Detailing

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Detailing

Post od pedja » 07 Maj 2019, 22:30

Pričao sam sa vozačem, tada nove, S klase, pre nekoliko godina. Auto je neke opasne bele boje, koja je koštala kao novi Fiat, verovatno. Osim što je na putu stukao ko zna koliko km, a nema traga od kamenčića, imao je sitne udarce koječega, pa na parkingu iiiii ništa. Nema traga, bar lako vidljivog. Ne znam da li je polirao, ali ne verujem.

Naravno, niko nije grebao ključem, ali ipak nema tih kamenčića i sl.

-
Službena Astra je crna i iz Italije. Možete misliti samo na šta liče vrata. To je strašno i vrlo vidljivo.

T-T


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Detailing

Post od Vladapetr » 07 Maj 2019, 22:30

@Heinz:
Who the hell is Nik
Nije ovo briga, nego trud da sebi napravim potpun ugodjaj. No, svakako ga neću na silu praviti. Radiću ako uspem da nadjem adekvatnu varijantu, ako ne onda idemo bez toga i nadamo se najboljem.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Detailing

Post od nidza » 07 Maj 2019, 22:32

Apsolutno, ćuti i vozi. Pazi koliko je moguće. Većinu tih ogrebotina detailing će da sredi, a izgleda da je mnogo jeftiniji od folija.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Detailing

Post od Risto » 20 Okt 2019, 08:23

Vrtim po glavi jednu ideju poslednjih dana, pa ono, hteo bi de se konsultujem da vidim jel to uopšte po vama pametno...

Razmišljao sam o nekoj verziji "DIY" detailinga, tj. pola - pola "DIY", gde može da se nađe neki vodič na tu temu? Opremu bi kupio online, ali nisam baš pametan šta treba da se odradi i sa kojom opremom.

Plan je sledeći, drugar koji je auto - limar bi mi odradio eksterijer a ja bi uzeo da se igram sa enterijerom, za enterijer sam već našao sredstva i skontao šta bi hteo/mogao da odradim sam. Ali ostaje problem ovog dela spolja...

Ideja mi je da se uradi sledeće:
- skidanje nečistoća sa laka,
- poliranje,
- nanošenje nano zaštite na stakla
- nanošenje nano zaštite na lim

Ideja je u fazi razrade, nisam ni sam siguran da li je to baš pametna stvar. Sve je krenulo od toga što sam počeo da vrtim ideju da ispoliram auto, a ako bi ga već polirao taj drugar onda bi ja bio srećniji i da ga zaštiti nečim.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Detailing

Post od trojanac » 20 Okt 2019, 10:42

@rele će ti najbolje dati savete.

Sent from my HTC Desire 12 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Detailing

Post od Risto » 20 Okt 2019, 12:22

I ja se nadam da će videti post i dati svoje mišljenje

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Detailing

Post od blaugrana » 20 Okt 2019, 15:32

Imas li ti zivaca i vremena za tako nesto?

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Detailing

Post od Kuzmanovic » 20 Okt 2019, 16:25

Poliranje najbolje da ostavis profesionalcu, pogotovo sto imas auto crne boje pa je velika verovatnoca da ostanu hologrami ako neko nestrucan uzme da radi poliranje. Ono sto jos moze da krene naopako je spaljivanje laka (valjda se tako kaze) pa ces morati da farbas celu haubu/vrata/krilo/krov.

Za enterijer treba dobar usisivac, hemija i volja. :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7971
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Detailing

Post od OMP » 22 Okt 2019, 07:37

Hologrami se i kod nestrucnog poliranja lako resavaju, postoje paste i sundjeri i za to, ja prvi nisam profesionalac ali kad ispoliram auto nema holograma tj ima ih ako ne predjem zavrsnom antihologram pastom, posle nje se ne primecuju cak ni na crnoj boji

Korisnikov avatar
rele
Postovi: 354
Pridružio se: 07 Maj 2012, 21:11
Garaža: Honda CB 750 Four K,Ducati Scrambler F.T,Honda Monkey,Formentor,Modus
Kontakt:

Re: Detailing

Post od rele » 22 Okt 2019, 12:23

Risto je napisao:
20 Okt 2019, 08:23
Vrtim po glavi jednu ideju poslednjih dana, pa ono, hteo bi de se konsultujem da vidim jel to uopšte po vama pametno...

