Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ogi » 30 Avg 2013, 18:50

Namerno nisam stavio ovu temu u okviru svoje teme kako bi sto vise ljudi dalo svoje misljenje a i ako pretraga ne laze, nemamo ovakvu temu na forumu.

Naime, danas prilikom povratka iz Grcke, primetim da mi je napukla sofersajbna. Pri tome, ne znam uopste kada se to desilo, nisam cuo udarac kamencica a on je evidentno prouzrokovao napuklinu, udario je skroz desno uz ivicu ispred suvzaca i napuklina se prosirila 15-ak cm ulevo. Sa unutrasnje strane se pod noktom ne oseca.

Kako vam se cini slika, ima li vajde od ovoga ili mora da se menja?
Kolike su sanse da se prosiri i da li je sigurno ovako voziti ? Danas sam vozio prilicno brzo i nisam primetio da se prosirila mada mi je u jednom momentu bilo sumnjivo. Da li napuklina moze da se prosiri i od brzine odnosno pritiska vazduha ili samo od promena temperature? Koja je brzina sirenja?

Bedak mi je visestruk:

- nikada nisam placao osiguranje stakala uz obavezno (velika greska!) pa bih sada morao da trosim 2 godine bonusa za kasko + ova bi bila treca
- svakako bih imao 50e ucesca pa je trosak neizbezan
- morao bih da vadim novu nalepnicu (koliko to kosta?)

Ovo bih morao da radim u ovlascenom i ne volim sto bi morali da mi skidaju fabricku soferku i budze drugu, skeptican sam da li bi sve vratili kako treba.

Evo slike:

Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od NexT » 30 Avg 2013, 18:54

Ogi, ne vozis spejs satl.

Soferka ti je verovatno oko 200 evra u GLass service-u (za E klasu je oko 250e, pa verujem da skuplja ne moze da bude). Zamena soferke je rutinska akcija u servisu, ne vidim zasto bi ti bila frka.

Ja ne bih aktivirao kasko zbog 100-150 evra (+ ucesce)

Mislim da samo tackasta ostecenja mogu da se poprave, ovo verovatno mora da se menja, pritom oni skinu i nalepnicu i zalepe na drugo staklo, ne moras da je menjas.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od elMaestro » 30 Avg 2013, 18:57

1. Nema popravke. Koliko ja znam oni popravljaju samo kada je naprslina od udarca, kada je napravilo crtu, ne moze.
2. Oko nalepnice je trosak ja mislim samo nova nalepnica (440 dinara, koliko se secam), nema kazne kao za izgubljenu tablicu. Mada se bez ona problema prebacuje u servisima.
Meni je takodje soferka napravila crtu (nije od kamencica, pa nema mesto udarca), neki panduri hoce da prave problem.
U svakom slucaju nemoj cekati zimu, tad ce puci nacisto.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14141
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od pedja » 30 Avg 2013, 19:20

elMaestro je napisao:U svakom slucaju nemoj cekati zimu, tad ce puci nacisto.
Slazem se da treba menjati, ali da ce puci, ne mora da znaci.
Imam mnogo vecu naprslinu na Cliu i eno ga prezive vise zima i leta.


Trebao si na autoputu sacekati prvi kamion sa sljunkom, slikati, zaustaviti i probati da se nagodis. Doduse, ne u Srbiji :kezo:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ogi » 30 Avg 2013, 19:28

Sad' vidim da mi je min ucesce 100e. :glavomuzid: Nego, posto sam jos uvek pod garancijom, jos par meseci, uradio bih zamenu u ovlascenom, mislim da mi je lakse posle da na njih kidisem ako nesto ne bude valjalo, ima tu posla, nije to bas tako lako, treba odlepiti, zalepiti, skinuti brisace, gume oko soferke... pa sve to vratiti kako treba, citao sam da je ljudima posle zamene upadala voda u auto...

