Automatski menjači u Renault-ima

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od aleksa » 25 Nov 2014, 22:27

500 evra ukupno ili samo delovi?

Al svejedno, nijedno ni drugo po meni uopste nije skupo. :zbunjen:

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od Cherokee » 25 Nov 2014, 22:38

Samo delovi. Ruke su u tom slucaju sigurno 100-150 evra, posto ima jos i zamene ulja, rasturanje i sastavljanje, plus finog stelovanja sto u mirovanju sto u voznji...

Ovo kod mene je bio tipicni problem sa hidroblokom. Racunajte jos da ima tu i citav menjac, koji jelte isto tako se trosi, i ciji remont ide lagano na 1000 i vise evra, sto u cestobslucajeva bude i vise od pola vrednosti auta...

Sent from my LG-D802 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od aleksa » 25 Nov 2014, 22:40

Nije te puno kostalo.

Nekad je bolje uzeti polovan menjac nego raditi remont, mnogo jeftinije....

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od dragvorl » 25 Nov 2014, 23:08

POlovan menjac na kom ce te najverovatnije sacekati ista muka (uz to ako je stajao na nekoj vlazi i ulje je povuklo vode, automatski i recimo lamele, taj menjac moze odmah da se otvara) i to vrlo brzo, jer se na svima isto kvari, a sto je doterano iz EU 99% nisu radjene popravke menjaca, zbog toga tamo auta stoje na placevima jer nit vlasnik hoce da popravlja, nit kupac zeli zezanje sa popravkom. Poznat mi je slucaj Espacea sa ispod 100kkm pravih, recimo 2001. godiste, ali je stojao zbog menjaca na placu jednu, a mozda i vise godina. Kupljen za bagatelnu cenu, sredjen menjac i ovde se fino vozao. Sa automatikom polovni menjac nije bas kao sa manuelnim, dosta je velika lutrija, a verujem da ni cene polovnih nisu bas macji kasalj ovde u Srbiji. Inace Cherokee sto kaze, ono sto vrisne prvo na mnogim menjacima je upravo hidro blok, ili na novijim mehatronika. Kada se tu odradi zamena novim ili repariranim problem se resava na neko vreme, dok ne dodje do generalnog remonta. Onda mora menjac dole i sve da se odradi kako valja.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od aleksa » 25 Nov 2014, 23:31

Postoje itetako ozbiljni otpadi, kojima nije cilj da nekom nesto uvale...

Polovan menjac za E60 530xd je 1000 evra...

milosg
Postovi: 1449
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od milosg » 25 Nov 2014, 23:31

Hvala svima na odgovorima, od pomoći su!
Da bi remont koštao kao pola vrednosti auta, to nije tako redak slučaj kod Renault-a i to mi je jasno. :mrgreen: Ovde mi je bila briga šta je uopšte Renault tu ugrađivao i koliko je pouzdano, posebno ako su ljudi imali probleme i sa novim autima. Ako bih stalno morao da brinem šta će biti sa menjačem, onda nema poente.

Razmišljanje mi je bilo u smeru: zadovoljan sam sa lagunom već godinama, napravio sam dosta km (i dosta i uložio u nju), ima svojih mana i to ne sporim ali mi trenutno tu fali samo automatik i to što nije karavan. A nemam realnu potrebu da uzimam noviji auto dokle god me ovaj služi okej, sigurno još godinu i po dve.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od NexT » 25 Nov 2014, 23:53

aleksa je napisao:Nista tu nije francusko... menjaci su vecinom japanski Aisin i nesto malo zastarelog ZF-a.

Isti menjaci idu i u SAAB, Volvo, Ford, Alfa Romeo, PSA, Opel, Mazda...
Upravo sve marke koje si nabrojao nije preporucljivo uzeti sa automatikom.

Vozio sam Volvo s80 3.0T, ono je tuga koliko menjac unistava sjajan motor.
Vozio sam taj 607 3.0, ista stvar.
Alfini Selespeed i ostale gluposti su dobro poznati da su sra*e.
Mazda? Ford? Seriously? :kezo:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od dragvorl » 25 Nov 2014, 23:54

aleksa je napisao:Postoje itetako ozbiljni otpadi, kojima nije cilj da nekom nesto uvale...

Polovan menjac za E60 530xd je 1000 evra...
Ne mora on da hoce da uvali, a garancija je kapija. Taj menjac za BMW sa otpada dobijas sa polovnom mehatronikom, polovnom turbinom menjaca (zavibrirace najverovatnije), polovnim solenoidima, a za oko 2.5k se radio full remont sa svim elementima izmenjanim i/ili repariranim, sa 1 ili 2 god garancije i neogranicenom km. Na menjacima skoro da ne znas da li ce da zveknu do 100kkm i to na ozbiljnijim kolima (iz prve ruke sam imao priliku da pratim remont BMW E90 kupljen u SRB sa manje od 100kkm, i takodje Merc GL-a, ista prica), da ne pricamo o ostalima. Ja kazem, to sto je na otpadu nije tu slucajno. Ne kazem da nekoga ne moze da ukenja da uzbere dobar primerak, ali to ce biti pre izuzetak nego pravilo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od aleksa » 26 Nov 2014, 00:08

NexT je napisao:
aleksa je napisao:Nista tu nije francusko... menjaci su vecinom japanski Aisin i nesto malo zastarelog ZF-a.

