Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od nidza » 27 Jan 2024, 13:36

Ako ti je drag auto, sunđer se ne koristi. Postoje rukavice za pranje, džabalesku na AliE. Kad nije gužva na perionici napunim kofu penom, ispuškiram auto dobro da skine koliko može, onda lagano iz kofe po mokrom već autu rukavicama. Poželjno da imaš više komada za razne zone visine. Kupiš u raznim bojama, pa ih ne mešaš. Na taj način se baš dobro i brzo opere auto. Posle ispuškiraš penom još jednom, sa jednom rukom u rukavici i vidiš ako si negde promašio da tu pređeš. Nakon toga vosak i ispiranje mekom vodom. Po želji sušenje peškirom, ja to najčešće preskočim.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1962
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od 123456 » 27 Jan 2024, 17:05

Hvala.

Tako otprilike i radim. Samo ne znam zasto su oni programi destilovanom vodom posle voska. Zar nije poenta da vosak na kraju ostane, a ne da se ispere...ali to je verovatno da se auto ne bi brisao na kraju nego samo ispuškirao. Jer posle voska ostaju bele mrlje a posle destilovane ne bi trebalo.

Ali je ipak najbolje da se na kraju obrise krpom.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od pedja » 27 Jan 2024, 17:28

I kremica neka, hidratantna, na kraju :D

TapaT


N_L
Postovi: 479
Pridružio se: 16 Mar 2016, 06:59

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od N_L » 30 Jan 2024, 18:54

Milos je napisao:Standardno pranje je 2000 , za vece automobile je 2500 .
Ostale informacije nemam jer su stvar dogovora , slobodno okrenite Dzonija ili ga kontaktirajte putem socijalnih mreza .
Zakazivanje termina je obavezno .
Odradio pranje i za razliku od keramike i detailinga nisam bad zadovoljan.

Kad sam dosao na prvi pogled sija auto sve super, nisam ni zagledao, ali kad sam otisao i parkirao se na suncu vidjeh dosta propusta. Mozda to nije ukljuceno u obicno pranje, ne znam zasto ne bi bilo ali je glupo.


Aj da ne zalazim u sitnice ali nadjem flekice na haubu koje nisu skinute od insekta i sl, iznad sofersajbne na spoj po sredini ostalo prljavo. To i aj, ali mislim stakla da nisu ni dirana, pozadi vidim mrlje od dodira, sofersajbna sija se prasina na sunce iznutra itd.
Pa dolje, posto mi je garaza uska znam cesto nogom da dodirnem donji dio vrata i tu ostalo tragova kao i na gumu, kao da je samo predjeno krpom a ne nastojeno da se ukloni. Isto na druga vrata a tu je mnogo manje bilo prljavo kao i pozadi sica jer skoro nikad ne vozim ljude iza a ono ostane trag na poledjini od cega god i makne se mokrom krpom.

Ne znam, nije problem ni vise platit al za 5e u Pg sam dobijao isto ili bolje ranije, dobro racunam i tamo da je skuplje sad al i dalje je 10tak e i manje poredjenja radi a nijesam nalazio previse propusta a i manje ti je "zao" no kad duplo platis a bude tako.

Svakako sam kasno vidio i ne bih se ni vracao da ispravljam, sam cu to krpom i vodom, al cim otopli moci cu ispred garaze da perem sam pa sve fino natenane, sad je hladno previse za pranje napolje i ledena voda. Ionako tih sat vremena u kaficu ili djegod isti mi je matrak i da sam cistim, taman korisnije se osjecas.

Vidjecu za iduci put dje cu dok je jos ovako hladnije, bolje onda nedje jeftinije ako isto operu samo da ne koriste sundjer ili istu krpu za sve i dobro je to.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Milos » 04 Feb 2024, 12:41

Prenecu Dzoniju tvoje utiske , mada si mogao i sam slobodno da mu to kazes , verujem da bi ti sve ispravio ako je nesto preskocio .
Jako je uvidjajan u odnosu sa musterijama i reklamacijama .
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Dzoni_m
Postovi: 1714
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Dzoni_m » 05 Feb 2024, 15:37

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od BRABUS » 06 Feb 2024, 23:11

Jel ima neko preporuku za krpljenje koze na sedistima, treba mi jedna poderotina 0.5x0.5 cm da se sredi

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Milos » 06 Feb 2024, 23:14

Nemam licna iskustva , ali mislim da je Rotor isao kod ovih https://realsystem.rs .
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od BRABUS » 06 Feb 2024, 23:16

Ovako izgleda. Hvala @@Milos
Prikačeni fajlovi
Screenshot_20240206_231510_Acrobat for Samsung.jpg
Screenshot_20240206_231510_Acrobat for Samsung.jpg (26.75 KiB) Pogledano 845 puta

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Milos » 06 Feb 2024, 23:19

Sredice se nemoj da se brines :)
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

ftj
Postovi: 13042
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od ftj » 06 Feb 2024, 23:27

Mozes ili da menjas ceo taj deo ili da radis farbanje koze. Farbanje je lakse al u tom slucaju se izgubi sama struktura koze i na dodir to vise ne bude fabricki jer si zapravo izgubio taj zadnji sloj i zamenio ga farbom. Mada za ovako malo ostecenje mozda je ipak bolje farbanje.

Preporuka za menjanje koze je autotapetarija_komanda ili sova bezanijska kosa a za farbanje ovaj real sto rece milos ili autocentarkolaz_beograd

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od BRABUS » 07 Feb 2024, 00:32

Hvala @ftj - farbanje je bolje jer je jako mala oderotina a ostatak sedišta je u odličnom stanju

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 449
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od BRABUS » 25 Feb 2024, 14:27

Milos je napisao:
06 Feb 2024, 23:14
Nemam licna iskustva , ali mislim da je Rotor isao kod ovih https://realsystem.rs .
Hvala na preporuci, momci su mi odradili detaljno ciscenje i popravku ostecenja i poderotina. Ne mogu dovoljno da ih nahvalim koliko su dobar posao uradili. Auto je bukvalno kao nov.

Cene su razumne za obim posla a drze se i rokova koje dogovorite. Plus dok je auto tamo mogu da vam odrade njihovi spoljni saradnici razlicite stvari (zatamljivanje stakala, poliranje, itd)


Evo link za instagram njihov, mozete da vidite kako i sta rade
https://www.instagram.com/realsystemrs? ... Rnc3AwY28y

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od DukeNS » 02 Mar 2024, 23:38

Juče sam posle baš dugo vremena ostavio auto u perionici. Iskreno se ne sećam koliko je zadnji put koštalo, ali kad sam čuo cifru od 1.500 za mali Klio, malo sam se zagrcnuo i shvatio da je bolje da ga sâm operem.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7263
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od dag81 » 03 Mar 2024, 08:23

Ako je perfektno opran ok je cena, iako visa. Platio bih toliko, ali da ne brisem za njima.
Licno izbegavam perionice, jer mi se uvek desavalo da usvinje unutra, da li ispricaju tablu sjajajom, umuse stakla, km sat... Poslednji put sam vozio na pranje kada mi je "majstor" namazao cd plejer mlekom i od tad nije citao CDove, neka 2006ta bese. Ja to ne volim i volim sam da obrisem i usisam.
Plus ostavi, cekaj, popravi, lakse mi sam.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Odgovori