Yugo nece na plin odjednom

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Yugo nece na plin odjednom

Post od cozmo » 24 Feb 2014, 10:54

Dok cekam do srede da mi ne odobre adm. zabranu na platu za registraciju kao sto znate vozim Yuga kog smo kum i ja maltene dobili.

E sad, isao na plin dobro sve dosad - prvo sam mislio da je nemoguce da je potrosio 13 litara plina za 75km ali i posle sipanja jos 10L plina isto je - jedva pali i gusi se i nece da ide i gasi se.

Na benzin ide sasvim normalno.

Dakle desilo se odjednom, samo je krenuo da se gusi i cao, ne prima gas i tesko upali ako uopste upali.

I posle sipanja plina isto je (prvo sam mislio da je brzo potrosio plin), odmah se gusi.

Auto je inace servisiran redovno, nikakve falinke nema, znamo ko ga je vozio i bilo je sve ok. Jedini problem je sto nije bio vozen zadnjih 30-40 dana.

Sta moze da bude?

Jedva cekam da registrujem auto pa da ga se ratosiljam. Dosta Yuga za nedelju dana :mrgreen: A i ko me terao da registujem na rate :glavomuzid:

Svejedno Yugo ce biti tu, pretpostavljam da ce morati na servis plina.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1210
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Yugo nece na plin odjednom

Post od masaivan » 24 Feb 2014, 15:27

Pretpostavka da je povukao prljavstinu plina i da mora filter da se menja, ako na benzin radi normalno.

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Yugo nece na plin odjednom

Post od cozmo » 24 Feb 2014, 15:34

Dugo je stajao, a plin je sipan oba puta na OMV.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Yugo nece na plin odjednom

Post od Saša » 24 Feb 2014, 15:43

Ako na benzinu radi o.k - nije do struje, dakle gorivo. Proveri da nije slučajno oksidirao ili spao kontakt/kabal na nekom od ventila pa ti u stvari drži zatvoren gas. Moguće i da je izgoreo osigurač koji ima svaka gasna instalacija, proveri i njega (u motornom je prostoru na nekom od kablova što idu na isparivač ili ventil). Ne verujem da je TNG degradirao od stajanja, nije to benzin. Ako nisu ventili/kontakti/osigurač, proveri filtere.

TT

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Yugo nece na plin odjednom

Post od cozmo » 24 Feb 2014, 18:29

Sutra registrujem moj auto, pa cemo da se bakcemo s ovim, kaze kum da je filter verovatno.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Yugo nece na plin odjednom

Post od cozmo » 25 Feb 2014, 15:21

Ide gova*ce na servis, sad nema ni ler na benzinu (gasi se) a ide dobro i ravnomerno ubrzava bez problema.

Na plinu sad ima ler?

Hit.

Inace za 5 dana druzenja sa Jugom ja se divim ljudima koji ga voze :mrgreen: Jos je ovaj redovno odrzavan sa sve dokumentacijom, zadnja serija Jugica...
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Yugo nece na plin odjednom

Post od Saša » 25 Feb 2014, 17:13

Yuga da bi vozio moraš znati i da popravljaš svašta. :)

TT

Odgovori