Prepravka van vozila u putničko

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10350
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od sebekkg » 10 Dec 2013, 15:49

Mogao bi na masinskom da pitas ljude sta je ootrebno od stvari i kakva je procedura jer npr kada se treba izvaditi sediste iz fiata onog sa 6 ima cudan prednji deo... sedista ne smes ti da izvadis vec na masinskom i oni izvade i zavedu da je sada sa 5 sedista. Tako i ovde. Proveri sta je potrebno.gde da kupis sedista i pojaseve i to je to.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk
Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od dragvorl » 10 Dec 2013, 15:59

Utopi ga ako mozes po razumnoj ceni pa posle kupi nesto odgovarajuce.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

NenadNR
Postovi: 181
Pridružio se: 06 Apr 2013, 20:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od NenadNR » 15 Dec 2013, 23:56

Po novom pravilniku, odnosno otkad se Agencija za bezbednost saobraćaja pita za sve, slabo šta se može atestirati. Za sve traže saglasnost proizvođača. Samogradnja auta ne može nikako, a ne mogu ni pravljeni delovi iz sistema upravljanja, kočenja, oslanjanja i ko zna šta još. Ne može više ni da se u auto ubaci motor koji nije originalno išao u taj auto. Jedino što uspeva su manje auto prikolice, a i to uz dosta papirologije.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od dragvorl » 16 Dec 2013, 01:03

A samo prosle god sta sam sve pravljenih motora i auta vidjao na FTN na atestima. Znaci nema vise toga.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

NenadNR
Postovi: 181
Pridružio se: 06 Apr 2013, 20:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od NenadNR » 16 Dec 2013, 23:36

Da vidiš sad problema kad dođe auto sa rol barom da atestira plin. Negde u Beogradu su poslali agenciji fotografije pri atestu plina na kojima su se videle cevi. Nije mogao da se registruje auto dok nije izvadio rol bar.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od dragvorl » 17 Dec 2013, 09:52

U cemu je tu problem?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

NenadNR
Postovi: 181
Pridružio se: 06 Apr 2013, 20:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od NenadNR » 18 Dec 2013, 00:09

Problem je sto iako se radi atest za plin gleda se i sve ostalo na autu počevši od broja šasije i motora pa nadalje. Na primer ko nema atestiranu kuku ne može da dobije atest za plin, niti da registruje auto.

Ključni problem je ta saglasnost proizvođača i tu slabo šta može da se uradi. Teško da za bilo kakve ozbiljnije prepravke može da se dobije saglasnost.
Ne zna se još kako bi išao atest celog auta ali s obzirom koja je procedura za atest prikolice mogu samo da zamislim na šta će to da liči.

jomandosta
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Dec 2013, 12:20
Lokacija: Srbija

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od jomandosta » 18 Dec 2013, 11:29

Odgovor Italijana izgleda ovako:
Egregio Signor .........,

Grazie per avere contattato Fiat Group Automobiles S.p.A.

I nostri rappresentanti in Serbia ci hanno informati che La hanno precedentemente contattata ed hanno provveduto a rispondere ai Suoi quesiti.

La preghiamo di non esitare a ricontattarci nel caso avesse ulteriori domande.

Cordiali saluti,

..... ........
Customer Care Fiat

U prevodu zvali su Fiat Srbiju oni imj rekli da sam ih kontaktirao i da su odgovorili i da se javim CAO i Saluti :)

dejan65
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Jan 2014, 12:40
Lokacija: nis

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od dejan65 » 16 Jan 2014, 12:49

jomandosta je napisao:Odgovor Italijana izgleda ovako:
....
U prevodu zvali su Fiat Srbiju oni imj rekli da sam ih kontaktirao i da su odgovorili i da se javim CAO i Saluti :)
I ja sam kao i ti uzeo takvog puntica (moj 2006),
i ja bih kao i ti da ga registrtujem kao putnicko vozilo.
pa sam bas zaintersovan da kazes ( ili bilo ko drugi ko je upucen u tematiku) sta si uradio tj. sta moze da se uradi po tom pitanju!

Unapred zahvalan!

P.S.
Ja sam u fazi cekanja tog njihovog famoznog odgovora, pa sam tako i naleteo na ovu vasu diskusiju!

jomandosta
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Dec 2013, 12:20
Lokacija: Srbija

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od jomandosta » 16 Jan 2014, 14:43

dejan65 je napisao:
jomandosta je napisao:Odgovor Italijana izgleda ovako:
....
U prevodu zvali su Fiat Srbiju oni imj rekli da sam ih kontaktirao i da su odgovorili i da se javim CAO i Saluti :)
I ja sam kao i ti uzeo takvog puntica (moj 2006),
i ja bih kao i ti da ga registrtujem kao putnicko vozilo.
pa sam bas zaintersovan da kazes ( ili bilo ko drugi ko je upucen u tematiku) sta si uradio tj. sta moze da se uradi po tom pitanju!