Isti menjaci idu i u SAAB, Volvo, Ford, Alfa Romeo, PSA, Opel, Mazda...
Upravo sve marke koje si nabrojao nije preporucljivo uzeti sa automatikom.

Vozio sam Volvo s80 3.0T, ono je tuga koliko menjac unistava sjajan motor.
Vozio sam taj 607 3.0, ista stvar.
Alfini Selespeed i ostale gluposti su dobro poznati da su sra*e.
Mazda? Ford? Seriously? :kezo:
Pa ja nisam rekao da su dobri, nego da nisu francuski i da nije da idu samo u francuze... Alfa (ne selespeed) isto ima Aisin u 159 i 166.
dragvorl je napisao:
aleksa je napisao:Postoje itetako ozbiljni otpadi, kojima nije cilj da nekom nesto uvale...

Polovan menjac za E60 530xd je 1000 evra...
Ne mora on da hoce da uvali. Na menjacima skoro da ne znas da li ce da zveknu do 100kkm i to na ozbiljnijim kolima (iz prve ruke sam imao priliku da pratim remont BMW E90 kupljen u SRB sa manje od 100kkm, i takodje Merc GL-a, ista prica), da ne pricamo o ostalima. Ja kazem, to sto je na otpadu nije tu slucajno. Ne kazem da nekoga ne moze da ukenja da uzbere dobar primerak, ali to ce biti pre izuzetak nego pravilo.
Sve je to jasno, ipak je to polovna roba, al ima ljudi koji rasturaju automobile sa smesnim kilometrazama koji su skinuti sa osiguranja, tako da se isplati kockati. :)

Menjac za stari Cayenne S, je 1500 evra.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od dragvorl » 26 Nov 2014, 00:18

Zato i jeste starom Cayenneu cena kakva jeste. Za koga je napravljen ga je vec izvozao i uzeo novi model, a sada ko krpenjari sa polovnim menjacima i puno mu je da da jos 1000 ili malo vise eura za trajno resenje, pa sta reci...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
stefank
Postovi: 838
Pridružio se: 14 Nov 2014, 01:36
Garaža: Audi Q7 3.0 TDI S-line / BMW X1 20d xDrive / Mini Countryman CooperD / Golf Plus 1.9 TDI

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od stefank » 26 Nov 2014, 00:19

A kakva ti je garancija uzeti polovan menjac? Macka u dzaku takodje, jer kod automatika nema pravila, desavalo se da ljudima zvekne i na maloj kilometrazi i bez silovanja auta.

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od aleksa » 26 Nov 2014, 00:30

Pa garancija je... ako covek radi samo BMW i kaze da je od tog i tog uzeo do sad vec 10 menjaca, i da je sa 9 sve bilo ok, a taj jedan sto je zezao su zamenili uz drugarski dogovor , sto sad ja ne bi uzeo i stavio isto polovan. :zbunjen:


@dragvorl
Pa nije isto dati 1500 ili 3000 evra, a auto vredi 9000, za tu razliku moze da se ugradi plin i kupe 4 polovne gume! :mrgreen:

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od Ji 4Tze » 26 Nov 2014, 00:56

Ako tražiš pouzdan a da nije preskup, pogledaj Hondu. Jesu malo sporiji i duge su brzine i ima ih 5 ali su pouzdani. Sem onaj iShift iz Civica, njega nešto kude i izbačen je iz ponude. Ali kod nas su i retke Honde sa AT menjacima u oglasima...
Boringly average, but also perfect for school run mums

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od ljubitelj » 26 Nov 2014, 22:58

A sta fali Tojotinom AW55-50 koji koliko vidim postoji i u Lagunama (Vel Satis a i na gomili raznih drugih marki modela). Zasto se ocekuje da taj menjac nije dovoljno pouzdan pa ga treba zaobici?

Korisnikov avatar
stefank
Postovi: 838
Pridružio se: 14 Nov 2014, 01:36
Garaža: Audi Q7 3.0 TDI S-line / BMW X1 20d xDrive / Mini Countryman CooperD / Golf Plus 1.9 TDI

Re: Automatski menjači u Renault-ima

Post od stefank » 27 Nov 2014, 12:18

Ne znam za pouzdanost ali japanski automatici su takodje generalno za zaobilazenje, sto se tice nacina rada i potrosnje.

Odgovori