Majstori za izbegavanje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Majstori za izbegavanje

Post od nidza » 01 Avg 2017, 22:34

To je potpuna katastrofa ako je tako, ali ja bih svakako reklamirao. Ništa lepše nego kad ti se neko namesti da ga malo napušavaš.

Ako ulazi đubre razlog više imaš da što pre reklamiraš.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Skipper » 01 Avg 2017, 22:36

Šteta što je tako ispalo. Ja sam kod njih uzeo set kvačila za yarisa i za sad se dobro pokazo.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Majstori za izbegavanje

Post od jaksa » 01 Avg 2017, 22:48

Ma idem na more za par dana, neću da se dodatno nerviram, a sa mnom inače nema mnogo prostora za kompromis.
Ionako nisam imao nameru više da idem tamo zbog diskova, bolje je ovako.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ji 4Tze » 01 Avg 2017, 23:12

Što ne voziš u Deltu?
A mogao si i kod saleta, njega hvale na sve strane :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ralee » 01 Avg 2017, 23:37

Ja bih to kod pileta.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ji 4Tze » 02 Avg 2017, 00:04

Nisu baš kompatibilni jaksa i Pile :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Heinz » 02 Avg 2017, 00:12

Nisu oni dileri delova, delovi stižu npr iz Euro07.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ralee » 02 Avg 2017, 00:20

Ji 4Tze je napisao:Nisu baš kompatibilni jaksa i Pile :)
Mislis? Deluje mi kao da je i on voleo Tîta. :)

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Majstori za izbegavanje

Post od sebekkg » 02 Avg 2017, 08:14

swemir je napisao:Kakav je Ćurčić? Svi hvale i nekog Bogdana ima li neko iskustvo i sa njim.

Vreme je za promenu ulja tako da nije nešto složeno ali.me zanima stanje u gradu. Neću više kod Radulovica ici


Sent from my HUAWEI M2-801L using Tapatalk
Idi u kit co**erce ili slicnu firmu. Dace ti sve delove po tipu vozila. Odnesi kod majstora i neka ti ih ugradi. Onda nema greske sta ce da stavi. Ulje mozes da vidis u autodati zbog kolicine i tipa.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Slika

conemzp
Postovi: 1
Pridružio se: 17 Jan 2018, 19:54

Prevarant Toyota Zivkovic

Post od conemzp » 17 Jan 2018, 20:11

Ovom prilikom zelim da Vam skrenem paznju na prevarante u Toyota servisu Zivkovic i da li takvim servisima treba dozvoliti da se u svojim servisima sluze jednim prefiksom kao sto je Toyota brend.

Naime pre dva meseca sam kupio automobil Toyota Corolla 2006.godiste.Auto je kupljen u Srbiji odrzavan u garantnom roku u zvanicnom servisu a nakon toga u Toyoti Zivkovic.
Automobil je bio u odlicnom vizuelnom stanju stoga sam odlucio da auto odvezem na dijagnostiku.Obzirom na stanje automobila i servisnu knjigu servisa Zivkovic odvezao sam auto bas tamo.
Ljubazno su odradili dijagnostiku koju nisu naplatili i na kojoj je primeceno da je na autu potrebno uraditi mali servis,servis klime,obradu diskova,promenu prednjih plocica kao i da dizne 1 i 4 cilindra treba da se zamene.Kao dugogodisnji vozac benzinskih agregata nedovoljno poznavajuci dizel agregate,nakon sto sam kupio automobil odlucujem se da sve sto je navedeno odradim u pomenutom servisu.Uz sve navedeno sam napomenuo da se provere prednji stabilizatori i ako je potrebno zamene.Napominjem da ni u jednom trenutku nisam dobio dijagnostiku na uvid samo usmeno obavestenje.
Nakon izvrsenih radova preuzeo sam auto i platio 550e za sve izvrsene usluge.Fiskalni racun nisam dobio,novac sam dao na ruke i jedini dokaz izvrsenih radova je potpis i pecat u servisnoj knjizici.