Unapred zahvalan!

P.S.
Ja sam u fazi cekanja tog njihovog famoznog odgovora, pa sam tako i naleteo na ovu vasu diskusiju!
Kao sto vidis ja sam i maticnu firmu kontaktirao i nista.
Ne znam sta je izaslo u vezi sa tim u Sl. Gl. RS. 114/13 ali verovatno nista novo.
Uglavnom na fakultetu ce ti reci da rade atestiranje izgleda ko ima vezu da dobija smernice ko nema ubaci sam sedista i enterijer i vozis.
Ja sam kupio od sport verzije sa 3v komplet enterijer 170e (250-moja prednja sedista) i 20e ugradnja jer momci to rade fantasticno brzo.
Vozim ga i polisa je na teretno, tako ga vozi vecina MUP-a za kupljene sa rasprodaje u zandarmeriji i ovim firmama.
Pregradu ostavi trebace ti sledecih godina za registraciju a valjda ce se opametiti za atest.
Pozdrav.

EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!

dejan65
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Jan 2014, 12:40
Lokacija: nis

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od dejan65 » 16 Jan 2014, 16:48

jomandosta je napisao: Kao sto vidis ja sam i maticnu firmu kontaktirao i nista.
Ne znam sta je izaslo u vezi sa tim u Sl. Gl. RS. 114/13 ali verovatno nista novo.
Uglavnom na fakultetu ce ti reci da rade atestiranje izgleda ko ima vezu da dobija smernice ko nema ubaci sam sedista i enterijer i vozis.
Ja sam kupio od sport verzije sa 3v komplet enterijer 170e (250-moja prednja sedista) i 20e ugradnja jer momci to rade fantasticno brzo.
Vozim ga i polisa je na teretno, tako ga vozi vecina MUP-a za kupljene sa rasprodaje u zandarmeriji i ovim firmama.
Pregradu ostavi trebace ti sledecih godina za registraciju a valjda ce se opametiti za atest.
Pozdrav.
I ja sam vec ugradio eneterijer, platio ga 150E - skinut sa havarsisanog punta sa 3v, a ugradnju izvrsio moj rodjak koji je radio na auto otpadu, tako da sad to ( sem zatamnjenih stakala ) izgleda kao putnicki auto - naravno registrovan je kao teretno vozilo, a i teracu ga tako- sta mi drugo preostaje- pa cemo da vidimo kako ce i sta ce bii!
Uglavnom na fakultetu ce ti reci da rade atestiranje izgleda ko ima vezu da dobija smernice ko nema ubaci sam sedista i enterijer i vozis.
Pretpostavljam da si iz Beograda, ja sam iz Nisa i isao sam i na niski Masinski fakultet i u niski AMS / centar za motorna vozila
i na oba mesta su mi U STARTU trazili potvrdu(smernice) od proizvodjaca tako da ne znam gde da trazim vezu :mrgreen: - kod njih ili kod Fiat automobila Srbija!?
Probacu da izmuljam nesto, ali me nesto ne greje sunce da cu u tome uspeti!

EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!

dejan65
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Jan 2014, 12:40
Lokacija: nis

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od dejan65 » 17 Jan 2014, 12:25

Na PP sam pitao kolegu po mukama od puntica :mrgreen:
ali da pitam i ostale, pa ako neko zna neka odgovori
- Da li je moguce ovakvo vozilo, dakle Punto 188 VAN 1.2 , registrovati KAO PUTNICKO VOZILO ZA DVE OSOBE!?

jomandosta
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Dec 2013, 12:20
Lokacija: Srbija

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od jomandosta » 17 Jan 2014, 13:37

Pise ti u saobracajnoj:
Broj mesta za sedenje racunajuci i vozaca 2
ti i jesi vozilo koje moze da prevozi 2 putnika i teret.

dejan65
Postovi: 5
Pridružio se: 16 Jan 2014, 12:40
Lokacija: nis

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od dejan65 » 17 Jan 2014, 14:40

Ma to je u redu, ali registrovan je kao teretno vozilo,
da li moze da se registruje kao PUTNICKO VOZILO ZA DVE OSOBE!? :mrgreen:
Zelim da u saobracajnoj pise PUTNICKO ne teretno ili VAN vozilo!
DA li je to moguce i ako jeste.....kako!?

jomandosta
Postovi: 12
Pridružio se: 07 Dec 2013, 12:20
Lokacija: Srbija

Re: Prepravka van vozila u putničko

Post od jomandosta » 06 Feb 2014, 10:40

Zavrsio sa mukama, spremam se za nove.
Menjao sam Punta 1.2 Van za Bravo 1.6 gt full oprema.
:opustanje:

Odgovori