Brisači

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Brisači

Post od Heinz » 30 Nov 2023, 19:06

Mislim da su i ove Denso zamenjive, samo treba gledati drugi tip gumice na AliE, jer kanal gde su oni šipkice ne ide do kraja. Za Bosch idu do kraja jer imaju čep na vrh brisača.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3165
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Brisači

Post od Dare4x4 » 30 Nov 2023, 20:12

Mogu na ovim metlicama da se menjaju gumice. Ja sam probao da zamenim levu i uspeo sam ali nisam imao dovoljno kvalitetnu gumicu da stavim, a bilo me strah da nastavim sa ovom da ne ogrebe staklo eventualno. Zato sam se ipak odlučio za nove. Dosta je 7 godina od fabričkih :D
Za Hyundai u Kiu postoje zamenske gumice kao rezervni deo. Ima ih na ebayu/amazonu nego mrzi me da čekam i koštaće kao pola ovih metlica.
Šta je zanimljivo kod originalnih, nikad se gumica nije "predala" na jednu stranu. Ono da ostane na jednu stranu više savijena u smeru kretanja. To se dešava kod kineskih pa onda kako brisač ide u tom "pogrešnom" smeru,on gura gumicu po staklu kao raonik i onda vibrira, grebe i preskače. Sigurno ste imali situaciju da idući npr na gore škripi i neće da briše, a na dole briše lepo i tiho.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Brisači

Post od nidza » 30 Nov 2023, 20:20

Okreneš samo uložak dok ne stigne novi, ako nemaš u rezervi.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od Skipper » 22 Dec 2023, 19:52

pedja je napisao:I da zaključim, Denso brisači su odlični.
Stavio i ja danas pa ću videti za par meseci kako će se pokazati. Inače postoji velika šansa da su to oem brisači samo bez znaka toyote pošto odgovaraju samo za moj model avensisa i nijedan drugi i došli su u pakovanju bez ikakvih adaptera a i denso je čest oem proizvođač za toyotu (npr. filteri su njihovi).



Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


damjannn4
Postovi: 22
Pridružio se: 10 Jul 2017, 23:19

Re: Brisači

Post od damjannn4 » 22 Dec 2023, 19:55

Ja u kitu uzeo bosh zadnji za karoqa 700 din, made in serbia... Javljam kad krenu da cvile za sada savrseni. Ne znam da li da rizikujem i premazem stakla turtle clearvueom

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Brisači

Post od Momčilo » 12 Feb 2024, 10:13

Je l' uzimao neko OEM metlice za Renault?
Otkad sam preuzeo auto pre godinu i po nisam bio zadovoljan kako brišu, a sad posle 42k km su se još pogoršale. Razmišaljm da li da uzmem u Gumaticu Bosch ili da probam ipak sa tim OEM. Razlika u ceni je mala, 1000-2000 dinara što mi je prihvatljivo.

U pitanju je Renault Megane GrandCoupe.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Brisači

Post od nidza » 12 Feb 2024, 10:34

I dalje savetujem da se uzme Bosch Aero Twin, ukoliko OEM nema odvojeno gumu - ako ima, onda je i kod njega lako zameniti. Zamenske gume su 100-200din par i do daljnjeg je to najbolje rešenje, jeftino, ne zauzima ništa mesta nova gumica i lako se menja, a rade sasvim dobro. Traju relativno kratko, 6m, godinu dana, ali za tu kintu...

milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od milosg » 12 Feb 2024, 11:19

Ja kupio nedavno Bosch Eco Aerotwin za dva auta. Super su, i nisu bile skupe.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od starac vujadin » 12 Feb 2024, 11:29

Momčilo je napisao:
12 Feb 2024, 10:13
Je l' uzimao neko OEM metlice za Renault?
Otkad sam preuzeo auto pre godinu i po nisam bio zadovoljan kako brišu, a sad posle 42k km su se još pogoršale. Razmišaljm da li da uzmem u Gumaticu Bosch ili da probam ipak sa tim OEM. Razlika u ceni je mala, 1000-2000 dinara što mi je prihvatljivo.

