Brisači

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1366
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Brisači

Post od Momčilo » 05 Mar 2024, 10:14

Od sve gužve sam i zaboravio na brisače iako sam prošao kroz Temerinsku 20x od onog dana. :D
I danas odem do Stojanova da mi pregledaju kočnice i zamene pločice, i kad sam tu uzmem OEM brisače. Sa rabatom su izašle oko 50€ par.

Saša, nisam uspeo da skontam oznaku proizvođača kod mene, ali nisam se iskreno previše potrudio. Probaću popodne da skontam da li je isti kao kod tebe. Na prvu, dobro brišu, što je velika razlika u odnosu na one što su došle uz auto, one od starta nisu dobro brisale. :)

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13047
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Brisači

Post od Saša » 05 Mar 2024, 10:32

Moji (Mitsuba)baš dobro brišu, od prvog dana, nemam zamerki.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Brisači

Post od Bax » 09 Mar 2024, 21:57

Bax je napisao:
14 Feb 2024, 13:52
pedja je napisao:
13 Feb 2024, 20:50
AeroTwin mi je bio super prvih nekoliko meseci. Nakon toga je došlo do naglog pada kvaliteta brisanja.

Eco su bili lošiji.

-
Denso, montirani u aprilu, još uvek odlični. Čak nisam nanosio ni ono za odbijanje vode. Brišu lagano i skoro suvo staklo, bez potrebe za prskanjem. Nije bila neka zima, ali sam zadovoljan.

Mitutoyo su možda najbolji odnos uloženo dobijeno. Sa obzirom na smešnu cenu, isplati se menjati ih kada malo posustanu. Čekam da vidim koliko će potrajati ovaj Denso, tj da li će preuzeti poziciju br 1, što se mene tiče.

TapaT
Ja uzeo Mitutoyo za probu, ne valjaju nista, bar ovo sto sam ja smontirao. platio dva komada 1000rsd.
Zamenio sam brisac za drugi. Dao mi prodavac.

Ali izgleda da Mitutoyo desni lose lezi na Astri J, zato sto sipka ne moze da ga protosne uz staklo, pa pola brisaca iz sredine visi u vazduhu. Vremenom se malo otpusti pa bolje brise, kad je nov ne naleze na staklo....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Koshmar
Postovi: 359
Pridružio se: 13 Sep 2017, 10:03

Re: Brisači

Post od Koshmar » 10 Mar 2024, 09:22

Bax..isti problem kad sam imao Astru J..dal su mitutoyo ili oni svercer kako ih zovem,schweizer...desni suvozacev nista ne brise,kao da je odbijen od soferke,zamenimo levi za desni (behu istih dimenzija ili slicni),ista prica,donese covek novi otpakuje,OPET ISTO.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12321
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Brisači

Post od shandu90 » 10 Mar 2024, 10:07

Ja sam te mitutoyo menjao 2x godisnje na staroj astri. Posle sam presao na bosch, i stvarno su se dobro pokazali, na svakom sledecem sam ih uzimao. Inace kupujem u Gumaticu te stvari godinama. Mislim da su za clio bili najskuplji bosch, preko 3 somica komplet. Sad za astru j sam platio 2500 komplet.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Frostensen
Postovi: 59
Pridružio se: 30 Nov 2019, 17:31

Re: Brisači

Post od Frostensen » 14 Mar 2024, 22:35

Imam dva glupa pitanja i nadam se da me necete gadjati kupusom..

1) Imam Bosch Aerotwin koje sam kupio letos. U poslednje vreme mi konstatno mi prave izmaglicu kada rade i to me izluduje pogotovu kada vozim nocu. Ljudi sa interneta uopsteno kazu da je to zbog tecnosti za vodu ali sinoc sam vozio po kisi nekoliko sati i isti problem sam imao. Isplati li se uopste kupovati takve brisace ili je bolje uzimati ono sto je neko pominjao, sh-klasa pa uzmes gumice na meter i menjas na svakih 6 meseci sam i jeftinije te izadje?

2) Zadnji brisac na Seatu lepo lezi, zamenski brisac koji narucujem po broju sasije igra i ne mogu da nadjem brisac sa istom sirinom osovinice koja se kaci u leziste. Sve sto sam nasao seta u lezistu ruke brisaca. Nisam siguran sta da radim sad s tom informacijom...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Brisači

Post od sebekkg » 15 Mar 2024, 02:21

Gledaj swf npr. Odlični su.

Sent from my SM-S928B using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Brisači

Post od nidza » 15 Mar 2024, 07:17

70x je napisano, ali nećemo te gađati ničim sem informacijama. :D Aero Twin je napravljen da se lako menjaju gumice.

https://www.kupujemprodajem.com/automob ... /163455641

Ovo je samo primer, ima raznih na KP ako ti treba za odmah. Izmaglica može biti i do masne šoferke ili masne tečnosti. Ako nema linijica i ne škripe, verovatno su ti brisači sasvim dobri.

Ja kupujem sa AliE. Kad ubodeš koje su ti dobre naručuješ dalje i lako ih zameniš na najmanju slabost.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Brisači

Post od Markoni » 15 Mar 2024, 07:23

Probati sa alkoholom prebrisati šorefku.

Sent from my 2306EPN60G using Tapatalk


Korisnikov avatar
MarjanKG
Postovi: 218
Pridružio se: 02 Avg 2022, 15:45

Re: Brisači

Post od MarjanKG » 15 Mar 2024, 09:35

Masnoća, mpguće da ti je tečnost loša. I meni se pojavio taj problem. Za početak, prebriši šoferku i brisače 96% alkoholom i koristi papirne ubruse. I obavezno natrljaj alkoholom gumice na brisaču. Sačekaj da ti osuši staklo i brisači, pa testiraj ga. Trebalo bi da se smanji magla ili čak da nestane. Ne dozvoli da ti ulični perači čiste šoferku, zbog prljave vode, koja ima masnoću.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока


Frostensen
Postovi: 59
Pridružio se: 30 Nov 2019, 17:31

Re: Brisači

Post od Frostensen » 18 Mar 2024, 14:59

E hvala vam svima na odgovorima. Sjajni ste i bili ste u pravu. Soferka je bila masna. Nazalost alkohol nije odradio posao ali kuhinjski odmascivac jeste. Ziveo sam u zabludi da bi jedno 5 litara tecnosti za soferku zapravo i skinulo neke naslage ako ih ima ali predjoh se. Na kraju sam posle obavljenog posla jos i sipao malo tog odmascivasca i pomesao sa tecnoscu za brisanje. Takodje hvala za link za metlice. Sad samo jos da provalim kakvu zadnju metlicu da nabavim da pasuje u leziste i zavrsio sam posao.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Brisači

Post od Bax » 17 Apr 2024, 09:19

Bax je napisao:
09 Mar 2024, 21:57
Bax je napisao:
14 Feb 2024, 13:52
pedja je napisao:
13 Feb 2024, 20:50
AeroTwin mi je bio super prvih nekoliko meseci. Nakon toga je došlo do naglog pada kvaliteta brisanja.

Eco su bili lošiji.

-
Denso, montirani u aprilu, još uvek odlični. Čak nisam nanosio ni ono za odbijanje vode. Brišu lagano i skoro suvo staklo, bez potrebe za prskanjem. Nije bila neka zima, ali sam zadovoljan.

Mitutoyo su možda najbolji odnos uloženo dobijeno. Sa obzirom na smešnu cenu, isplati se menjati ih kada malo posustanu. Čekam da vidim koliko će potrajati ovaj Denso, tj da li će preuzeti poziciju br 1, što se mene tiče.

TapaT
Ja uzeo Mitutoyo za probu, ne valjaju nista, bar ovo sto sam ja smontirao. platio dva komada 1000rsd.
Zamenio sam brisac za drugi. Dao mi prodavac.

Ali izgleda da Mitutoyo desni lose lezi na Astri J, zato sto sipka ne moze da ga protosne uz staklo, pa pola brisaca iz sredine visi u vazduhu. Vremenom se malo otpusti pa bolje brise, kad je nov ne naleze na staklo....
Prepakovao sam Mitotoyo desnu metlicu, na stari ram brisaca, i sada brisac normalno brise.

Jednostavno desni nije kompatibilan sa Astrom J.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori