Majstori za izbegavanje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od danijel00 » 30 Maj 2021, 04:02

Veoma koristan komentar, hvala ;)
Majstor dobija sutra opomenu pred tužbu od advokata.

Elem, ovom se može, svi nesrećnici koji imaju problema sa kabrioletima završavaju kod njega, neko pretekne, neko ne...

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Using Tapatalk

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od danijel00 » 04 Jun 2021, 12:27

Javio se dotični malopre da će da vrati auto i pare. Znači dva meseca je drzao auto, ništa nije uradio, nadam se bar da ga nije dodatno zeznuo... Mislim da će naredni pokušaj biti u bosni :(

A izgovori koje je davao, horor... Dog eat my homework pa nadalje

Nadam se da će stići auto u komadu

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Using Tapatalk

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Majstori za izbegavanje

Post od A170T » 10 Avg 2021, 12:02

Da krenem iz početka, gledaću da bude sve sažetije.
Rođaku je pre nekih 3 meseca Punto 1.2 16v krenuo da pravi probleme. Prvo je bio smrad antifriza iz ventilacije, zatim nagle promene temperature motora na ins. tabli, zatim loš rad motora praćen vodom iz auspuha i plavim dimom. Znali smo da je motor u žešćem problemu, i da neće biti lako srediti ga. Pre nekih 2 meseca je oterao auto kod majstora i tu kreću nevolje.
70 dana je auto kod majstora i još uvek nisu gotove popravke. Znam da otvaranje motora nije intervencija koja se završi od danas za sutra, ali ovo je ipak previše. Uvek su oni izgovori tipa:
- Da skinem Pežo sa dizalice za par sati krecem da radim. A Pežo raskupusan u sitna crevca
- Ovaj sa Citroenom krenuo na more, da mu zamenim pločice za 5 min i krecem. Tako za nekoliko njih pa je i to trajalo 10 dana
- Poslao sam glavu motora na obradu, biće sutra popodne. I to traje 10 dana
- Karike se ne uklapaju, filteri se ne uklapaju, dihtung glave se ne uklapa... I to sve mora da vrati nazad i nabavi novo...

Lik je uzeo pare za delove i ne možemo da pokupimo auto. Nije amater u pitanju, radi dugi niz godina i zatrpan je poslom. Lik je malo lenj i u svako vreme ga mozes videti da se negde vozika kolima ili ispred lokalnih kafića..
Šta raditi u ovakvim situacijama?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Kabal
Postovi: 2882
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Kabal » 10 Avg 2021, 12:15

Uzmite njegov auto pa se vozikajte

Sent from my SM-N9860 using Tapatalk


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Majstori za izbegavanje

Post od A170T » 10 Avg 2021, 13:25

Vrlo rado, ali bi se to smatralo krađom :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Majstori za izbegavanje

Post od nidza » 10 Avg 2021, 13:37

Ako ništa prisilno ne možeš da uradiš, uzmite auto, kod drugog majstora, a on vam dođe pare za delove. Dajte mu rok do kad da vam pokrije troškove.

Nekad se unapred mora informisati kakav je ko majstor.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Saša » 10 Avg 2021, 21:47

Realno za sve to što si nabrojao treba 2-3 dana, najviše. Otac i ja smo recimo skidali glavu motora na Yugu (probio dihtung glave i pomešao antrifriz i ulje) i trebalo nam je dva dana sa sve nabavkom delova i nošenjem glave na ravnanje i hidro test (a još je bio naišao i vikend). Promenite majstora.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Majstori za izbegavanje

Post od A170T » 13 Avg 2021, 21:28

Rešen problem napokon, ali ne bas na pristojan način. Moj rođak je inače dobra osoba koja ce sve od sebe dati da pomogne ljudima u svom okruženju, inače je smiren i ima baaaaš debeli prag tolerancije ali kao svi mi ima i mračniju stranu. Punke mu film jednog jutra i napričao mu i što treba i što ne, izvređao ga kao stoku i kompletnu familiju uzduž i popreko, jedva su ga smirili. Bukvalno je iskalio sve životne frustracije na njega. Posle toga je sve išlo ko podmazano i rešeno za nekoliko dana.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29978
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Majstori za izbegavanje

Post od trojanac » 13 Avg 2021, 23:01

Pristojnije nije moglo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Majstori za izbegavanje

Post od A170T » 13 Avg 2021, 23:46

Neki ljudi samo takav jezik razumeju :(

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Djole » 01 Nov 2021, 20:14

Podseti me na...

