Korozija na novijim vozilima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
DasAuto
Postovi: 1672
Pridružio se: 16 Sep 2015, 15:05
Lokacija: swe

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od DasAuto » 07 Feb 2017, 19:50

dag81 je napisao:Nema ni jedan Audi vec jedno 30god. Ili duboko zakacen pa krenulo povrsinski ili radjen. Treceg nema.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
A4 B8 ima problem sa korozijom. Pa su stavljali plastike kao zastit.
http://www.audiworld.com/forums/a4-b8-p ... a-2849022/

C6 pre facelift ima problema sa korozijom iza lajsni na vratima.

Ali opcenito su dobro zasticeni od korozije.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od HKS » 15 Apr 2017, 15:46

Recimo kupi covek Mercedesa (Audija, Opela, BMWa, nebitno) polovnog, nekih 10 god star. Na autu su pojavi korozija, a s obzirom da Mercedes daje garanciju 30 godina na rdju (zato sam Mercedes naveo), sta moze da se uradi sa tom garancijom?

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Day Walker » 15 Apr 2017, 16:01

Nista ako nije odrzavan u ovlascenom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od dunx81 » 15 Apr 2017, 16:14

Upravo. Secam se slucajeva s Daciom,davali su garanciju 6 god.i u cetvrtoj, petoj poceli da se javljaju problemi s rdjom. Ljudi isli da reklamiraju ali su veliku vecinu otresli jer nisu redovno dolazili na preglede limarije. Svi batalili ovlasceni posle 2.godine kad istice garancija na motor a o limariji niko nije razmisljao. Posle ja pronasao garantni list i lepo pise,samo sto ljudi nisu citali.

t

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od kragujevac » 15 Apr 2017, 16:43

HKS je napisao:Recimo kupi covek Mercedesa (Audija, Opela, BMWa, nebitno) polovnog, nekih 10 god star. Na autu su pojavi korozija, a s obzirom da Mercedes daje garanciju 30 godina na rdju (zato sam Mercedes naveo), sta moze da se uradi sa tom garancijom?
Mercedes BMW i ostali malo jači global playeri daju dugotrajne garancije samo na "Durchrostung". Sad, to je pojam koji je sa nemačkog na srpski malo guravo prevesti, ali bi moglo recimo da se kaže da je to "rdjanje od iznutra ka spolja" na mestima koja nisu imala fizička oštećenja. Ako im dodješ u servis sa tu i tamo nekom flekicom rdje na površini karoserije samo će se nasmejati i ljubazno ti ponuditi da to odrade u servisu, naravno o tvom trošku. O nekoj garanciji nema ni reči. A "Durchrostung" na nekom delu znači da možeš da ga izbušiš šrafcigerom, bez upotrebe velike snage.
Poslednja izmena od kragujevac u 15 Apr 2017, 17:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Delija » 15 Apr 2017, 16:56

Naravno. Garancija tog tipa vazi samo za unutrasnju koroziju.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od ljuba » 15 Apr 2017, 17:04

Moj zet se namucio bas sa marcedesima i rdjom. Ima pik na marcedese oko 2000 godista i sve ih kupuje ekstra servisirane u ovlastenom za povelike pare, i sa svakim je imao problema sa rdjom. Obicno bi mu marcedes par puta priznao garanciju, da u slucaju da se ponavlja morao bi i on da ucestvuje. Prvo 50 pa do 75%. Godinama se jurio sa dilerima. Na kraju je svatio da ne moze da ima auto iz te epohe bez truncice rdje, pa je vise i ne primecuje :)

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od kragujevac » 15 Apr 2017, 17:07

Mercedesi iz tog doba rdjaju još u prospektu, to je bila teška blamaža za MB. Koliko sam ja pratio, tek od W211 FL su uspeli da se izbore sa tim problemom. W212 je već sasvim druga priča.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od HKS » 15 Apr 2017, 17:27

W203 fl je valjda prekretnica. Znam da sam citao da su od 2004. poceli sa nekom boljom zastitom.
Sa izuzetkom A klase W169.

Sent from my m2 using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10548
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od ljubitelj » 16 Apr 2017, 10:25

HKS je napisao: garanciju 30 godina na rdju (zato sam Mercedes naveo), sta moze da se uradi sa tom garancijom?

Sent from my m2 using Tapatalk
Nije bas garancija na rdju, obicno je ta garancija 24 meseca i nazivaju je garancija na lak.

To sto navodis kao visegodisnju garanciju se odnosi na trulenje limarije, misli se na vrlo uznapredovalu koroziju nosecih elemenata do te mere da nastanu rupe, fale celi komadi lima i slicno zbog cega auto ne moze da prodje tehnicki pregled i registruje kao ispravan.
Nemci to zovu Durchrost a kod nas cesto prohrdjalost. Poenta je u ovome Durch/ kroz sto znaci da kada pritisnes to mesto nekim predmetom dolazi do prolaska tog predmeta kroz lim jer je zapravo potpuno truo.

Uobicajeno je da ta garancija koju si pomenuo daje na 8-12 godina, Mercedes je podigao na 30 ali je vise bezvredno parce papira.
MB A klase prve serije ili G klase su poznati da ekspresno korodiraju (usled konstrukcionih detalja)do nivoa trulezi kada jednom krene pa opet koliko znam retko je ko iskoristio tih 30 godina garancije. Uveke se nadju neka sitna slovca u ugovoru o garanciji a pre svega redovna kontrola i popravka limarije pre nego dodje do toga kao obaveza. A to retko koji kupac auta sprovodi.

U praksi ne bi trebalo da postoji problem korozije/ trulezi bar 20 godina i potrebe za limarom, pre bi se taj problem i potreba takve garancije odnosilo na neke izuzetke tj pojedinacne modele koji se pokazu kao falicni po tom pitanju.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od passenger » 16 Apr 2017, 10:53

https://www.youtube.com/watch?v=Yto6qLn2yVA
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23290
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od Day Walker » 16 Apr 2017, 14:02

Ljubitelji, garancija na lak je kod vecine proizvodjaca 3godine


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od NexT » 16 Apr 2017, 14:09

kragujevac je napisao:Mercedesi iz tog doba rdjaju još u prospektu, to je bila teška blamaža za MB. Koliko sam ja pratio, tek od W211 FL su uspeli da se izbore sa tim problemom. W212 je već sasvim druga priča.
Jok, w211 od starta (2002.) nema tih problema.

Ostali su na dostavnom programu, Vito/Viano/Sprinter.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3391
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od kragujevac » 16 Apr 2017, 14:24

Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Korozija na novijim vozilima

Post od passenger » 16 Apr 2017, 14:25

prvi put čujem za W211 i koroziju, ali eto, ima je :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori