Servis - Razno

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 13 Jun 2019, 08:42

abs ne moze sam od sebe da se aktivira ako ne stisnes kocnicu, lampica takodje nece da se pali ako se abs aktivira vec samo ako je u nekom problemu.... obzirom da si pomenuo klimu, pao broj obrtaja jer si na leru, klima radi i opterecuje motor koji je ionako slabasan, a kompresor klime je mozda u problemu pa kad su tako mali obrtaji motor ga ne pokrece dovoljno i onda sam kompresor gubi snagu i podrhtava....MOguce da kompresor ima neki problem da tesko vrti pa se medjusobno guse i motor i on kad je opterecenje, slicni simptomi se desavaju kad je kompresor u kvaru ili remenica samo sto se onda desavaju stalno na leru....
Probaj opet da isceniras istu situaciju sa i bez klime, ako se isto desava onda def kompresor nesto zeza.
Sta mi jos pada na pamet, tako kad upalis klimu a motor je na leru, logicno je da malo padnu obrtaji ali ECU bi morao brzo to da prepozna i posalje podatke o povecanju goriva da bi motor na leru mogao da radi kako treba sa jednim potrosacem vise jer kompresor nije bas tako malo opterecenje posebno kod slabih motora, e sad mozda iz nekog razloga ECU nije odreagovao dovoljno brzo

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Servis - Razno

Post od passenger » 13 Jun 2019, 08:53

:klanjamse: eto ti objasnjenja

I ako imas ESP, onda imaš i ASR
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Servis - Razno

Post od stefankmn » 13 Jun 2019, 12:10

Jel zna neko koliko se otprilike naplacuju ruke za demontazu/montazu usisne grane (opel insignia). Veliki je to posao, treba razupciti auto, poskidati dosta delova, alternator itd.
Pa otrpilike da znam kolko moze majstor da uzme. Da mi takodje ne lupi neku nenormalnu cenu

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 13 Jun 2019, 13:12

to ti je relativna stvar zavisi do majstora do majstora kao i od gradova

Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 13 Jun 2019, 15:04

Hvala druze na odgovoru. Skoro sam zamenio kompresor i ovaj je bas dobrom stanju. Sta znam. Sta mi se takodje isto desava. Kad upalim klimu i polazim iz mesta i ubrzavam cuje mi se vuzdanje. Inace klima odlicno hladi sad. Da li moze uzrok ovoga da bude i los PK spaner? Nije menjan bas dugo. To jedino nisam zamenio.
Probacu opet da istestiram to. Ulica je bas strma i treba bas jako kocenje.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 13 Jun 2019, 15:48

svasta moze biti, probaj ti vise puta isto to i vidi sta se tacno i kad desava da ne pisemo na pamet

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Servis - Razno

Post od somi-car » 13 Jun 2019, 21:36

Mogu i lezajevi na kompresoru da "melju" i da ti proizvode slican zvuk.

Npr meni su se lezajevi na alfi culi. Sada posle udesa nakon ponovnog punjenja vise se ne cuje taj zvuk. Ocigledno je mesavina u sistemu bila losa.

Kompresor moze skroz da ti zakoci remenicu sa elektro magnetom do te mere da ti se kais usija od toplote. Meni se to na Astri desilo davno.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Servis - Razno

Post od dag81 » 13 Jun 2019, 22:26

Svaka remenica kompresora je oslabljena, bas iz tih razloga. Ako kompresor zariba puca i nastavlja da se okrece dalje nezavisno od kompresora.
Remenica alternatora vec moze da napravi cirkus.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Servis - Razno

Post od Heineken » 13 Jun 2019, 22:38

stefankmn je napisao:
13 Jun 2019, 12:10
Jel zna neko koliko se otprilike naplacuju ruke za demontazu/montazu usisne grane (opel insignia). Veliki je to posao, treba razupciti auto, poskidati dosta delova, alternator itd.
Pa otrpilike da znam kolko moze majstor da uzme. Da mi takodje ne lupi neku nenormalnu cenu

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Verivatno je isti cirkus kao na 1.9 jtdm 16v tako da racunaj do 10 crvenih. Raspon cena za koje ja znam da su uzimali ljudima je od 6-7 do 10 hiljada , a ako vadis klapne penje se do nekih 14-15 hiljada. Opet sve zavisi od majstora kao sto kaze OMP

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Servis - Razno

Post od stefankmn » 13 Jun 2019, 23:47

Ne vadim klapne. Tako i ja nesto ocekujem, nekih 10k

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Nestado
Postovi: 749
Pridružio se: 20 Avg 2015, 13:00

Re: Servis - Razno

Post od Nestado » 14 Jun 2019, 00:02

somi-car je napisao:
13 Jun 2019, 21:36
Mogu i lezajevi na kompresoru da "melju" i da ti proizvode slican zvuk.

