Majstori za izbegavanje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Majstori za izbegavanje

Post od HKS » 08 Mar 2019, 22:23

Ogi kupi polovan auto.

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Majstori za izbegavanje

Post od sebekkg » 06 Nov 2019, 15:42

Ja bih da ovde dodam i auto lakirera Acu iz Kragujevca, kod semafora u Malim Pcelicama. Cale je skoro radio fabiu kod njega. Farbao je zadnji branik, pragove, haubu i iznad tockova. Boja je relativno dobro ubodena ali morace da se ispolira auto da bi se stiglo barem do slicne nijanse. Bela boja je u pitanju. Ono sto mi se nije sviselo je kako su uklopljeni delovi nakon rada. Branik je samo vracen bez imalo posvecivanja da se bolje ukopi. Tockovi su skidani i onda su zategnuti pistoljem tako jako da smo sada jedva skinuli kada smo menjali tockove. Keder na gepeku je lose upasovan tj nepravilno i branik je usecao keder. Pride je caleta inicijalno hteo da zakine za sredivanje koruba prednjih tockova kao nisu se dogovorili.

Od mene antipreporuka.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: Majstori za izbegavanje

Post od daxsm » 07 Jan 2021, 13:12

Imam Ford Kugu 2.0tdci 100kw, 2009.god. Auto je pre servisa bio u odlicnom stanju. Oterao sam da mi pogleda neke vibracije, koje su navodno bile od lima kardana. Rekao mi je da je nosac motora otisao i da treba veliki servis da uradim (dosao je red na to).

Odradio je sve, auto je delovao okej i ujutru kad sam ga upalio osetio sam da auto mnogo vise vibrira. Prilikom kretanja cuje se neki metalni zvuk, postavicu video oko 09:00 sekunde se cuje. Taj zvuk nisam imao, auto je bio perfektan, miran i tih. Zvao sam ga rekao je da je mozda lim kardana jer ga je stelovao. Predamnom ga je stelovao, pa mi to i ima logike.

Druga stvar je da mi je kad sam isparkiravao auto, namotao volan i krenuo osetio jak udarac, kao da sam na kamen naleteo i udario dole oko tocka. Mislio sam da je to, ali mi se to ponovilo nekoliko puta. Majstor kaze da je to verovatno nosac motora koji je stavio, da je nalegao. Ali se to stalno cuje.

Sutra cu kod njega oterati da proba da to resi, i onda terati dalje kod nekog drugog.

Zanima me vase misljenje, da li je u pravu da li mozda to stelovanje moze taj zvuk da prouzrokuje, da li taj nosac motora treba da nalegne ili me folira?

Krivo mi je jer je auto bio “perfektan”, super je radio, krivo mi sto sam pukao pare da mi unakzi auto. Ako gresim bice mi drago.

https://share.icloud.com/photos/02BiMHn ... 1PhICoYGzg

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ivan » 07 Jan 2021, 13:46

Auto mnogo vise vibrira jer je novi nosac motora loseg kvaliteta, to je sigurno, znam za vise razlicitih primera gde se to desilo nakon zamene nosaca motora.

Jedino resenje je poruciti novi original.

Nekad su i zamenski nosaci motora kopije cak i kada je u pitanju kvalitetan brend, npr lemforder.

Tako da ti ostaje nov original iz ovlascenog da porucis.

Sto se tice drugog problema, meni su rekli da prilikom kupovine 4x4 pogona obratimo paznju ako trza pri kretanju kada je smotan volan skroz u jednu stranu, da to moze pokazati problem sa pogonom.

Posto se to pojavilo naknadno kod tebe onda mislim da je majstor cackanjem tog lima kardana doveo do toga.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: Majstori za izbegavanje

Post od daxsm » 07 Jan 2021, 14:21

Hvala na odgovoru! Pitao me je da li zelis jeftiniji ili skuplji nosac, rekao sam skuplji. 10.200 je kostao, ocekivao sam da je okej.

