Brisači

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Brisači

Post od NemanjaOOOO » 09 Okt 2020, 14:23

Danas konacno uspeo naci Alca metlice da odgovaraju mom kacenju. Do sada sam u par navrata koristio Mituyoto, koje ono mogu proci za te pare. Sa Alca metlicama sam pre nekada davno bio bas zadovoljan, videcemo kakve su sada, ali za 1050 din za par sa adapterom je top cena. Od toga je adapter 140din moze da se dokupi posebno. Slika

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Brisači

Post od Momčilo » 09 Okt 2020, 17:31

Meni su se potrosile metlice, trebao bih uzeti nove. Gde si ih nasao?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk


Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Brisači

Post od sebekkg » 09 Okt 2020, 17:51

Imas ih u kit komercu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od pedja » 09 Okt 2020, 17:56

Meni su sa Mitutoya spali graničnici, pre neku nedelju, pa se izvlačila guma. Lepo su i služili/trajali.

Stavio jedine koje su imali u prodavnici, Bosch AeroEco. Da me ne bi banovali, zbog neprimerenog rečnika, recimo samo da ću kupiti druge :D

AeroTwin su bili odlični, bar neko vreme, a onda su naglo propali.

Mitutoyo je za 400+ kinti bio ubedljivo najbolji do sada, pogotovo po uloženo/dobijeno.

T-T


NemanjaOOOO
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2019, 10:43

Re: Brisači

Post od NemanjaOOOO » 09 Okt 2020, 18:56

Momčilo je napisao:Meni su se potrosile metlice, trebao bih uzeti nove. Gde si ih nasao?

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
Ja sam uzeo u Tektion, a vidim uvoznik je Sanel, tako da mora i tamo biti.

Namontirane, lepo i tiho brisu, koliko ce trajati i kako ce se dalje pokazati, ostaje da vidimo.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Brisači

Post od Puzo81 » 09 Okt 2020, 23:26

Obnovio na alfi i uzeo za fabiju, Alca takođe ali obične, 200 i kusur komad.

Do sada bez greške brišu na alfi (pred jesen ih menjam, godišnje) a koristio sam ih i na corsi preko 6g.

Kada premotam film, pucao sam 20e+ na Bosch, Valeo... sviranje rcu i bacanje para., Alca mama.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Brisači

Post od Heinz » 09 Okt 2020, 23:33

pedja je napisao:
09 Okt 2020, 17:56
Meni su sa Mitutoya spali graničnici, pre neku nedelju, pa se izvlačila guma. Lepo su i služili/trajali.
Dok smo imali Jazza 2x su spali sa dužeg (650 mm valjda, zaboravio sam). Batalio i uzeo Bosch Aero Twin.

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Brisači

Post od motorista » 10 Okt 2020, 00:27

U prethodnih godinu i po:

— »Boš Tvin Spojler« (klasični sa spojlerom), obična guma, brzo su počeli slabo da brišu (u svakom smislu), nikada nisu baš mnogo bučni, teško im je odrediti trajnost jer je degradacija slabije primetna a od starta nisu savršeni (koristio sam ih oko 8 meseci);

— »Nakamoto« aero, silikonska guma, loše brišu od početka (ostavljaju linije, mnoštvo), titraju i prevrću se zbog loših plastičnih nosača, povremeno nesnosna lupa, trajnost nula ili uz prepravke do dva meseca žestokog trpljenja;

— »Alka Special« klasični, grafitna guma, kupio dva kompleta jedan za drugim jer nisam mogao da verujem koliko slabo brišu od početka i koliko brzo dodatno propadnu (posle mesec dana samo razmrljave, ne isplati se uključivati brisače), relativno tihi, trajnost ništa ili do mesec-dva pokušaja;

— »Autopraktik« klasični, grafitna guma, u početku po slabijoj kiši ostavljaju magličasti film koji nestane nakon par sekundi a onda nekoliko meseci rade besprekorno pa se problem sa filmom vrati, povremeno bučni, na autu su 3 meseca i još su bolji od ostalih novih.

Od navedenih jedino »Autopraktik« brišu besprekorno, i to kada se malo natope i po nijansu jačoj kiši. Ostali ni pod kojim uslovima ne brišu dobro. Drugo mesto za »Boš« koji je okej dok je nov, treći izbor »Alka«, četvrti »Nakamoto« koji je bez dorada 100% neupotrebljiv.

Da naglasim kako su mi brisači ispravni (mehanizam, poluge, opruge) i da sam štelovao metlice blagim uvijanjem. Volim perfektno obrisano staklo, buka mi ne smeta dok ne pređe u preterano škripanje ili lupanje, trajnost: nisam zadovoljan ukoliko je puno kraća od godinu dana.

