Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 20 Maj 2022, 09:33

guzva je napisao:
19 Maj 2022, 22:43
Da li bi zamena dihtunga dekle resila ovaj problem ili je pak nesto drugo po sredi i kako ovaj problem resiti?
vrlo verovatno da odatle dolazi ulje

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Servis - Razno

Post od Dare4x4 » 20 Maj 2022, 09:58

Hvala puno.
Rekao bih, jako glupo rešenje. Zar nisu mogli i taj jedan čip da integrišu u radio kad su već sve komande ostavili ...
BigMazzy je napisao:
19 Maj 2022, 23:15
Dare4x4 je napisao:Ljudi, može mala pomoć?
Probali smo da uparimo telefon sa radiom u bmw-u e91 2007.
Pratili smo klip ali radio neće da pokaže ekran kao na 00:50 sekundi klipa.



Inače isti je radio, ima taster sa slušalicom na sebi, a ima i na volanu.

Da li neko zna šta da mu uradimo kako bi se ponašao kao na klipu?
Нема блутут модул. Постоје те верзије професионал али са и без БТ модула. И ја сам имао исто тај "проблем" , постоје све команде, припрема, ал нема БТ.
Мораш имати тзв MULF модул, он се налази у гепеку иза задњег седишта испод тепиха, тамо где је резервни точак или сет за репарацију. Без њега ништа. Ако постоји у ауту онда је врв цркао.
Гуглај "BMW MULF".

Sent from my DN2103 using Tapatalk

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 861
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Servis - Razno

Post od pegazbre » 23 Maj 2022, 19:14

Ford S-Max 2.0 TDCI. Na nekih 1800-1900 obrtaja cuje se kao tiho ujanje iz motornog prostora, cim su obrtaji manj ili veci ono nestaje i desava se i kad rastu obrtaji i kad opadaju ali samo u tom malom opsegu. Jako lako se primeti jer je to u 3-coj nesto manje od 50km/h sto je brzina gradske voznje kojim najvise i idem.

Turbina proverena na vise mesta, nije masna (sem uljnih para), creva su navodno dobra, nema ujanja/pistanja kad se daje gas jedino mi je jedan od majstora rekao da se cuje turbina ali tek kad zacepe auspuh sto ne znam koliko je merodovno!?! Jedan od majstora rece da se cuje strujanje vazduha kroz usisnu granu. Auto inace povlaci oscekivano za auto od 140hp i 1700kg tezine.

Meni najvise deluje da je neki pocetni siptom turbine jer ona i krece da 'puni' malo ispod tih obrtaja mada od 4-tiri majstora koji su slusali, samo jedan rece da je turbina.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 23 Maj 2022, 21:40

cim je to tiho onda nije ni bitno, znaces kad turbina pocne da se cuje

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 861
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Servis - Razno

Post od pegazbre » 23 Maj 2022, 21:48

Tako su mi i rekli ova trojica...ili ce ti trositi ulje, pad performansi ili ce se toliko cuti (poput fena koji ubrzava) da ces morati pojacavati muziku.

Jedino me taj cetvrti bacio u rebus sa tim sto kad zacepe auspuh u nabiju pritisak u izdovu kazu da se tad cuje turbina a to mi ne deluje kao realna situacija osim ako je DPF totalno zabetoniran sto kod mene nije.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 25 Maj 2022, 07:45

Ne znam za tu proveru sa zapusenim izduvom i prvi put cujem ali mislim da nesto i mora da se cuje kad nema gde da duva motor a i ima toliko drugih znakova lose turbine da je prosto nemoguce ne provaliti ih. Kad sam nosio na reparaciju turbinu sa mog prethodnog auta koja inace nije davala nikakve zvucne signale niti je auto dimio, lose isao i sl. vec je osovina dobila luft i impeleri su bili osteceni pa sam resio da je sredim jer sam dobio drugarsku cenu za reparaciju, majstor mi je rekao da bi takva turbina mogla da gura bar jos 20k km bez problema.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 861
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Servis - Razno

Post od pegazbre » 25 Maj 2022, 08:00

Pa ja verujem da kad bi skinuli turbinu sigurno bi nesto nasli za zamenu cak i ako nema konkretnih siptoma jer auto je 2014-to godiste a na satu je 178.570km pa cak i da su pravi nesto na turbini je pocelo da odlazi samo jos nema izrazenih siptoma. Povlacim paralelu sa pumpom visokog pritska koju sam vec reparirao.

Kako si ti znao da moras turbinu da nosis na servis a nisi imao nikakve siptome? Da li si preventivno nosio na pregled pa onda saznao za probleme? Gde si nosio, odnosno ono sto mene zanima da li tvoj majstor skida turbinu i salje negde ili ides negde i oni sve obave.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2302
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od Skipper » 25 Maj 2022, 08:40

Kakav je vw 1.4 tsi motor od 140 ks, 2007. godište? Jel troše ulje?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 861
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Servis - Razno

Post od pegazbre » 25 Maj 2022, 09:11

pegazbre je napisao:
25 Maj 2022, 08:00
Pa ja verujem da kad bi skinuli turbinu sigurno bi nesto nasli za zamenu cak i ako nema konkretnih siptoma jer auto je 2014-to godiste a na satu je 178.570km pa cak i da su pravi nesto na turbini je pocelo da odlazi samo jos nema izrazenih siptoma. Povlacim paralelu sa pumpom visokog pritska koju sam vec reparirao.