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od ftj » 07 Jan 2021, 14:24

Udar pri kretanju meni deluje kao simptom loseg nosaca motora.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11042
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Bax » 07 Jan 2021, 14:33

Ja sam nekad davno stavio zamenske nosace, auto se tresao uzas....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9882
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ivan » 07 Jan 2021, 15:29

daxsm je napisao:
07 Jan 2021, 14:21
Hvala na odgovoru! Pitao me je da li zelis jeftiniji ili skuplji nosac, rekao sam skuplji. 10.200 je kostao, ocekivao sam da je okej.
Skoro sigurno je kopija u pitanju, vidi bas koliko je drugi originalni nosac motora.

To je uzas, kada hoces da platis kvalitet, a dobijes krs, a bas sam za nosace motora video par takvih situacija u praksi.
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: Majstori za izbegavanje

Post od daxsm » 07 Jan 2021, 15:47

Vidim da mi je stavio INA set zupcastog kaisa, spanera itd. Kakav je kvalitet? Da li je moguce da od njih vibrira auto? Prosto osetim vibracije na volanu, menjacu, sedistu.

Kakav je Kerkez u Rumi? Tamo bih oterao da ga neko pogleda posle ovog majstora

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Mladen7 » 07 Jan 2021, 17:30

INA set za većinu brendova važi za kvalitetniji.
Ne bi zbog toga trebao imati ikakve vibracije.

Ivanov post je verovatno objašnjenje tog problema ,zamenski nosač motora ne baš kvalitetan.

Korisnikov avatar
Martin Mystere
Postovi: 431
Pridružio se: 18 Dec 2020, 21:09
Garaža: Ford Mondeo Mk5 2.0 TDCI Powershift
Lokacija: Beograd - Voždovac

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Martin Mystere » 07 Jan 2021, 18:02

O kom majstoru je reč - nekom koji radi sve živo ili nekom ko radi samo Fordova vozila?

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Majstori za izbegavanje

Post od dag81 » 08 Jan 2021, 09:13

Volan, menjac, sediste vibracije 99% nosac.
Imao sam isto kod Gorana u Petrovaradinu pre nekih 15god. Bio je uporan, ubedjivao me da nije do nosaca,cak sam i pletenicu menjao. Na kraju sam mu rekao sa stavi original VW nosac od 140e, a da cu platiti ako nije do njega i taj novi original i ruke. Bilo je do nosaca. Stavio je Topran(2200din tad bio u RV autu) iako sam mu rekao kvalitetniji 8000din naplatio prvi put po nosacu. Menjao sam tada oba, i levi je bio Lemforder desni Topran. Isto mi je tresao volan u leru, a sa starim nosacima nista.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



daxsm
Postovi: 51
Pridružio se: 01 Sep 2020, 22:21

Re: Majstori za izbegavanje

Post od daxsm » 08 Jan 2021, 16:48

Radi sve, dosta njih tera kod njega i svi su zadovoljni. Zvao sam ga, ne radi danas sutra cu oterati.

Mada, sad primetim da mi ubrzavanjem auto vuce u levo. Pre nije. Da nije mozda i to simptom nosaca motora?

danijel00
Postovi: 361
Pridružio se: 17 Jun 2014, 04:51
Garaža: Suzuki SCross
Lokacija: Novi Sad

Re: Majstori za izbegavanje

Post od danijel00 » 28 Maj 2021, 23:07

Da li neko ina iskustva sa majstorom Miroslavom, tj Munja kabriolet krovovi iz Nove Pazove?
Ako ikad dobijem auto nazad, ovde cu da ga pozdravim... preko mesec dana kasni, dve nedelje mi direktno laze suprugu...
Sve pare je trazio i dobio unapred.
Cuo sam otprilike kakav je, ali je jedini koji se uopste bakce ovako necim i onda jbg, kontali docekacemo. Ali jock, covek uzme pare i vise ga nema...


Sent from my SM-G781B using Tapatalk

Using Tapatalk

TeaseR
Postovi: 382
Pridružio se: 26 Dec 2018, 20:23
Garaža: BMW F30

Re: Majstori za izbegavanje

Post od TeaseR » 29 Maj 2021, 14:26

Nisam imao iskustva, ali mi do sada ni jedan majstor nije trazio pare unapred, niti bih ikada na to pristao.

Odgovori