Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Paja » 31 Avg 2013, 19:35

Slikaju. Ta varijanta otpada. Ostaje varijanta kamenčić. Ako je tebi teško da ga zvekneš, mi ćemo kao dobri drugovi da poturimo leđa. Samo nemoj da se ljutiš ako malo omašimo pa ode folija na krovu ili eventualno hladnjak. :D

Ako ćeš duže vreme da voziš taj auto onda se raspitaj kod većih firmi po gradu koje šoferke ugrađuju, a pitaj i u ovl. koje su šoferke pa onda odluči.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Bax » 31 Avg 2013, 19:59

Ma busni rupicu i ostavi tako, zalepi preko neku nalepnicu preko

Sent from my ZTE-SKATE
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ogi » 31 Avg 2013, 20:03

Pa ko je jos dobar u tome osim Glass-a ?


Sent from my HTC One S using Tapatalk 4

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Grujic » 31 Avg 2013, 20:10

Napisaše na prošloj strani, vidi i sa njima.
methane.master je napisao:
nidza je napisao:Ja sam isto mrtav ozbiljan, prenosim šta mi rekoše u carglass servisu u Nehruovoj.
Nisu više Carglass, nego Auto-stakla Ivanić, ako mislimo na iste.


Sent using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Geza » 31 Avg 2013, 20:50

A polovna stakla sa otpada. Da, znam da i30 nije rasprostranjen kao Punto. :mrgreen:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ogi » 31 Avg 2013, 20:57

Kao i obicno, sludeli ste me.
Sto se mene tice tema moze da se zakljuca a ja cu samo obavestiti sta je uradjeno.

Hvala svima na komentarima.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Grujic » 31 Avg 2013, 21:22

Ko te je bre sludeo :glavomuzid:
Odeš u još jedan-dva servisa gde popravljaju stakla, pitaš, vidiš koje šoferke oni imaju, pitaš jel takvi servisi mogu da nabave originalnu...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Ogi » 31 Avg 2013, 21:22

AUTO-STAKLA IVANIĆ | ZAŠTO NE BI TREBALO DA KUPUJETE KINESKA AUTO-STAKLA?

Kod kineskih auto-stakala se usled delovanja sunčevih zraka odvaja keramika od stakla i na taj način staklo se bukvalno odvoji od karoserije vozila. Zbog navedenih razloga, auto-staklo ne ispunjava bezbednosne zahteve da prilikom sudara prenese silu na sve delove vozila i da posluži kao oslonac za suvozački airbag. Pored toga, odvajanje stakla od karoserije dovodi do curenja vode u unutrašnjost vozila što može da napravi veliki problem sa elektronikom. Ključna razlika između originalnih i kineskih auto-stakala (i onih koja ne ulaze u kategoriju Original Equipment opreme) ogleda se u tehnologiju proizvodnje. Originalna auto-stakla koja mi prodajemo i uvozimo pokazala su se kao mnogo bezbednija i pouzdanija kod simulacija frontalnih sudara vozila. U nekim situacijama, kod simulacija frontalnih sudara manjeg inteziteta, nije dolazilo do oštećenja originalnih auto-stakala. Za razliku od originalnih auto-stakala, kineska auto-stakla NE ISPUNJAVAJU standarde vezane za kvalitet materijala od koji se izrađuju, debljinu, oblik, zaštitu od sunca itd. Naša firma NE PRODAJE I NE PREPORUČUJE KINESKA AUTO-STAKLA PORED TOGA ŠTO SU NEŠTO JEFTINIJA OD ORIGINALNIH AUTO-STAKALA KOJA MI PRODAJEMO I UGRAĐUJEMO.
Klikom na link "Kineska auto-stakla su lošeg kvaliteta" možete videti fotografije kineskog auto-stakla koje je usled delovanja sunca izgubilo sva svoja svojstva, oblik i karakteristike.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Bax » 31 Avg 2013, 22:48

Ovaj moj kolega je kupio tu kinezaru za Forda, ako hoces mozes da svratis da vidis kako to izgleda, doduse tek za koju nedelju.
Ja nisam primetio da mu sta fali, ali on je to tej uzeo...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Piros
Postovi: 1000
Pridružio se: 13 Mar 2012, 18:00
Lokacija: Beograd

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Piros » 31 Avg 2013, 23:49

Ako nisi siguran u jeftinije varijante aktiviraj kasko i uradi to u ovlascenom servisu. Ja cu uskoro tako da uradim sa svojom soferkom, ovlasceni nabavi original sofersajbnu i ovi iz Glas servisa dodju da ugrade. Meni se isplati da aktiviram kasko, jer ce auto menjati zvanicno vlasnika tako da mi nije bitan bonus

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od methane.master » 01 Sep 2013, 00:17

Off topic
Kupuješ Dokker? :mrgreen:
Širim haos!

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od Stjepa » 01 Sep 2013, 01:00

A u brate Ogi oko čeka ovolika fama? Ne kažem da bih te kudio, nego štedi malo živce.

Čim ovo napišem ima da mi se desi neko s*anje, da ne kažem da tako biva, ali hajde. Na Škodi mi je IV šoferka, i uzbuđenja nema. Kakve bre perpetije? "Počupaju" brisače, kedere, nalepnice i sve ostalo šta treba kao od šale. Posle sve to vrate isto tako bez ikakvih problema. Takoreći kao da odeš na pumpu da natočiš gorivo. Nema nervoze, nema panike.

Mogu da ti preporučim MV auto glass na Vidikovcu. Menjali meni i na Škodi i na Ravu. Za prvi auto cena bila 100e, za drugi 110e. Daju garanciju 10 godina na radove. Možda je i 5, ali znam da je neki sumanuti period u mom slučaju ako se pogleda statistika.
Trenutno nisam u BG, ali ću ovih dana biti pa ti mogu pustit njihov br ili se raspitati ako želiš (prekoputa moje zgrade su).

Mislim da je bespotrebno ići u OS na zamenu "potrošnog" dela. Nije to nikakav hirurški zahvat.


dpkg
Postovi: 236
Pridružio se: 07 Feb 2012, 00:19
Lokacija: KG

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od dpkg » 07 Sep 2013, 09:31

Pre 2 nedelje je bio strasan grad u KG, pa je bilo polomljenih stakala na kolima. Moj prijatelj je stradao tako sto je zadnje staklo na Puntu FAS skroz otislo. Pitao je u Glass servisu (gde sam ja menjao svojevremeno na svom autu i zadovoljan sam), cena je 13.000 din., a u zvanicnom servisu, gde su mu rekli staklo je original, nije kinesko, cena je 27.000. Covek se odlucio za skuplje, kaze to je original, ovo jeftinije je Kina...

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Napukla mi je sofersajbna, sta sada ?

Post od swemir » 07 Sep 2013, 09:56

Ne mora da znaci da je kina...mozda samo zamenako a sto ne znaci losije..

Послато са GT-I9105P користећи Тапаталк 4

Odgovori