Razmišljao sam o nekoj verziji "DIY" detailinga, tj. pola - pola "DIY", gde može da se nađe neki vodič na tu temu? Opremu bi kupio online, ali nisam baš pametan šta treba da se odradi i sa kojom opremom.

Plan je sledeći, drugar koji je auto - limar bi mi odradio eksterijer a ja bi uzeo da se igram sa enterijerom, za enterijer sam već našao sredstva i skontao šta bi hteo/mogao da odradim sam. Ali ostaje problem ovog dela spolja...

Ideja mi je da se uradi sledeće:
- skidanje nečistoća sa laka,
- poliranje,
- nanošenje nano zaštite na stakla
- nanošenje nano zaštite na lim

Ideja je u fazi razrade, nisam ni sam siguran da li je to baš pametna stvar. Sve je krenulo od toga što sam počeo da vrtim ideju da ispoliram auto, a ako bi ga već polirao taj drugar onda bi ja bio srećniji i da ga zaštiti nečim.

Za spolja ti je naj laksa i naj brza opcija temeljno pranje, ciscenje laka prvo hemijom pa mehanicki i potom neka zastita po tvojoj volji. Ja licno posle pranja kao pomoc pri brisanju a ujedno i kao zastitu koristim Optimum Opti Seal,jako lako se nanosi i nema nikakvih tragova da ostaju nakon brisanja,jedan prelaz krpom i kraj.
Ako nemas uslova za kvalitetno pranje nakon poliranja onda je poliranje suvisno.

Za unutra probaj naci perionicu sa tornadorom i to je top opcija.Sa tornadorom ces uraditi cudo unutra,ako nadjes tako nesto onda ti je odmah i hemija resena jer kroz tornador ide hemija a posle izduvas sve vlazne povrsine bez hemije i suvo je jako brzo. Samo moras voditi racuna na tapacirunzima jer lako moze da oduva tj odlepi tkaninu ako ne pazis.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3102
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Detailing

Post od Dare4x4 » 22 Okt 2019, 21:40

Gde može da se nabavi taj Opti Seal?

Korisnikov avatar
rele
Postovi: 354
Pridružio se: 07 Maj 2012, 21:11
Garaža: Honda CB 750 Four K,Ducati Scrambler F.T,Honda Monkey,Formentor,Modus
Kontakt:

Re: Detailing

Post od rele » 03 Nov 2019, 22:09

Ja sam porucivao iz U.K.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3102
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Detailing

Post od Dare4x4 » 12 Dec 2019, 18:22

Isprobao sam danas Sonax xtreme BSD i prvi utisi su ispod očekivanja :( Ne znam da li sam možda dobio kopiju proizvoda, nadam se da nisam. Naručio sam iz Subotice preko sajta https://www.detailingoprema.rs/

Ukratko, nisam primetio poboljšanje sjaja (mada lak je još uvek dobar) ali osim toga ni efekat odbijanja vode nije baš kao što se može videti na netu.
Jedino mi auto miriše na žvake :mangup:

I imam pitanje: Da li ovo sme da se maže na nefarbanu plastiku?

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Detailing

Post od Mladen7 » 12 Dec 2019, 18:47

Ovako bez detaljnog gledanja u opis proizvoda...ne bi trebao mazati po neofarbanoj plastici. Kao i sve druge slične preparate.
Nećeš napraviti neku štetu ,ali ćeš teško očistiti sa plastike ( neofarbane). Posebno ako ima neku teksturu.

Pre osvežavanja ofarbanih površina dobro je zaštititi te neofarbane trakom. Kao ona za farbanje i sl sa što manje lepka na njoj.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6877
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Detailing

Post od blaugrana » 12 Dec 2019, 18:58

Dare4x4 je napisao:Isprobao sam danas Sonax xtreme BSD i prvi utisi su ispod očekivanja :( Ne znam da li sam možda dobio kopiju proizvoda, nadam se da nisam. Naručio sam iz Subotice preko sajta https://www.detailingoprema.rs/

Ukratko, nisam primetio poboljšanje sjaja (mada lak je još uvek dobar) ali osim toga ni efekat odbijanja vode nije baš kao što se može videti na netu.
Jedino mi auto miriše na žvake :mangup:

I imam pitanje: Da li ovo sme da se maže na nefarbanu plastiku?
Ne bi trebalo da je kopija, msm ja licno ne verujem.

Ja ga koristim i ubija kako je dobar. Ja sam prezadovoljan.

Sent from my Blaumi Note 5 using Tapatalk


Odgovori