Majstori za izbegavanje

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ogi » 29 Maj 2014, 22:28

Sto neko rece, nikada nisam cuo da je neko bio zadovoljan u potpunosti farbarem. Plasim se sta bih radio kada bi mi trebao jedan.

U Ehomu su smejurija, Bax je u pravu. Bruka. Najveci uvoznik boja i lakova.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Majstori za izbegavanje

Post od stefanan » 29 Maj 2014, 22:42

A kakvi su oni modena kolor ?

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Paja » 29 Maj 2014, 22:45

Ono što sam ja gledao odlični. Oni su radili onu Oktaviu koju sam se razmišljao da uzmem.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Majstori za izbegavanje

Post od BAJKER » 29 Maj 2014, 23:00

Kada sam farbao prednji branik na kolima kada smo imali akciju nelexa u mojoj garazi, tada je jace pritisnuo polirku i malo skinuo boju sa branika, tada sam po preporuci radio kod istog Dace. Moje neznanje verovatno rezultira da ne znam kako da gledam, sta da gledam, kako da uocim razlike i ostalo. Zadnji branik sam ostetio pre godinu dana malo, zguljeno par cm nista strasno ali ajd ne volim da mi je tako pa sam kod Dace to flekovao, tada je uveliko Zu radio svoj Zuki pa smo imali razlog za brigu koja se kasnije i ispostavila, deo branika na prelazu gde je flekovan je matirao, dakle kao da nije lak stavio, to sam video mesec dana kasnije posle farbanja. Nije nesto sto bi mi oci bolo ali eto dovoljno da ga vise zaobilazim u sirokom luku. U razgovoru sa Zuzazuom ipak smo konstatovali da je najbolje buduce radove poveriti ovlascenom E Sumaru jer imaju pravu komoru a ne sklepanu prasnjavu garazu, jer imaju zvanicnog farbara zaposlenog njih, jer ti izdaju zvanicni fiskalni racun i radni nalog kao dokaz da si radove radio kod njih pa se mozes i sudski ganjati ako dodje do problema. Jedino sto je sve ta igranka malo skuplja kada se radi u zvanicnom ali barem postoji garancija da ce se to zavrsiiti kako treba.
Slika

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Grujic » 29 Maj 2014, 23:19

Ma ni to nije garancija...

Inače, ima dobrih farbara, tj dobrih radova, ali kao da im svima dobri radovi imaju rok trajanja, tj da nakon nekoliko godina počne češće fušerisanje. To pogotovo ako je jedan glavni majstor pa ima radnike, i kako njega počinje da mrzi da radi ili kontroliše ove, tako se sve više greši.

Tako ja pitao drugara koji radi u auto servisu za preporuku farbara, i on mi dade, ja nisam ništa uradio, i posle god dana ga opet pitam za kontakt i on mi kaže da preporuka više ne važi :mrgreen:

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Majstori za izbegavanje

Post od BAJKER » 29 Maj 2014, 23:24

Naravno nista nije 100% sigurno ali ako drze do sebe manje su sanse da ti zaseru kao ovo sto se je desilo zuzazu-u .
Slika

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Bax » 29 Maj 2014, 23:39

stefanan je napisao:A kakvi su oni modena kolor ?
Sa Goranom iz Koteza radim vec preko 10 godina, jedno 10ak puta sam radio kola kod njega.
Svakako jedan od boljih mastora, naravno i kod njega sad rade klinci, jer je jako razvio posao.

Par puta sam imao probleme sa njegovim poslom, ali za Ehom, i Bogunovica, je tata...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Majstori za izbegavanje

Post od stefanan » 29 Maj 2014, 23:55

I ja sam cuo da su ok ali ne iz prve ruke pa sam zato pitao da proverim :thumbup:
Znaci nije bas da nema niko da uradi kako treba

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11079
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Bax » 30 Maj 2014, 00:04

Oni mogu da urade dobar posao, sto je bitno, a ako zajebu, do sada mi je uvek izlazio u susret, i izvlacio probleme. Reklamirao sam cak i posle par godina, i to uspesno, i to na autu koji sam prodao...

Za ove pilicare, sto su ovde pominjani, je nebo i zemlja...

Trazi Gorana i sa njim pogadjaj posao, kazi da te poslao Bax :mrgreen:
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

podvarak
Site Admin
Postovi: 608
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:00

Re: Majstori za izbegavanje

Post od podvarak » 30 Maj 2014, 10:52

Bax je napisao:Ako je to onaj Daca sto je Podvarku radio 5 vrata na Puntu, taj neme pojma sa tim poslom, a vi nemojte da se zalecete sa majstorima, a ni sa preporukama...
Secam se da mi je Podvarak pominjao nekog majstora iz Delte, pa ako sam pogresio izvinjavam se.
Moj gepek je prvo radio jedan kolega s posla koji je pre toga u zivotu jedino ofarbao par jugica, i unakazio ga totalno. Daca je posle pokusao da ispravi prethodne greske tog lika i nije se proslavio. Farbali smo i felne u belo s bele lancie i ni tu se nije proslavio, cak je ostavio unutrasnjost neofarbanu "jer to tako treba"?!? Sreca pa su felne bile sive pre farbanja pa se nije toliko ni videlo.

Daca radi u Delti i sve to stoji, samo sto on tamo radi na poliranju i dekonzervisanju novih vozila, i u tome je expert. Farbanjem se kod kuce bavi cisto iz hobija i imajte to u vidu.

Jedini majstor iz Delte koji je za svaku preporuku je Jugoslav limar. Ako sam nekog pominjao i hvalio, onda je to bio on. Sredjivao je moju plavu lanciu i upasovao je sve u milimetar!

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Majstori za izbegavanje

Post od BAJKER » 30 Maj 2014, 12:29

Daca vise ne radi u Delti, sada je samostalni prvivrednik t.j. autofarbar kako mi je zadnji put rekao kada sam ga video. ;)
Slika

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Markoni » 30 Maj 2014, 12:39

Kada vec pominjete farbare stvarno je malo dobrih. Ja na preporuku otisao u AC Ilic u Velikom Mokrom Lugu, oni farbaju za Hit Auto koliko sam skapirao, i izasao sam totalno nezadovoljan. Uradjeno kao nogama... :thumbdown: :thumbdown:

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Majstori za izbegavanje

Post od BAJKER » 30 Maj 2014, 12:43

Bivsa devojka je marutija limarso farbarske radove radila kod nekih majstora iznad Mostara (neko ih je pominjao vec), isao sam da joj preuzmem auto, delovalo je skroz ok.
Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Ogi » 30 Maj 2014, 15:28

Rece Next IZNAD GAZELE. Gde je to ?

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19261
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Majstori za izbegavanje

Post od Heinz » 30 Maj 2014, 18:11

Pre 100 godina postojao je neki Top Sjaj tamo negde, mozda ima veze sa tim?

TT

Odgovori