Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19329
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Heinz » 02 Maj 2024, 22:28

DukeNS je napisao:
02 Mar 2024, 23:38
Juče sam posle baš dugo vremena ostavio auto u perionici. Iskreno se ne sećam koliko je zadnji put koštalo, ali kad sam čuo cifru od 1.500 za mali Klio, malo sam se zagrcnuo i shvatio da je bolje da ga sâm operem.
Nemam perionicu, ne volim da plaćam skupo, ali jednostavno mi se čini da nema računice ni sa tom cenom.
Do skoro je bilo ovde u kraju 1000 din, sad je 1200. Da čovek ne pere sam i da nije njegov lokal, ne znam kako bi mu se isplatilo.

GiDrA
Postovi: 5
Pridružio se: 13 Jan 2024, 08:40

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od GiDrA » 14 Maj 2024, 21:22

sebekkg je napisao:
27 Jan 2024, 12:57
Odradi dva puta penu. Prvo pena, nek ostoji malo da uhvati prljavstinu. Onda ispereš pa ponovo pena. Samo onda dobra mf krpa za pranje i istrljaš auto dok je pena na njemu i lagano. Ako hoćeš da ipak imaš manje rada onda mora blago poliranje, pa keramika da bi ti bilo dovoljno da samo koristiš penu i ispiranje, bez krpe.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
Jos kad bi imali neku samousluznu gde bi dozvolili/bilo ok da se kod koriscenja aktivne pene koriste sopstvene mf,sundjeri ili rukavice…
Npr kod Obilica (Gospodara Vucica) bas eksplicitno pise da nije dozvoljeno zadrzavanje u boksovima i pranje sopstvenim krpama, sundjerima itd.

Vrlo rado bih primenio tvoj savet, ali najgore mi je da me teraju iz perionice zbog rukavice za pranje i koriscenja njihove aktivne pene… bas jadno.

Jer se sada vec stvara neka vrsta skrame od prljavstine koja se ne moze skinuti beskontaktnim pranjem i trazi ipak kontakt pranje.
Par pranja posle klasicnog kontakt pranja i moze na samousluznim, ali posle trazi “reset” u vidu pranja sa kontaktom.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6892
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od blaugrana » 14 Maj 2024, 21:35

Idi kasnije ili rano ujutro kada nema nikog.
Nekad sam znao da odem u 2h ujutro da perem auto :)

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk



Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14245
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od pedja » 14 Maj 2024, 21:43


GiDrA je napisao: ...bas jadno...
Da, zamisli da si vlasnik perionice, gde se vreme naplaćuje, a neko ti dođe i detaljiše...

Ne samo to, i drugi čekaju da operu.

Takav je koncept.

Kao da kažeš taksisti: "E, stani ovde, ali neka ne kuca sat, idem samo da odradim trening, pa ćemo nazad".

--
Ja bih napravio opciju: trljaj koliko ti volja, ali samo ukoliko je žeton ubačen i vreme teče, pa udri.

U suprotnom, nađeš sebi plac i kompresor, pa lagano.



TapaT


Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7278
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od dag81 » 14 Maj 2024, 22:23

To je i napisao, da se ne bi osecao lepo da ga neko istera do trlja.
U neko gluvo doba noci, kad nema guzve, mislim da to ne ti pravili problem.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


GiDrA
Postovi: 5
Pridružio se: 13 Jan 2024, 08:40

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od GiDrA » 14 Maj 2024, 22:32

Mislio sam jadno, u smislu moj osecaj da bi se jadno osecao… inace odlazim i u 23:00 i 23:30 pa se nisam usudjivao da to odradim, i ako bukvalno od 6-7 linija (boksova) budu zauzete mozda 1-2 linije.

Ja se stresiram i oko prskanja sopstvenog onog za insekte, da ne pravim neku potencijalnu guzvu, dok deluje 1-2 minuta…

Pa cak sam i to mislio, ubacim zeton bzvz i dok traje to da odradim sa rukavicom.
Cak sam uzeo i neku kao palicu na koju sam navukao rukavicu za pranje, da mogu krov ceo da dohvatim, a da se pritom ne bih ceo umazao u aktivnu penu od vrata, bokova itd. :)
Poslednja izmena od GiDrA u 14 Maj 2024, 22:35, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14245
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od pedja » 14 Maj 2024, 22:34

Bolje onda rano izjutra, bolje se vidi za pranje. Srećno :)

TapaT


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10429
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od sebekkg » 14 Maj 2024, 23:43

GiDrA je napisao:Mislio sam jadno, u smislu moj osecaj da bi se jadno osecao… inace odlazim i u 23:00 i 23:30 pa se nisam usudjivao da to odradim, i ako bukvalno od 6-7 linija (boksova) budu zauzete mozda 1-2 linije.

Ja se stresiram i oko prskanja sopstvenog onog za insekte, da ne pravim neku potencijalnu guzvu, dok deluje 1-2 minuta…

Pa cak sam i to mislio, ubacim zeton bzvz i dok traje to da odradim sa rukavicom.
Cak sam uzeo i neku kao palicu na koju sam navukao rukavicu za pranje, da mogu krov ceo da dohvatim, a da se pritom ne bih ceo umazao u aktivnu penu od vrata, bokova itd. :)
Nemaš razloga, ja to radim što kažu i ostali predveče kada nema ljudi ili ako ubodem da je prazno kad je neki praznik. Ako je gužva i ne svraćam da perem osim ako je baš nešto neophodno.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

Odgovori