Nakon 7 dana vracajuci se sa posla pri brzini od 120km/h odjednom uz zaglusujuci zvuk zaglavljuje mi se gas,obrtaji skacu na 6000 i iz auspuha krece strasan dim.Uspeo sam da zaustavim vozilo i ugasim automobil.Pozvao sam na mobilni servis gde mi je receno da je moguce da je auto usao u iberturu ili iber turazu.Posto nije bilo bezbedno da auto ostavim na putu isti sam dovezao do kuce koja je udaljena par km.Servis je posalo slep sluzbu koja je prevezla auto sa obecanjem da ce mi sutradan javiti sta je po sredi.Sutradan tek nakon sto sam ja zvao obavestavaju me da je problem napravila dizna 3 cilindra kao i da dizna 2 cilindra bi trebala da se promeni.U soku od nemilog dogadjaja koji me je zadesio prethodnog dana,dajem pristanak da se i te dve dizne zamene.Dolazim da preuzmem auto i donosim 300e koliko kostaju dve dizne koje su promenjene.U razgovoru trazim da mi se da fiskalni racun za izvrsene radove kao i prethodno izvrsene radove posto sam poceo da sumnjam da sam prevaren.vlasnik mi saopstava da ako zelim fiskalni racun mora da se uracuna PDV na izvrsene usluge.Iznerviran saopstavam da mi to nije pomenuto i da je meni saopstena cena i da nije moja briga da li je PDV uracunat ili nije nego je moje pravo a i obaveza pruzaoca usluga da izda fiskalni racun.Vlasnik pocinje da vrda i da me uverava da je sve uneto u kompjuter i da je servisna knjiga sasvim validan dokaz i garancija.Ne zeleci da polemisem preuzimam auto i nakon par dana odlazim da uradim dijagnostiku nezavisno od servisa Zivkovic.Naravno dijagnostika pokazuje lose rezultate za dizne 1 i 2 cilindra.Sliku saljem atacovanu Vama na uvid.Sutradan odlazim iznerviran u servis Zivkovic pravo kod vlasnika i pokazujem mu sliku sa dijagnostike.Vlasnik dovodi u pitanje da li je to dijagnostika moga auta i predlaze mi da ostavim auto do sutra.Na to ne pristajem i zahtevam da smesta odradi dijagnostiku i da mi da na uvid kao i da mi vrati novac za dve dizne - 300e.Pocinje da vrda ali na moje insistiranje radi i predlaze da mi sutradan zameni jednu diznu jer je po njemu druga dobra.Ne prihvatam i trazim da mi se vrati novac jer sam izgubio poverenje i smatram da sam prevaren.Pristaje da mi vrati novac za jednu diznu 150e.Trazim da mi izvadi izvestaj iz kompjutera sta je sve radjeno na kolima i da mi potpise i pecatira.Odbija i poziva se na servisnu knjigu koja je po njemu validan dokaz izvrsenih radova.Nisam zeleo da se raspravljam i uzeo sam 150e i napustio servis.
Auto sam nakon toga odvezao kod drugog majstora na preporuku koji je skinuo dizne i odneo kod bosiste i ispostavilo se sledece tri dizne nisu promenjene vec su moje sto se vidi po kodovima sa dizni koji idu jedan za drugim a cetvrtu su mi promenili i to od toyote hillux koja uopste nije istog oblika al su je nekako ugurali.
Poslao sam mejl toyota srbiji gde su mi sturo odgovorili da prevarant zivkovic nije zvanicni servis a kada sam pitao kako dozvoljavaju da naziva servis toyota zivkovic nisam dobio odgovor
Covek me je prevario za 450e i pravno ne mogu nista da mu uradim sem da upozorim ljude da beze od tog servisa


Slika

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Skipper » 17 Jan 2018, 21:34

Nažalost nisi prvi a verovatno nećeš biti ni poslednji koga je dotični preveslao. Jbg, imao si 500 metara od njega Japanshop koji je skroz ok servis. Mada za te pare si mogao da odeš i do Novog Sada kod Đoleta u Nippon, on je doktor za toyotu. Nekad vredi zbog dobrog majstora otići i 100 km dalje.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk



Korisnikov avatar
nmaric1993
Postovi: 516
Pridružio se: 15 Maj 2015, 15:13
Garaža: Volvo v40 1.9 TD

Re: Majstori za izbegavanje

Post od nmaric1993 » 17 Jan 2018, 22:23

Hm, meni je interesantno to za iber turu, to ne mogu da izazovu dizne ni na kakav nacin vec ulje. I to ulje koje dodje u motor putem turbine....
Kad si desilo to? I koliko si presao km od tad?

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Majstori za izbegavanje

Post od dragvorl » 18 Jan 2018, 17:13

Prebaceni postovi o obradi kocnica u odgovarajucu temu, nastavak diskusije tamo.

viewtopic.php?f=10&t=5090&start=45
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

top_night
Postovi: 98
Pridružio se: 17 Feb 2015, 12:15

Re: Majstori za izbegavanje

Post od top_night » 11 Jun 2018, 14:40

Sta reci...
Malo je reći divljaci...


Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока


draganford
Postovi: 31
Pridružio se: 19 Mar 2014, 19:56
Lokacija: beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od draganford » 11 Jan 2019, 10:54

koji ozbiljan servis savetuje da se obradjuju diskovi?

Odgovori