»Autopraktikove« grafitne sam koristio i pre 15-20 godina, i najmanje su ih isfušarili: tada su brisali bez tragova (i bez te izmaglice) i savršeno tiho (i sada su tihi, ali samo u odnosu na druge — slično kao »Alka«). Trajali su do godinu dana ili malo više (i to je tada smatrano kratkim vekom). Nisam probao hvaljene klasične »Dunlopove«/»Danlopove« i ne-eko »Boš Aerotvin«, no, uz klasični »Šampion«, ti stari grafitni klasični »Autopraktikovi« su mi #1. Barem su ostali jeftini:

https://ikm-trade.rs/product/auto-pract ... 0mm-komad/

Naravno, samo moje lično iskustvo...

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Brisači

Post od ljubitelj » 10 Okt 2020, 07:54

Napred su uz auto došli Peugeot brisači, ko ih pravi nemam pojma, i evo 2 1/2 godine kasnije savršeno brišu kao i prvog dana. Buke naravno nema.

Pozadi već jednom menjan Valeo aftermarket i godinu i po kasnije ostavlja fleke tj ne briše celom površinom kako treba. A koštao je dosta.

Ranije na drugom autu obični jeftilen aftermarket iz Metroa trajali su u proseku po 2-3 godine, 2 zimske sezone i još pomalo zavisno kada sam ih stavio.

Stvarno ne razumem kako je moguće da tako kratko traju brisači ako je komplet sve ispravno sa mehanizmom a tolike različite marke/modeli brisača. Koji auto je u pitanju?

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Brisači

Post od Sloba » 10 Okt 2020, 08:06

Desava se jer su aftermarket brisaci uglavnom smece. Sve te varijante mega-market i benzinske pumpe. Sto ja znam, Valeo iz jacih serija budu dobri (imao sam ih na 206 cetiri godine), ali i ne puno jeftiniji nego da odes u ovlasceni i uzmes original. Imao sam i zadnji brisac njihov na Suzukiju, uzet u Siluxu. U Madjarskoj sam za SX4 uzeo aero Goodyear, racunam ne smeju biti losi sa tim imenom i za 25 evra na akciji, medjutim duzi brisac od 66cm se uvrtao oko svoje ose. Jedan kraj kao da se zalepi za staklo i kad motor cimne, samo se izvrne. To kada sam video, odmah sam ih skinuo i u kantu. Sa druge strane, uopsteno kada pogledamo iskustva ljudi i koliko eksperimentisu, stvarno ispada jeftinije i puno komfornije da se jednom u 4-5 godina uzme original. Probao sam bar 5 razlicitih aftermarket brisaca i ima razlika, ali imam iskustva i sa tri nova automobila. Nista ne radi kao original - kako brisu, kako se cuju, koliko traju.

Sent from my MI 9 using Tapatalk










Korisnikov avatar
meidling
Postovi: 1055
Pridružio se: 02 Feb 2017, 19:16
Garaža: Volvo XC90 II D4
Lokacija: Wien_Leskovac

Re: Brisači

Post od meidling » 10 Okt 2020, 08:17

Nisam znao da postoje "zimski"brisači.Evo sta izlazi na alca germany sajtu

Gesendet von meinem SM-A750FN mit Tapatalk


Slika

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Brisači

Post od motorista » 10 Okt 2020, 09:32

»Gudjer« i »Mišelin« brisači, interesantno, izuzev imena nemaju ništa sa »Gudjerom« i »Mišelinom« (kao ni patosnice, pribor za pranje stakala, osveživači, sunđeri, karmini za popravku izgrebanog laka i slično). Prosto su ustupili pravo na korišćenje marke nekom trećem: oni su uzeli čist novac, a mali privrednik je na osnovu njihovog imena dobio promet koji je mogao samo da sanja.

@ ljubitelj

»Fiesta«, 2006. godište, isto i na staroj i na novoj šoferki (grad). Metlice kupovane u različitim većim prodavnicama auto delova — različitim jer, ponovo, nisam mogao da verujem da je »Alka« toliko loša.

Možda sam ja prezahtevan, vidim kako nekima ne smetaju ni pokidane gumice na krajevima, ali vidim razliku i pad i kvaliteta i odnosa cena-kvalitet poslednjih godina. Recimo, ti »Boš« su solidno plaćeni.

»Pežo« je (barem bio) kompleksni gigant, ne bi me iznenadilo da imaju sopstvenu proizvodnju metlica.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Brisači

Post od Spa-Francorchamps » 10 Okt 2020, 09:33

Meni fabrički i dalje odlično brišu, bez ikakave buke. Trebalo bi da ih očistim, jer su "masni". Čime se najbolje brišu i čiste metlice od nečistoća koje se nakupe u vožnji?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Brisači

Post od Geza » 10 Okt 2020, 20:21

Uzeo sam Alca brisač pre mesec dana, prethodni je trajao tri godine, ali je poslednjih godinu dana više brljao nego radio kako treba. Realno za 250 dinara i ne treba da očekujem čuda. (Na Punto su i dalje fabrički)
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Brisači

Post od sebekkg » 11 Okt 2020, 14:59

Meni su za te pare odlični. Uzimao sam za fabiju. Traju po godinu-dve bez problema.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

Odgovori