Npr meni su se lezajevi na alfi culi. Sada posle udesa nakon ponovnog punjenja vise se ne cuje taj zvuk. Ocigledno je mesavina u sistemu bila losa.

Kompresor moze skroz da ti zakoci remenicu sa elektro magnetom do te mere da ti se kais usija od toplote. Meni se to na Astri desilo davno.
Pa druze bas to sto pricas se i meni desilo sa starim kompresorom. Upalim klimu, posle 5 minuta cujem neko tiho cvilenje, auto mi sam zakoci i ugasi se. Stanem dam kontakt, iskljucim klimu upalim sve normalno. Otvorim haubu vidim kako nesto isparava. Odem do majstora upalimo klimu nista se ne deseva. Nema hladno, taj magnet se ne pomera. Danas nisam stigao da odem do majstora ali sutra idem. Da pogledamo sta je u pitanju. Hvala jos jednom, ziv bio.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Puzo81 » 15 Jun 2019, 16:08

Crkla baterija na daljincu od alfe 147. Stavio novu temu đoka, ne radi otklj/zaklj.

Da li treba neko uparivanje dijagnostikom posle zamene baterije pošto ono davanje kontakta i stiskanje tastera zaklj/otklj ne deluje :besan:

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Servis - Razno

Post od ljubitelj » 15 Jun 2019, 16:18

Uparivanje svakako, da li dijagnostickim uredjajem, da li nekom procedurom....predlazem da pogledas u uputstvo za upotrebu auta gde obicno pise ceo postupak zamene baterije korak po korak.
Ili nadjes na YT, guglu skracenim metodom saznavanja od nekoga ko ima isti model i godiste auta i opisao postupak.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7969
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Servis - Razno

Post od OMP » 15 Jun 2019, 17:20

Ako je samo baterija problem nema nikakvog uparivanja, stavis novu i mora da radi, menjao sam na obe alfe i na jos nekoliko automobila baterije i odmah je radilo...

Druga stvar ,ako se ne varam na kljucu od 147ice pstoji crvena lampica, da li je imas i da li svetli kad pristiskas tastere? ako svetli onda treba samo odraditi sinhronizaciju kljuca, ima neka fora ubacs u bravu valjda, das kontakt, drzis otkljuc/zakljuc i cekas da proradi, potrezi po netu ali mislim da je tako neka fora....

Ako nije ni to postoji i varijanta koja je cesta kod alfinih kljuceva da se odlemi neki ili vise kontakata u kljucu, usled losih tastera koji vrse pritisak na sampanu plocu i ostecuju kontakte, pa ljudi cesto misle da je baterija a u stvari ovo zeza....Takodje proveri ono limče u kljucu sto ide na bateriju hoce da se iskrini malo i izgubi kontakt, takodje ga malo ocisti ili osmirglaj.

Zadnja opcija je da se kljuc raspario sa centralom, ali onda ni motor ne moze da startuje, koliko kontam tebi samo daljinac ne radi a mozes da palis auto??? tako da se onda nije rasparilo, za slucaj da jeste treba ti CODE kartica kao jeftinija varijanta, ako nemas CODE karticu mislim da je bilo oko 50e ponovno iscitavanje i kodiranje.

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3249
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Servis - Razno

Post od Puzo81 » 15 Jun 2019, 20:13

Radio daljinac normalno do jutros, popodne mrtav, ne radi otklj/zaklj. Kupim novu bateriju, stavio i neće.

Kontakt baterije ok(limić) , rasklopio ključ mikroprekidači ok. Pokušao to kontakt pa otklj zaklj tasteri i neće. Normalno pali jer koliko znam transpoder(Rfid čip) u ključu komunicira samo sa imobilajzer kutijicom ispod volana i dalje motornim ecu-om.

Koliko sam pročitao negde na webu ključ posle zamene baterije izgubi sinhronizaciju sa Ecu-om centralne i mora preko dijagnostike opet da se upari.

Code nemam ali čitam to nisu ona dva coda koji je dobiju iz auto.

Ključ je sa 3 tastera, prerestajl 147ica, nema LE diodu. Odneću kolegi u firmi da proveri lemove i ovu novu bateriju, elektro genije je.

Odgovori