Vakuum problem

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Vakuum problem

Post od ljubitelj » 07 Avg 2015, 22:06

Kontakt brava u kakvom je stanju mehanicki, nema lufta kada se okrece kljuc?

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Vakuum problem

Post od sashicus » 08 Avg 2015, 07:38

Nema lufta :oops:

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Vakuum problem

Post od sashicus » 11 Avg 2015, 17:28

Kada dovedem dodatnu masu na dzek (dzek koji napaja ovaj vakuum ventil) dok auto radi, onda se aktivira klapna za gasenje, vakuum je povuce i auto se ugasi normalno. Ja to laicki zakljucujem ovako: ne postoji masa koja treba da postoji za te dve sekunde dok gasim auto :twisted: Sto dalje implicira da je neisprava bosh brava ili nesto njoj usputno... :(

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Vakuum problem

Post od ljubitelj » 11 Avg 2015, 20:01

Izgleda da si na dobrom putu da nadjes, pogledaj i relej ako ima ili kako se upravlja tim ventilom. Nadji elektro shemu vozila po mogucstvu da skratis potragu.

-4Lista-
Postovi: 4
Pridružio se: 30 Apr 2018, 08:55

Re: Vakuum problem

Post od -4Lista- » 30 Apr 2018, 09:10

sashicus je napisao:
11 Avg 2015, 17:28
Kada dovedem dodatnu masu na dzek (dzek koji napaja ovaj vakuum ventil) dok auto radi, onda se aktivira klapna za gasenje, vakuum je povuce i auto se ugasi normalno. Ja to laicki zakljucujem ovako: ne postoji masa koja treba da postoji za te dve sekunde dok gasim auto :twisted: Sto dalje implicira da je neisprava bosh brava ili nesto njoj usputno... :(
Jesi uspio rješiti problem s tim vakum ventilom i klapnom za gašenje motora i na koji način, tj. u čemu je bio problem????
Muče me skoro pa isti problemi s klapnom za mirnije gašenje motora---radi se o 1.9 JTD 16V 150KS

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Vakuum problem

Post od Kuzmanovic » 30 Apr 2018, 10:44

Ja sam imao problem na istom tom motoru, samo verziji od 140 ks. Na kraju su ispucala vakum creva oko te pumpe i nakon njihove zamene sve radi kako treba. Ne pitaj me za detalje jer ih ne znam, ovo su reci majstora koji je nasao problem i otklonio ga. :D

-4Lista-
Postovi: 4
Pridružio se: 30 Apr 2018, 08:55

Re: Vakuum problem

Post od -4Lista- » 30 Apr 2018, 12:56

Kuzmanovic je napisao:
30 Apr 2018, 10:44
Ja sam imao problem na istom tom motoru, samo verziji od 140 ks. Na kraju su ispucala vakum creva oko te pumpe i nakon njihove zamene sve radi kako treba. Ne pitaj me za detalje jer ih ne znam, ovo su reci majstora koji je nasao problem i otklonio ga. :D
Možeš malo pojasniti na koju "pumpu" si mislio(ovo boldano)??
Ako nije problem--možeš precizirati koje su to vakum cijevi popucale tj.gdje se nalaze??...može i fotka jer se radi o istom motoru

EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vakuum problem

Post od dragvorl » 30 Apr 2018, 13:19

To je novi deo na snimku sa kog skida crevo.

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

-4Lista-
Postovi: 4
Pridružio se: 30 Apr 2018, 08:55

Re: Vakuum problem

Post od -4Lista- » 30 Apr 2018, 14:25

dragvorl je napisao:
30 Apr 2018, 13:19
To je novi deo na snimku sa kog skida crevo.
Poslednja izmena od -4Lista- u 30 Apr 2018, 14:28, izmenjeno 1 put ukupno.

-4Lista-
Postovi: 4
Pridružio se: 30 Apr 2018, 08:55

Re: Vakuum problem

Post od -4Lista- » 30 Apr 2018, 14:27

dragvorl je napisao:
30 Apr 2018, 13:19
To je novi deo na snimku sa kog skida crevo.


U mom slučaju radi se o 1.9 JTD 16V Euro3 motoru u AR GT modelu (nema swirl ni dpf)....tako da je raspored cjevi i vakum ventila drugačiji nego na ovoj 159-tki.
Uglavnom da probam detaljnije pojasniti problem zašto mi auto strese kod gašenja (simptomi se postepeno pogoršavali unatrag mj.dana...).Nakon pregleda i slušanja što se događa u trenutku gašenja motora uvidio sam sljedeće:

1.Zujanje koje se čuje nakon gašenja motora (moralo bi trajati oko 10-tak sekundi) a završava izbacivanjem poluge(uz zvuk klonk) na tzv. "gljivi" kod turbine--kod mene ga sad nema a poluga je izbačena iz"gljive"odmah nakon gašenja.

2.Pregledom klapne za mirnije gašenje motora na usisu-uočio sam da je polugica s actuatora (ona crna plastična "gljiva") povučena za klapnu u trenutku gašenja ali skoro pa istog trenutka vračena gore-u položaj otvoreno-tako da ponovno dozvoljava ulazak zraka koji uzrokuje trešnju motora kod gašenja.
Kad se to isto s klapnom napravi ručno i zadrži zatvorenu klapnu 2-3 sek.....motor ugasi super mekano...bez ikakvih vibracija.

Eto....nadam se da je sad jasnije u čem je problem...motor super vuče...nema nikakvih grešaka na displeju ni kad se potjera preko 4000 okr/min

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Vakuum problem

Post od dragvorl » 30 Apr 2018, 14:40

Ovu pumpu valjda imas, proveris sva creva na njoj, nema ih milion. Bar bih ja tako.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15138
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Vakuum problem

Post od Kuzmanovic » 01 Maj 2018, 00:36

-4Lista- je napisao:
Kuzmanovic je napisao:
30 Apr 2018, 10:44
Ja sam imao problem na istom tom motoru, samo verziji od 140 ks. Na kraju su ispucala vakum creva oko te pumpe i nakon njihove zamene sve radi kako treba. Ne pitaj me za detalje jer ih ne znam, ovo su reci majstora koji je nasao problem i otklonio ga. :D
Možeš malo pojasniti na koju "pumpu" si mislio(ovo boldano)??
Ako nije problem--možeš precizirati koje su to vakum cijevi popucale tj.gdje se nalaze??...može i fotka jer se radi o istom motoru

EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!
Nazalost ne mogu ti pomoci sa detaljima jer nisam zagledao gde se tacno nalazi ta pumpa i kako to izgleda. Simptomi su bili lupanje iz motora i vibracije prilikom gasenja motora. Auto je odvezen kod majstora na pregled i utvrdio je da su vakum creva napukla i da "pustaju". Jednostavnom zamenom tih creva nestao je problem.

Radi se o Alfi 156 1.9 jtd 16v 140 ks.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Odgovori