I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3151
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Dare4x4 » 07 Dec 2021, 13:54

https://instagram.com/mmglassjagodina

Nemam iskustva sa njima ali na skoro svakoj slici su na krov auta natrpali neke plastike ili alat. Za moj ukus, vrlo neprofesionalno.

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: Majstori za izbegavanje

Post od daxsm » 01 Jan 2023, 20:50

Preporuka za majstora u okolini Sremske Mitrovice? Konkretno auto je C4 Picasso 2018.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Majstori za izbegavanje

Post od rade74 » 02 Jan 2023, 19:25

Imas ovog naseg PCR Zeljka iz male bosne

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk


lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od lamby » 18 Okt 2023, 23:31

Uf, procitah celu temu iz cuga.

Ja samo da se nadovezem i udarim jedan veliki minus za auto servis Opača u Novom Sadu. Imao sam problem na automobilu da se gasi gde stigne, I dobio kontakt "majstora" na preporuku. Auto dostavljen, ostavljen 2 dana da uradi dijagnostiku i identifikuje kvar. Kvar je identifikovan u sistemu dovoda goriva, pa je krenuo da menja tu sve redom. Prethodno je dva puta menjao dosta stvari, ali ni jedna stvar nije resila kvar. Treci i poslednji put me zove i krece sa pricom da tu moraju da se rade dizne i pumpa. Ja mu kazem da mi cena ne odgovara i da cu potraziti misljenje drugog majstora i kazem da cu doci po auto odmah, i onda mi pravi kombinaciju za dosta manje novca sa PISANOM GARANCIJOM i FISKALNIM RACUNOM za NOVE DELOVE. Ja majmun, cuo garancija i racun rekoh ajde radi. I tu krece pakao...

Estimacija je bila 10 dana, dok stignu delovi itd itd. Rekoh okej nije idealno ali nek radi. Proslo 10 dana, zovem ne javlja se. Zovem sutra, javi se i kaze bice gotovo za 2 dana. Zovem za 4 dana, prica mi bajke i tuzne price. Ljudi moji, auto je bio 20 dana kod njega, ja krecem da ga zovem ne javlja mi se uopste. Posaljem poruku, nista. I ja tu popizdim, sednem u taksi I pravac u servis.

Dolazim ispred servisa, i imam sta da vidim. Naravno, moj auto uredno stoji ispred servisa. Gledam unutra u auto, vidim njegove prljave carape i majice pobacane unutra, racune informatike i struje kao i zamenske delove ko zna kojih drugih automobila. Auto je izgledao kao da je bomba bacena u njega, kozna sedista masna prljava od garezi, opusaka cigara svuda kao i praznih kutija. Meni se slosilo mislio sam da cu morati na hitnu da idem. Kasnije vidim da je auto presao 1.200KM otkako je kod njega... :bravo:

Ulazim u servis, vicem dobro jutro a on ko duha da je video. Ja vidno popizdeo, trazim garantni list, fiskalni racun, kao i delove koje je skinuo sa mog automobila - nema nista od navedenog. Pitam ga sta je radio, kaze remont dizne i pumpe. JA SAM PLATIO DVE NOVE DIZNE I NOVU PUMPU DA MI TI RADIS REMONT. Trazim pare nazad, on pocinje da vrda kako je sve okej uradjeno i da auto radi. Ja pred njim uzmem telefon i zovem inspekciju i tek tu se dozvao pameti malo. Novac mi je vracen, novim diznama nisam ni primirisao, i zamolio ga da svoje prljave stvari pokupi iz auta.

Ovaj "majstor" mi je samo jedna velika lekcija u zivotu da ne budem tolika naivcina i lako verujem svima. Sto dalje od njega.
Pieces will never tell the whole story.

Odgovori