Detailing

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
BigMazzy
Postovi: 1638
Pridružio se: 03 Feb 2019, 10:10
Birthday

Re: Detailing

Post od BigMazzy » 21 Mar 2022, 19:53

Та средства се наносе на осушен ауто, дакле опран, осушен и мало да одстоји да се температура уједначи и влага нестане, при мало вишим температурама, 20-30С, у хладовини, тад се добија најбољи ефекат.

Sent from my DN2103 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Detailing

Post od Dare4x4 » 21 Mar 2022, 20:12

Ma probaću opet, nije problem. Auto je bio opran i potpuno suv. Nisam smeo puno da trljam krpom da ne bih napravio hologram.

Inače Tucson ima neka mesta gde uvek ostaje voda posle pranja i sad tu imam kamenac koji ne znam kako da skinem. Nije da je nešto očigledno ali voleo bih da nije tu. Npr u spoljnim retrovizorima uvek ostane negde voda i iscuri niz vrata. Isto i ispod zadnjeg stakla se uvek zadrži i samo procuri na dole. I treća najgora lokacija je oko zadnjih maglenki. Odatle nema šanse pokupiti vodu i tu je kamenac koji se vidi :(
Kupio sam industrijski Bosch ususivač koji ima mogućnost duvanja nadajući se da će njime moći da se izduva voda sa tih mesta ali suviše je slab. On na strani usisavanja čudo čini ali na izduvnoj strani nije jak kako bi se očekivalo.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Detailing

Post od blaugrana » 21 Mar 2022, 21:07

Cime da napravis holograme?
Krpom I quick detailer-om?
To je gotovo nemoguce.
Kod bilo kog quick detailera se samo blago prelazi krpom, nema tu nikakvog jakog pritiskanja, ustvari nema potrebe :)

Hologrami se dobiju od loseg/nestrucnog poliranja I koriscenja ne adekvatnih politura.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk



Korisnikov avatar
mtlmiki
Postovi: 102
Pridružio se: 08 Okt 2017, 01:17

Re: Detailing

Post od mtlmiki » 21 Mar 2022, 21:13

Mozda je mislio na swirlove,mada i to tesko sa detailerom.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Detailing

Post od Dare4x4 » 21 Mar 2022, 21:26

Po mom mišljenju, svako nepotrebno trljanje bilo čime predstavlja rizik da se nešto poznaje na tom mestu. Tim pre što se ovo radi u hladu, pa kad se istera na sunce onda se vidi ali tada je kasno.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Detailing

Post od OMP » 22 Mar 2022, 10:19

Razlika je swirlovi i hologrami, swirlovi nastaju trljanjem grubljom krpom, sundjerom ili cime god perete auto a hologrami su od nestrucnog poliranja tj ne koriscenja antihologram paste kao zavrsne pri poliranju.
Ja sad imam swirlove na autu, ne preterane kako ume, ali ga jos nisam polirao od kako sam ga kupio sto cu uraditi vrlo uskoro samo da ugrabim vremena i da jos malo otopli, uradio sam samo polovinu vrata da isprobam novu pastu i sundjer i razlika je bas velika, mada crna boja je teska za odrzavanje pa ce se swirlovi neminovno javiti opet ali svakako cu paziti pri pranju iako koristim meku rukavicu i krpu, Najbolje bezkontaktno pranje ali nekako dok ne istrljam rukavicom nije mi to to.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Detailing

Post od Dare4x4 » 27 Mar 2022, 16:15

Probao sam opet ono sredstvo. Ovog puta temperatura je bila idealna ali sredstvo se opet ponaša isto. Kao da sam namazao uljem, tako bi izgledalo. Krpe koje koristim odlično upijaju ali nikako da dobijem sjaj laka kakav treba da bude. Na kraju sam taj deo gde sam probao prebrisao vlažnom krpom da bi se koliko toliko sve to izbistrilo. Onako je suviše zamazano. Probao sam i na drugom autu koji nije metalik i svetlije je boje ali sve je potpuno isto.
Odustajem.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Detailing

Post od blaugrana » 27 Mar 2022, 18:08

Nesto je do tebe :)


Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Detailing

Post od Dare4x4 » 27 Mar 2022, 19:07

Moguće, ali šta? :)

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Detailing

Post od Kornjaca Rade » 27 Mar 2022, 19:27

Mozda auto sampon pravi neku koliziju, ako ima u sebi neki vosak ili nesto slicno. Ili ipak te krpe.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4166
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Detailing

Post od carov2 » 27 Mar 2022, 21:24

+1

Može biti, ja sam baš juče sređivao auto i danas ga gledam, baš, baš sija.
Dugo nije bio takav.

Ovako sam ja radio:

- Oprao auto na samouslužnoj perionici,

- Puno čistih krpa, sredstvo za čišćenje stakla(alkohol), pa polako, deo po deo, obrišem dobro,

- Puno čistih krpa, nakon što je deo auta obrisan, BSD se nanese, pa se čistim i suvim delom krpe "obriše" višak

Sent from my LE2120 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Detailing

Post od Dare4x4 » 27 Mar 2022, 21:33

Sve sam tako uradio osim pranja na samouslužnoj. Oprao sam svojim peračem. Krpa imam gomilu, neke upijaju slabije (izbegavam da ih koristim uopšte), a druge su odlične. Stakla brišu jednim potezom.
Ali kad naprskam ovo čudo i pređem krpom, već posle 2-3 poteza ostane samo masnoća koja neće da se skine. Danas nisam ni slikao ali isto je kao na slici sa prethodne strane od prethodnog puta. Nije do prevelike količine, to sam siguran. Ova prskalica baš pravi maglu.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Detailing

Post od noodles » 28 Mar 2022, 08:58

Ja sam od 2015. kada sam uzeo novog ceed-a, potrošio možda 2-3 flašice BSD i nikad nisam imao taj problem koji pominješ.
BSD može da se nanosi i na suv i na mokar auto. Ja sam ga najčešće nanosio na mokar auto, i tako što prsnem i na mikrofiber peškir i po autu.
Kasnije sam prešao na onaj kornjačin "vosak na mokro" u prskalici isto.

Da li možda na autu imaš neku zaštitu? I kao što neko reče, šampon koji si koristio možda sadrži vosak ili neko drugo čudo. Mada, ni to ne bi trebalo da pravi problem jer je BSD ustvari to, ditejler i da održava postojeću zaštitu.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Detailing

Post od OMP » 28 Mar 2022, 09:40

probaj da operes auto bez sampona samo vodom i sundjerom ili cime vec peres cisto da otklonis sumnju da je do sampona

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9721
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Detailing

Post od Markoni » 28 Mar 2022, 09:47

Meni je drugar koji se bavi detailngom savetovao da pre nanošenja tog "ceramic" spreja, posle pranja prebrišem ceo auto sa rastvorom alkohola i vode (50:50). Poslušah ga i sve je ispalo odlično.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Odgovori