Kako si ti znao da moras turbinu da nosis na servis a nisi imao nikakve siptome? Da li si preventivno nosio na pregled pa onda saznao za probleme? Gde si nosio, odnosno ono sto mene zanima da li tvoj majstor skida turbinu i salje negde ili ides negde i oni sve obave.
Da se nadovezem na jutrasnji post. Danas na putu do posla sam bas obratio paznju na zvuk (ujanje) i izgleda da se javlja samo dok je hladan auto tacno tu negde oko 1900 obrtaja i lako se reprodukuje i na leru. Cim su obrtaji manji ili veci nema zvuka a kad se auto ugreje nema ga uopste ili je gotovo neprimetan. Inace zvuk dolazi tu negde ispred vozaca i slabije se cuje ako se sedi na suvozacevom mestu. Sa te strane motornog prostora (desna strana kad se gleda u motor) se nalazi vakum pumpa, pumpa visokog pritiska (vec reparirao) i iza nje turbina i to je jedino sto se "okrece" sa te strane. Ne verujem da je do creva jer bi se onda culo uvek i kad je hladno i kad je toplo a i pregledavana su pre par meseci.

Deluje mi kao pocetni siptomi turbine ne znam da li bi se ovako cula vakum i pumpa visokog pritiska.

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Servis - Razno

Post od guzva » 25 Maj 2022, 09:24

OMP je napisao:
guzva je napisao:
19 Maj 2022, 22:43
Da li bi zamena dihtunga dekle resila ovaj problem ili je pak nesto drugo po sredi i kako ovaj problem resiti?
vrlo verovatno da odatle dolazi ulje
Na moju zalost ne dolazi odatle vec izmedju prostora glave cilindra i rama bregasteSlika
I sada da bi se samo stavila opet ta diht pasta mora ceo motor da se razubci skinu bregaste sve to lepo ocisti i vrati na svoje mesto! Ma bravo konstruktori VW! Ovo je cist primer kako da ljude vracaju u servis...

Evo ovde ima covek sve lepo napisao... pa ako nekom bude ne daj Boze trebalo...
https://www.audiworld.com/forums/a6-s6- ... a-2987300/


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 25 Maj 2022, 09:41

jbg zakacila te skuplja i komlikovanija varijanta

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Servis - Razno

Post od guzva » 25 Maj 2022, 09:47

Imam jos 8k do velikog servisa tako da nista ne diram do tad pa na velikom sve o jednom trosku ima da odradim.

Samo i dalje ne mogu da shvatim zasto su oni u opste to tu stavljali, dokle vise te konstruktorske igrarije zasto jednostavno kada moze komplikovano. Proklete pare je**le ih pare i motori i sve u tri lepe.

Lepo kaze moj kum, samo Japanac atmosferac benzinac ovo ostalo tesko sr**e i covek je u pravu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 25 Maj 2022, 09:52

pegazbre je napisao:
25 Maj 2022, 08:00


Kako si ti znao da moras turbinu da nosis na servis a nisi imao nikakve siptome? Da li si preventivno nosio na pregled pa onda saznao za probleme? Gde si nosio, odnosno ono sto mene zanima da li tvoj majstor skida turbinu i salje negde ili ides negde i oni sve obave.
Skinuo crevo sa tubine i prekontrolisao stanje impelera i osovine, 1.6hdi pa je turbina na izvolte i lako se proveri mada i kod drugih turbina se isto tako moze uraditi samo sto treba dizalica ili kanal i malo vise posla da se dodje do turbine zavisno od modela auta i gde je tubina postavljena. Ali tu se najbolje vidi stanje, neki radijalni luft mora da postoji kod svake turbine jer nisu nove, ne sme biti toliki da impeler kaci u kuciste (tada i sama tubina proizvodi zvuke grebanja, skrpianja i sl. a i vidi se ostecenje na kucistu i impelerima) a aksijalni luft ne bi smeo uopste da postoji, takodje ni impeleri ne treba da budu osteceni, iskrivljeni, okrzani, sa naslagama i sl. kao ni da ima mnogo ulja kad se skine crevo, tragovi ulja treba da postoje jer opet kazem nije nova turbina ali ne nesto puno. Vidjao sam tubine gde kad se skine crevo bude puno ulja i maltene pocne da curi a u samoj turbini haos od masnoce da se jedva vide impeleri.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 25 Maj 2022, 09:58

guzva je napisao:
25 Maj 2022, 09:47


Samo i dalje ne mogu da shvatim zasto su oni u opste to tu stavljali, dokle vise te konstruktorske igrarije zasto jednostavno kada moze komplikovano. Proklete pare je**le ih pare i motori i sve u tri lepe.

pa nije takvo resenje samo kod tog motora, cak i kod juga kad ti ode dihtung na kucistu bregaste moras da razupcis motor da bi ga zamenio, jednostavno tako je kod vecine kola reseno dihtovanje male glave kako je jos zovu i glave motora samo sto je dihtung tog dela uglavnom odavno izbacen pa se ide na silikon...bitno je da se sve lepo ocisti i koristi kvalitetan silikon sto nekad majstori ne odrade kako treba pa opet slini.

guzva
Postovi: 144
Pridružio se: 07 Nov 2021, 01:20

Re: Servis - Razno

Post od guzva » 25 Maj 2022, 10:11

Ne baca meni ulje na sve strane kod tog dihtunga bregaste, motor mi je ovako sve suv gde je taj dihtung. Nego sam pri promeni svecica primetio da u tim kanalima ima malo zapecenog ulja u sve 4 svecice i tacno se vidi da je doslo iz tog spoja tu gde su svecice.

Dobro ajde mogu da progutam to za taj dihtung oko motora ali mogli su makar gde stoje svecice sve to da bude iz jednog dela sto su sekli bezveze kanale za svecice! I sad zbog glupe paste koja traje 10 godina ti moras ceo motor da razubcis da bi opet stavio pastu.
Po meni teska nebuloza.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Odgovori