Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Servis - Razno

Post od nidza » 02 Dec 2019, 08:19

Trebalo bi da može sijalica samo da se zameni, odnosno samo balast, ako je to kvar (manje verovatno).

Pronađi samo tip sijalice (D2S, D3S...), kupi par i vidi na YouTube kako se menja ga tvoj automobil, ako planiraš sam da menjaš.



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Servis - Razno

Post od GJSenna » 02 Dec 2019, 08:33

Moze da je samo sijalica. Zna li neko koliko kosta takva sijalica i da li moze da se stavi malo jaca od ove originalne ili ne?
Slika

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 02 Dec 2019, 08:51

Vidim na Siluxu da su D2S od 1.200 din do 14.000 din. Ovu drugu vrstu D3S ne vidim da imaju u ponudi...

Moram ovih dana da pogledam koja je tacno moja pa da zamenim. Ne bih da me negde u pola noci ostavi coravog na jedan far.... :(

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Servis - Razno

Post od Heinz » 02 Dec 2019, 09:14


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 02 Dec 2019, 09:28

Bravo :)

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Servis - Razno

Post od HKS » 03 Dec 2019, 01:17

Dare4x4 je napisao:Nema farbanja ni pod haubom, a kamo li odozdo :D Evo Hyundai zaštićen samo u zonama gde direktno točkovi bacaju - duž pragova i delimično u blatobranima ali prvo montirali korube, pa onda zafarbali nepokriveni deo. Sredina patosa, tunel - samo siva osnovna!

Slika

Slika
Ovdje idu zastitne plastike. Ako ih i30 ima, ne vidim razlog da Tucson nema.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 03 Dec 2019, 19:33

ali prvo montirali korube, pa onda zafarbali nepokriveni deo.

pa napisao je, ja cak i ne znam automobile koji ih nemaju u danasnje vreme a i mnogo ranije je vecina kola to imala

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Servis - Razno

Post od TeaseR » 05 Dec 2019, 11:06

Palim auto ujutru pre 3 dana i prikazuje mi gresku za rashladnu tecnost. Otvorim haubu, odvrnem poklopac i vidim da fali dosta. Dolijem ja antifriz, vozim normalno ceo dan, parkiram uvece i sledece jutro opet prijavi gresku. Bilo suvo vreme, pomerim auto i vidim ispod baricu. Dolijem opet i trudim se da pratim nivo tecnosti nakon voznje i dodjem do zakljucka da je u toku voznje sve ok, samo dok auto stoji, curi tecnost.

Otisao juce kod majtora, on pogledao, stavio auto na dizalicu, davao gas, nista ne curi. Kaze, moguce da je do EGR-a, da pusta vodu. Ja se sad ne razumem nesto mnogo u sve to, pa reko da pitam ovde, da li je moguce da je do EGR-a, da tu curi? Citao sam po forumima, moze biti do dihtunga glave motora, moze biti neko crevo, nekako mi vise ima logike da je to nego EGR. Mozda moze biti hladnjak EGR-a?

Da li je neko imao slican problem? U pitanju je 1.6 TDI motor 2010god.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23800
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dragvorl » 05 Dec 2019, 12:01

Curio je hladnjak egr nekom ovde, ali davno je to bilo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Servis - Razno

Post od TeaseR » 05 Dec 2019, 13:05

Mora li da se menja ceo EGR ili moze nekako da se ugasi/premosti? Majstor nije siguran da je to problem, a ne bih bas da dam tolike pare, pa da na kraju ispadne da je nesto drugo...

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 05 Dec 2019, 16:22

Imao slican problem, gotovo isto ponasanje.
Pumpa za vodu je crukala kap po kap ali samo kada tokom hladjenja sa radne temperature.Dok auto stoji hladan ili se vozi vruc apsolutno bez problema.
Posto je pumpa odradila dobar posao sa svojih 229,000km zamenio sam je.
Ovo se inace primetilo nekih 5-6 dana nakon sudara pa je moguce da je ostecenje tada i nastalo tj negde naprsla.

U tvom slucaju moze i da pusta na EGR sistemu, tacnije na hladjnjaku kao sto je pomenuto. Kolko se secam kod VW se sve menja u kompletu, ceo sistem i tako kupuje tj nema popravke samo ostecenog dela.

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Servis - Razno

Post od TeaseR » 05 Dec 2019, 18:03

Jebes mi sve ako budem kupio auto stariji od 3 godine sledeci put...

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 05 Dec 2019, 18:15

ljubitelj je napisao:
05 Dec 2019, 16:22
Imao slican problem, gotovo isto ponasanje.
Pumpa za vodu je crukala kap po kap ali samo kada tokom hladjenja sa radne temperature.Dok auto stoji hladan ili se vozi vruc apsolutno bez problema.
Posto je pumpa odradila dobar posao sa svojih 229,000km zamenio sam je.
Ovo se inace primetilo nekih 5-6 dana nakon sudara pa je moguce da je ostecenje tada i nastalo tj negde naprsla.

U tvom slucaju moze i da pusta na EGR sistemu, tacnije na hladjnjaku kao sto je pomenuto. Kolko se secam kod VW se sve menja u kompletu, ceo sistem i tako kupuje tj nema popravke samo ostecenog dela.
Toliko kilometara da vozis a da ne zamenis pumpu? Kazes da menjaj kociono ulje na 2 godine.
Ja sam video pumpe koje su se posle 70000km raspadale.

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 05 Dec 2019, 18:40

Da, toliko kilo,metara a i tada ne bih menjao da se nije pojavilo to kapanje.
Pumpa je iz fabrcike ugradnje, prozvodjac je koliko znam Hepu a inace nije ni predvidjena zamena.
Uobicajeni radni vek za ovaj model pumpe je oko 350,000km, barem tako kazu mnogobrojna iskustva drugih vlasnika.

Na ovoj skinutoj nema lufta u lezaju, nema nikakvih vidljivih tragova da ej bilo sta osteceno ali eto imala je problem u toj fazi hldajenja motora nakon voznje.

U pitanju je Volvo benzinac, i to je jedini put da sam menjao pumpu od 3 koja sam sam imao. Ostala dva su presla 250+k sa originalnom pumpom bez zamena.

Nisam lako ni nasao zamensku pumpu da kupim ovde, slabo ko je ima na stanju...kazu ne trazi se (citati ne kvari se) a malo je i tih vozila. Na kraju sam kupio neku jeftilen italijansku, cini mi se placena oko 50 evra samo. Cak sam i ime zaboravio, koje sam prvi put tada cuo.

Mogu da pogledam koja je marka ako je bitno.


Da. kocionu menjan pod obavezno na 2 godine, meni je to podjednako vazno kao zamena ulja u motoru.

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Servis - Razno

Post od TeaseR » 07 Dec 2019, 16:22

Ima li neko preporuku za dobrog majstora na teritoriji Beograda koji moze da utvrdi zasto curi rashladna tecnost?

Verujem da postoje neki alati ili metode kojima se to moze utvrditi.

Odgovori