U pitanju je Renault Megane GrandCoupe.
Ja sam uzimao jer su u servisu imali super cene. Ne znam kako je kod tvog auta, ali kod mene su te fabričke zapravo Valeo Silencio X-trm koje mogu da se kupe kod nas i kao aftermarket. Nisu loše, ali nisu ništa naročito. Sad sam stavio Bosch Aerotwin jer nisu više imali u servsiu...šta znam. Novi su brisači, pa rade ok, ali to je Bosch, pa nešto nemam poverenja u njegove proizvode, ali nisam imao izbora. Spolja gledano izrađene su dosta lošije od Valea, ali bitno je kako brišu. Za sada deluju malo bolje od Valea.
Hteo sam Denso koje su ubedljivo najbolji, i kupio sam ih, ali na moj auto ne mogu da se montiraju :besan:...zato se mom burazeru posrećilo, pa ih je stavio na Suzuki i uživa :)
Poslednja izmena od starac vujadin u 12 Feb 2024, 11:39, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12323
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Brisači

Post od shandu90 » 12 Feb 2024, 11:35

Ja u Gumatic uzimam Bosch i dobri su.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Brisači

Post od A170T » 12 Feb 2024, 20:17


A170T je napisao:Brisači definitivno idu u đubre dok nisu uništili vetrobran.
1. Prvi razlog zato što ostavljaju ogrebotine i linije. Vetrobransko staklo mi nije bilo u nekom idealnom stanju, ali definitivno je da su ovi brisači dodatno pogoršali situaciju. Zašto se to dešava ne kapiram, metlice kao da su od šmirgle a ne od mekane gume.
2. Drugi razlog je loš sistem montiranja. Brisač se zbog svoje konstrukcije u nekom momentu tokom rada podigne u sredini što ostavlja neobrisane površine. Brisač to kupi u povratnom potezu ali ipak nije to to.
3. Škripa pri povratku na početni položaj.
Alca Superflat ĐUBRE.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Nakon 2.5 god sam vratio ove brisače, i dalje su đubre Slika Noć i kiša srednjeg intenziteta, brisači pri svakom potezu ostave neki sloj koji liči na nekakvu masnoću koji se izgubi za nekoliko sekundi, ali što brže brisači rade to je šoferka zamazanija. U gradskoj vožnji gde su parkirana vozila okolo, gde ljudi iskaču sa strane nije baš prijatna situacija. Opet, po meni Alca spada u kategoriju bolje išta nego ništa, Valeo koji je oko 800 din po komadu su daleko bolji.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od Skipper » 12 Feb 2024, 21:18

Ja sam stavio pred novu godinu Denso metlice i za sada jako zadovoljan kako brišu na svim brzinama rada.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13051
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Brisači

Post od Saša » 12 Feb 2024, 23:44

Momčilo je napisao:
12 Feb 2024, 10:13
Je l' uzimao neko OEM metlice za Renault?
Otkad sam preuzeo auto pre godinu i po nisam bio zadovoljan kako brišu, a sad posle 42k km su se još pogoršale.
Kod mene su još fabričke metlice (Kadjar, star isto oko godinu i po dana) i briše odlično. Auto je trenutno na 27.000 i nešto. Jedino što je garažiran, verovatno i to pomaže.

Kako da ustanovim ko je OEM prozvođač? Nisam video nikakvu oznaku na njima.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10402
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Brisači

Post od sebekkg » 12 Feb 2024, 23:56

Nema ko drugi ili swf ili denso. Valeo je kupio swf tako da verovatno nešto i oni prave za francuze. A valeo konaj koji mi dobijamo veze sa životom nema. Godinu dana izdrže i to je to.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Brisači

Post od Momčilo » 13 Feb 2024, 00:07

Ne znam, možda i ja preterujem, ali nisam bio zadovoljan ni kako brišu kad sam preuzeo auto. Bukvalno direktno ispred mojih očiju mi razmaže. Isto to i sad rade, maaalkice više, ali reko daj da kupim druge, ove neću baciti pa neka stoje.

Pokušao sam danas da "na prepad" izvučem taj info u Stojanovu, ali se snašao tip i odgovorio "Uvek je neki renomirani proizvođač" :D

Odgovori