Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Momčilo » 29 Jan 2022, 17:42

Novi Sad, Temerinska. :)

EDIT: Mislio sam na pranje spolja samo.

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od TeaseR » 29 Jan 2022, 18:02

Perionica kod crkve u vojvodjanskoj mislim da je 160 ili 180sec. Ona na bezaniji gore kod meka, isto je 160 bila prosli put ako nesto nisu promenili. Uglavnom, bez 400-500din ne mozes oprati auto kako treba, bez usisavanja unutra. A onda mi je bolje da dam 900-1000 i da ga olizu lepo kako treba.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Darko » 29 Jan 2022, 18:51

Rucno pranje od 1000 din.

Slika

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od noodles » 29 Jan 2022, 19:10

Ja sam prošle nedelje napokon isprobao ovu samouslužnu kod sport. centra Banjica, zbog aktivne pene.
Mogu da kažem da je vrlo dobra. Ja na žalost od kupovine auta do danas nisam ni jednom kršteno oprao auto (pranje mikrofiber sunđerom + brisanje), već sam sve vreme samo puškirao i to bez brisanja. I na autu sad imam sloj prljavštine koji ne može više da se skine puškom i to je na nekim delovima baš vidljivo.
Međutim, "svežu" prljavštinu je ova aktivna pena vrlo dobro skinula.
Žeton je 100din, trajanje 2min.
Postoji posebna puška za aktivnu penu. Ispucao sam jedan žeton samo na tu penu, sačekao 1-2min, pa onda ponovo oprao toplom vodom + mikro prah pena (standardni 1. program na svim samouslužnim) i onda isprao sa onom demil. vodom sa "visokim sjajem" ;)
Koliko sam primetio, svi koriste aktivnu penu i onda spiraju samo demil. vodom.
Da živim u tom kraju ili da mi je usput, stalno bih tu prao. Ima baš dosta mesta, a pošto je kod sport. centra Banjica, ima dosta mesta i za brisanje auta ko hoće.
Aktivne pene ima baš dosta, pa recimo neko može da je i iskoristi kao "lubrikant" da neke delove dodatno obriše mikrofiber rukavicom, bez da ne izgrebe lak.

Slika

Danas sam sprao blato od vožnje prethodne nedelje kod mene u kraju, žali bože više ove perionice, onaj prvi program nit tople vode, nit pene... sve su isfušerisali.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

kami
Postovi: 932
Pridružio se: 28 Avg 2012, 16:25
Lokacija: bg

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od kami » 29 Jan 2022, 19:14

Aktivnu Penu koristim na perionici u severnom bulevaru. Napisah da zadnjih par meseci koristim samo vodu za pranje auta i bez brisanja, a tako će ostati do marta sigurno, a onda ide na detaljno pranje. Mikro prah, ispiranje, aktivna Pena, rukavica i ispiranje. Mislim da će mu biti dovoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 767
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od AleksandarAca » 29 Jan 2022, 19:19

Da Severni bulevar je odlicna perionica. Primetio sam da nema neke razlike kada se koristi aktivna pena u kombinaciji samo sa ispiranjem, bez pranja sa mikroprahom izmedju.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Dare4x4 » 29 Jan 2022, 19:23

Da li je neko nekad primetio neka oštećenja na laku koja bi se mogla povezati sa hemijom iz samouslužne?

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od ikac2000 » 29 Jan 2022, 20:31

Nema sanse bez krpe i sundjera da se skine taj fini sloj, posebno ako prodje par meseci.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk


milosg
Postovi: 1480
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od milosg » 29 Jan 2022, 22:28

AleksandarAca je napisao:
29 Jan 2022, 19:19
Da Severni bulevar je odlicna perionica. Primetio sam da nema neke razlike kada se koristi aktivna pena u kombinaciji samo sa ispiranjem, bez pranja sa mikroprahom izmedju.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
U tom slučaju ne pereš toplom vodom? Iz mog iskustva sa više perionica, samo aktivna pena bez tople vode kasnije ne završava baš posao

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Heinz » 29 Jan 2022, 22:32

kami je napisao:
29 Jan 2022, 17:42
Gde je to tačno?
https://goo.gl/maps/EVyHPJ7LYo45G7VL7

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od OMP » 30 Jan 2022, 17:40

Zimi kako god operes auto dobro je, ja ga perem u usluznim perionicama, nikad ne brisem jer je voda demineralizovana pa ne ostaju fleke a vidim da mnogo ljudi brise posle pranja.
Drugar mi drzi usluznu per. i bas smo pricali na tu temu kaze nema potrebe brisati ako lepo speres penu, naravno kad je lepo vreme perem kuci detaljnije i sa trljanjem, to je pravo pranje.
Ja nesto imam "frku" od tih aktivnih pena, posebno me naplasio jedan drugar a kome su iz firme gde nabavlja te stvari rekli da strogo pazi na odnos mesanja te supstance sa vodom, najbolje se mesa na velike kolicine, tako je najsigurnije jer ako malo omasi procenat mesanja moze da sjebe farbu sto je jedan lik sto drzi perionicu i ucinio ali na srecu na svom autu kad je isprobavao, bukvalno mu matiralo 80% laka na autu, nisam video ali ovaj drugar jeste i ovaj mu rekao da je time upropastio boju. Ne znam sta je ruadio sa autom, navodno je moglo da se ispolira.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od pedja » 20 Feb 2022, 16:25

Perionica kod BN Boss-a mi definitivno najbolje opere felne, bez dodatnih sredstava za čišćenje. Zaboravih napisati kada sam skoro svratio.

-

Juče, predveče sam spičio na MV, od Pakovraća do BGa. Pokupio sam sve što leti. Sve je to lepo zapeklo noćas.

Malopre sam, pre puškiranja, iskoristio Motip sprej za uklanjanje insekata, koji sam imao u gepeku. Nije perfektno, ali je dosta bolje od pranja bez istog. Doduše, piše da se naprska - odstoji - prebriše i to je to. Ja sam sprao. Loše je to što zaboli prst od nanošenja.

Iskoristio sam i Astonish za felne. Lepo se operu, bez neke muke. Znao sam da će silne TV reklame iz detinjstva, za razna Astonish sredstva za čišćenje, kad tad uroditi plodom :D




TapaT


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Gazu » 22 Feb 2022, 16:13

Ljudi, ako u jednoj Ehrle auto perionici kupim žetone, da li onda te iste žetone mogu da istoristim i u drugoj perionici? Kapiram da su to sve različiti vlasnici tih perionica, ali da nabavljaju opremu tu nemačku ili koju već, pa da može žeton od jednog da se iskoristi kod drugog... Štaviše, kapiram da su žetoni identični. Jedino ne znam da li bi u takvom slučaju autoperionice imale način da "prebiju" nekako to što neko kod jednog plati žeton, a kod drugog ga iskoristi.🤔 Mogli bi imati neki sistem takav, al opet...

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Momčilo » 22 Feb 2022, 16:51

Ne može tako da se koristi.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2110
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Gazu » 22 Feb 2022, 19:32

Hvala! Imam tri žetona od neke perionice što mi se baš ne sviđa kako kod njih pere, pa sam se nadao da ću moći i negde drugde da ih iskoristim. No, koristiće i to kod njih.🙂

Odgovori