis - Razno

Post od lami » 24 Jun 2020, 01:21

markoue je napisao:Preporuka za elektronicara u Beogradu? Usla mi voda u ECU sinoc, opet nije hteo preko 2000 obrtaja. Majstor ga izduvao kompresorom, ali je potreban dobar elektronicar da ocisti kontakte i zastiti dobro od prodora vode.
Da li je to bese ovde sa leve strane? Sta vredi pogledati, da li ova guma lepo stoji, da li je ostecena, da li hauba naleze lepo (dovoljno je malo da voda nadje put). U principu bi na osnovu tragova vode trebalo da se vidi gde ulazi. Mozes da odes i na perionicu, ali da prethodno zastitis kompjuter sa necim, kesom ili slicno i onda sibas dok ne nadjes gde ulazi.Slika

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 24 Jun 2020, 07:38

Jos jedan ''lav'' sa problemom :)

Sestri je otisao ablender na peugeotu 307 2.0HDI 2002 godiste.

Pitanje da li moze bilo koji ablender za to godiste ili mora po serijskom broju ablendera da se trazi? Zato sto su nju nesto naplasili da ne moze bilo koji ablender jer ce onda morati da se reprogramira racunar sto je meni nebuloza teska.

markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Servis - Razno

Post od markoue » 24 Jun 2020, 08:20

@gazza Hvala, danas cu da odem kod njih.

@lami Da, to je komp. Taj majstor koji je izduvao kompresorom je rekao da nije lepo vracen, tj. da je neko isekao gumu koja dihtuje izmedju poklopaca.
Auto radi kako treba, ali preventivno moram da ocistim kontakte i da mi neko dobro zatvori komp.
Za perionicu dobra ideja, videcu sta kazu ovi momci sto je gazza preporucio. Hvala na savetima. :)

@somi-car U pravu su, postoje dva tipa ablendera: Dav i Delphi. Mora da se skine volan i ablender, pa da se vidi koji je tip. Ne znam kakve probleme ima sa ablenderom, ja sam kupio rucicu samo na aliju, i majstor koji radi te ablendere mi za 20 evra prepakovao. Cena kompletnog ti je oko 50 evra, u to ti ulazi i ugradnja. :)
Сад му није ништа...

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 24 Jun 2020, 08:40

Hvala na odgovoru. Njen je Dav model i to su joj rekli. Znaci samo da jurim Dav model?

ljubitelj
Postovi: 10569
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 24 Jun 2020, 09:00

Ne ide prema godištu nego prema VIN i/ili DAM broju, koliko se sećam kada sam gledao malo detaljnije ima nekih 7 podtipova ablendera za 307 koji su svi isti a i različiti istovremeno, tj ne može se unapred znati da li će BSI prepoznati novi osim ako nije proverano po VIN broju ali se može BSI reprogramirati.

Ali, obično ablender i ne crkne električki nego se pohaba mehanički. U Francuskoj se ne menja nego se reparira, tj izvrši zamena kuglice i/ili plastike u koju ona upada i vrati oprugica ako je ispala. Em jeftinije em brže i 100% pouzdano bez potrebe za jurenjem kodova COM2000 / tako se inače zove podsistem za ablender, komande radija, uključivanje sveta, maglenki,sirenu.../

Ceo tutorijal remonta ručica na 307 je opisan na forum307.com a poželjno je da kapiraš francuski tj čitaš u originalu jer gugl prvodilac dosta loše radi.

Volan na 307 se ne skida, pristup ablenderu je 30 sekundi posla, samo se skine maska- obloga oko volana a ablender je na klik uglavljen, ali hoće da pukne plastična žabica koja ga drži u položaju.

Dobar izbor novih ablendera, kopija naravno, imao je Polcar po cenama manjim od ovoga što je pomenuto da se traži za pakovanje polovnih.

Meni je sve ok sa ablenderom ali sam prošao celu proceduru edukacije kada sam ugradjivao ručicu za tempomat, koja je takodje COM2000 odnosno isto što i ablender u konstrukcionom smislu povezivanja sa BSI. Tu ima 3 moguće varijante tempomata za moje godište...

Uglavnom ne može jednostavno da bude plug and play zamena delova kod francuza izgleda...

ps. to godište koristi VAN magistralu za komunikaciju, obrati pažnju da ako ti pričaju o verziji za CAN magistralu to sigurno ne odgovara tvom autu. Još nešto ako ti ponude polovni BSI uz ručicu imaju u vidu da je BSI uparen sa ECU i svako rasparivanje pravi priličnu problematiku oko instrument table i može da dovede do blokade.

DAM broj je ođštampan na nalepnici na A stubu sa strane vozača. Broj koji vidiš je kodiran pa ti treba i dekoder da broj pretvoriš u odgovarajuči podatak proizvodne nedelje koji je potreban pri naručivanju delova.

Ako nešto nisam dobro pohvatao ne zameri, nisam imao problema sa elektronikom na mom pugu pa uglavnom su posredna tudja iskustva rešavanja.

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Servis - Razno

Post od Momčilo » 24 Jun 2020, 09:32

Somi, ako budeš trazio polovni, javi se u pp da ti dam kontakt od momaka iz Stepojevca koji imaju sve i svasta za Peugeot.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


markoue
Postovi: 907
Pridružio se: 21 Nov 2016, 15:56
Garaža: Passat B7 2.0 TDI, PUG 307 1.6 16V

Re: Servis - Razno

Post od markoue » 24 Jun 2020, 10:06

Nisam znao za ovih 7 podtipova sto kaze Ljubitelj, ali najbolja opcija ti je da odes na neki otpad (mozes i u Stepojevcu, ja licno sam isao kod coveka iz Borce) i da ti oni ugrade.
Prodaju se te kuglice i prstenovi za 1000 dinara, ali mislim da je pipav posao za nas koji se ne bavimo time. Imas na yt ceo tutorial, mislim da je naziv klipa: COM2000 repair.
Сад му није ништа...

Odgovori