Jebote, gde sada da snesem 100 evra... :glavomuzid:

Ali vidim da nema leka za ovo ?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ji 4Tze » 30 Avg 2013, 19:33

Nema leka. Specijalizovani servisi odrade sve na kederima, ovlašćeni menjaju sve po spisku i košta duplo više.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Grujic » 30 Avg 2013, 19:53

Ja bih otišao u glass servis da pitam.
Koliko se ja sećam, upravo ovo mogu da poprave, a ne mogu zvezdaste.

Ali OBAVEZNO!!! Odmah zalepo selotejp preko kao zaštitu, i pravac što pre glass servis.

Inače, ne tripuj se oko zamene stakla, i mislim da će to bolje uraditi oni koji samo menjaju stakla nego ovlašćeni koji to radi retko. Čak ne bi bilo čudno ni da ovlašćeni ima dogovor sa nekim servisom za stakla pa da im oni dolaze da to rade.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od sebekkg » 30 Avg 2013, 19:54

moj drugar je menjao na alfi 156, 2002., na kojoj nema mesto za senzor za kisu i svetla i ona ga je kostala zamenska 70-80e.
Slika

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Piros » 30 Avg 2013, 20:07

Grujic je napisao:Ja bih otišao u glass servis da pitam.
Koliko se ja sećam, upravo ovo mogu da poprave, a ne mogu zvezdaste.

Čak ne bi bilo čudno ni da ovlašćeni ima dogovor sa nekim servisom za stakla pa da im oni dolaze da to rade.
Ja sam pitao i ovolika linija kao kod Ogija se ne radi.
Kad sam ja menjao soferku u ovlascenom Renault servisu bas je bila takva kombinacija. Servis je nabavio original soferku, a momci mislim iz Glas servisa ili nekog slicnog su dosli da je ugrade.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Kuzmanovic » 30 Avg 2013, 20:08

Ogi ja sam menjao soferku u Galss servisu i nemam nikakvih zamerki, odradili su posao perfektno. Nista ne curi, ne magli, preneli su i nalepnicu, soferka je originalna(bez senzora). Tako da i moj glas ide za specijalizovani servis, i kod njih dobijas garanciju.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Uroš S. » 30 Avg 2013, 20:08

Grujic je napisao:Ja bih otišao u glass servis da pitam.
Koliko se ja sećam, upravo ovo mogu da poprave, a ne mogu zvezdaste.

Ali OBAVEZNO!!! Odmah zalepo selotejp preko kao zaštitu, i pravac što pre glass servis.

Inače, ne tripuj se oko zamene stakla, i mislim da će to bolje uraditi oni koji samo menjaju stakla nego ovlašćeni koji to radi retko. Čak ne bi bilo čudno ni da ovlašćeni ima dogovor sa nekim servisom za stakla pa da im oni dolaze da to rade.
To i ja mislim. Baš juče pričam s drugarom, kaže njegovom burazeru na E60 krpili podugačku štraftu.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ogi » 30 Avg 2013, 20:20

A to kada se krpi, je l' se ne skida soferka ?

Ici cu odmah sutra da pogledaju pa javljam sta su rekli.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Grujic » 30 Avg 2013, 20:27

Ne skida se.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ji 4Tze » 30 Avg 2013, 20:29

Ne može ovo da se krpi.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od dragan » 30 Avg 2013, 20:29

kad sam video naslov teme i ko je autor, odmah sam pomislio "srcka u najavi", ali stoicki ogi to gura...

ogi, ja sam na prethodnom autu imao slicnu liniju, i bio sam i glass servisu. rekli su mi da se to moze okrpiti, ali da je prilicno zkupo zbog duzine linije. pored toga, imali su na akciji soferku koja mi trreba, i montirao sam je za mozda stotinak evra ukupno, ako se dobro secam. sve je odradjeno odlicno, da se razumemo, to je ozbiljna firma...
jedini downside koji sam osetio, ne znam koliko je subjektivan, a koliko objektivan, je da mi se zvucna izolacija kroz tu novu soferku bila nesto slabija. ne znam da li se tripujem ili ne, ali takav sam osecaj imao...

Odgovori