Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od pedja » 23 Feb 2012, 20:29

Gracias :pivo:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Ogi » 24 Feb 2012, 20:42

Da li je neko koristio ovu stvarcicu i kakvi su utisci ?

http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... yId_165527

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od MAD MAX » 24 Feb 2012, 21:32

Turtle Wax Ice Liquid Polish sintetički vosak koristim zdanjih 3-4 godine. Ništa se sa njim ne može porediti. Dobija se uz njega suđer i mikrofiber krpa za glancanje. Tako je otporan vosak da izdrži i par pranja. Inače obični tretiram prednji kraj auta pre daljeg puta posebno zbog buba i fleka, pa se poslle jako lako peru skorene bube. Kažu da se ne nanosi na staklo, a ja namerno to radim i kad vozim auto putem brisači po kiši jednostavno nisu potrebni. Njime tretiram i kacigu i vizir, pa čak i enterijer.
Inače proizvod nije baš jeftin, ali meni služi godinama. Neverovatno je sa koliko malo ove materije se može premazati auto. Nisam ništa bolje probao.
Evo linka http://www.turtlewax.com/product-detail.aspx?prodid=88
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Ogi » 24 Feb 2012, 21:41

Gde kupujes to cudo ?? Izgleda do jaja ! Ne mora ni da se trlja jako niti da se pritiska a moze i preko plastike i stakla ! :o

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od MAD MAX » 24 Feb 2012, 21:47

Kupio sam to u nekoj radnji koja prodaje boje, lakove, lepkove, poliše.... i cene se ne sećam ali nije bila baš mala. Mislim da ima da se kupi...
Naneseš suđerom lagano trljanjem. Dovoljno je par puta kanuti neku kap na suđer i dovoljno. U početku suđer zapinje, ali posle prvog prelaza leti, kad probaš ponovo. Pustiš mikrofiber krpu niz haubu i sama se svozi. Premažem i spoljne kedere, plastične farove i štop lampe (odlična zaštita za njih od Sunca)
Čak kad idem na dalji put, ostavim onako grubo bez glancanja priloženom krpom. I ubeđen sam da je buka vazdiha na autoputu u kolima smanjena a samim tim i otpor vazduha.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Nemanja » 25 Feb 2012, 04:11

Kako mislis traje posle par pranja? Zar vosak ne bi treba da traje oko 3 meseca i dosta vise pranja?

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Misha » 25 Feb 2012, 12:07

Jutros sam konacno oprao auto,bio je strasno prljav. Nisam ga prao vise od mesec dana ali sada se sija. :cool!: Jedva cekam da prodje zima,sneg se topi pa su ulice pune bara i novih kratera.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Ogi » 25 Feb 2012, 16:56

Nixa i ja se upravo vratili iz one perionice neobavljenog posla. Kazu, moramo da cekamo oko 2 sata da dodjemo na red.
Odlozili smo to za jedan radni dan sledece nedelje pa ako jos neko hoce dobrodosao je. Zvacu ih tog dana i da zakazem ako treba ali i da vidim da li je guzva.
Inace, perionoca ovako ne deluje ni 1% kao na slikama, peru neki klinci, sve u svemu, ne uliva neko poverenje.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Paja » 25 Feb 2012, 17:40

Punto je konačno opran.
Pošto je u svim perionicama gužva, a ja sam nestrpljiv tip odlučio sam da otvorim sezonu DIY pranja.
Jeste malo nadrealna slika kako motam crevo i kofu a auto parkiran između dva brega snega ali punto je čist. :D

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od MAD MAX » 25 Feb 2012, 18:15

Nemanja je napisao:Kako mislis traje posle par pranja? Zar vosak ne bi treba da traje oko 3 meseca i dosta vise pranja?
Svaki vosak posle mog pranja je uglavnom nevidljiv. ovo što sam naveo je nešto što me oduševilo.
Drugo, poliranje nikako ne preporučujem bez preke potrebe, posebno po radionicama mašinsko. Svako poliranje skida sloj laka, tako da već posle standardna 3-4 poliranja auto je daleko od novog. Znači za poliranje treba dobar razlog a pre njega treba iscrpeti sve drge mogućnosti. Braon fleke od smoga, se mogu oprati od 2-3 puta sigurno. Ja posle zme operem auto mašinom za pranje, pa ga istrljam, saperem, osušim, pa uzmem nov mekan suđer i šampon i polako trljucam fleke. Baš koja ne može, poliram iterno blagim polišima. Riseve i pliće ogrebotine laka na farbi popravljam poliranjem, nekad u više faza, različitim sredstvima.... znači jeste na oko lepo ali nije zdravo, baš slično kao beljenje zuba :kuku:
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od ftj » 25 Feb 2012, 18:25

Dajte neku preporuku za perionicu gde ne koriste one strugace farbe za susenje? Samo Petosevic mi pada na pamet trenutno.

MAD MAX
Banned
Postovi: 786
Pridružio se: 22 Feb 2012, 22:19

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od MAD MAX » 25 Feb 2012, 18:51

Ja auto sam spolja brišem i to isključivo mojim krpama. Nije brate teško, 10 min posla, a farba nema riseva. Ne zna se na perionicama jesu li im gori strugači ili krpe. Istom krpom sve mota.
Ja imam čistu krpu isključivo za brisanje spolja, jednu za enterijer a jednu kojom posušukem prljavije delove pragova, felni, dovrataka i sl.
Ako se ljute, platim spiranje bez brisanja pa sam obrišem. Druga kola koja vozim a oni brišu su katastrofa.
Send from ZX Spectrum 8 bit 16kB

Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Med » 25 Feb 2012, 19:15

Колико ме памћење служи, оно "безконтактно" прање је смрт за восак.
То ми давно рекоше људи који се баве полирањем. Данас ти воскирамо а ти сутра уђеш у перионицу, они напрскају оним чудима
и само саперу пушком...џаба си дао паре.
Ја пре два сата оба аута за десет минута у дворишту керхером сажуљао. Само блато да саперем.
Нит сам прозоре брисао ни кола , ништа. Само пушка и здраво.

Кад се ово отопи за пар дана, онда ћу људски да оперем.

Korisnikov avatar
Miki
Postovi: 135
Pridružio se: 03 Feb 2012, 11:12
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Miki » 26 Feb 2012, 20:46

Moze li neko da mi preporuči perionicu sa kanalom u centru, pitao sam u dve koje su mi najbliže na Autokomandi i u Prote Mateje, ali ni jedni ni drugi nemaju kanale mogu samo da ubace puške, pa koliko i kako zahvate.
Dečko koji radi na Autokomandi mi je rekao da kilometar, kilometar i po od njih ima neka, ali nije baš znao da mi objasni :zbunjen: .
Ima li neka sa kanalom u Vojvode Stepe i to bi mi odgovaralo.
Slika Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Auto perionice - iskustva, preporuke, saveti

Post od Ogi » 26 Feb 2012, 21:11

^

http://www.polacene.rs/ponuda/261/Zimsk ... g-ljubimca!/" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori